Győzelemmel avattuk fel a Kaposvár új sportcsarnokát

Az idei szezon első mérkőzése, mindjárt ünnepi alkalom is volt, hiszen a házigazda Kaposvár most először játszott bajnokit az új Arénában. Egy kemény és harcos mérkőzésen sikerült győzelemmel kezdeni a bajnokságot.

Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 76-82 (22-17, 17-29, 20-19, 17-17),
Kaposvár Aréna, Jv.: Praksch, Tözsér, Boros (Várhalmi Zs.)

Kaposvári KK: Davis 22/6, Norfleet 12/9, Ponjavic 5/3, Hendlein 7, Dramicanin 8/3. Csere: Lalic 14, Baki 6/6, Krnjajski 2. Edző: Fekete Ádám

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 14/12, Johnson 23/6, Williams 19/6, Szabó 6, Agafonov 9. Csere: Doktor -, Djuric 9/3, Bagó 2, Gulyás -, Simon -. Edző: Bencze Tamás

Davis avatta fel az új csarnok gyűrűjét egy ziccerrel. A válasz sem késett Johnsontól egy távolival (2-3). A hazaiak egy 7-0-s futással vették vissza az előnyt, amit már Bencze Tamás sem nézhetett tétlenül és időt kért (9-3). A rövid szünet után Williams vezérletével mi futottunk 9-0-át és átvettük a vezetést (9-12). A negyed végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva vezetve. A negyed végén Poljanic triplájával és Lalic büntetőjével ellépett a Kaposvár (22-17).

Norfleet hármasa nyitotta a második negyedet, amire Agafonov közelije volt a válasz (25-19). Sok volt a hiba a pályán. A hazaiak a negyedig tartották a távolságot, de Ubilla két triplájával és Djuric közelijével átvettük a vezetést (28-29). A csereként beálló egykori zalaegerszegi Baki Gergely egy triplával köszönt be (31-29). Innen hasonlóan alakult a mérkőzés, mint az első játékrészben: felváltva vezettek a csapatok a 18. percig, amikor Williams hintett egy trojkát, majd Djuric és Johnson is megfejelte egy-egy duplával (39-42). A negyed vége egyértelműen a miénk volt és Djuric zsákolásával és Agafonov büntetőjével erősítettük meg a vezetésünket (39-46).

A nagyszünet után próbált kapaszkodni a Kaposvár, de Johnson kosaraival rendre visszavertük a támadásaikat (43-50). A 23. percben Djuric triplájával távolodtunk (45-53).  Ubilla rázta meg magát és újabb hármasokkal kilenc egységre módosította az előnyünk (50-59). A negyed végéig állandósítani tudtuk a különbséget, amit Davis egy utolsó másodperces duplával csökkentet hat pontra (59-65).

A záró negyed elején Norfleet tett róla, hogy duplányira csökkenjen a különbség a csapatok között (63-65). Johnson egy távolival rendezte a sorainkat, de csak rövid ideig, mert Hendlein és Dramicanin kosaraival egy pontra olvadt az előnyünk (67-68). A folytatásban Agafonov zsákolt, majd Williams büntetőzött pontosan (67-72). Kevesebb, mint kettő perc volt hátra és Dramicanin egy triplával tette újra nyílttá a meccset (70-72). Szabó szerzett egy közelit, majd Davis egy triplát és semmi sem dőlt el (73-74). Az utolsó percbe Szabó büntetőivel és Williams duplájával fordultunk (73-78). Kevesebb, mint fél perc volt hátra, amikor Ubilla is értékesített kettő büntetőt, Baki meg egy hármast (76-80). A negyed végén Ubilla passzát Williams helyezte a gyűrűbe eldöntve a mérkőzést.

A mérkőzésre érkezett 150 szurkolón végig űzte, hajtotta a csapatot, ami nagyban hozzájárult, hogy a hajrában is higgadtak maradjanak a fiúk.