Győzelemmel búcsúztunk a hazai parkettől

A középszakasz utolsó hazai összecsapásán a PVSK együttesét fogadtuk. A találkozón végig kezünkben tartottuk az irányítást, habár a vége szoros lett, mégis megérdemelten nyertünk.

Zalakerámia ZTE KK- Pécsi VSK Veolia 86-83 (25-16, 19-27, 27-18, 15-22)
Zalaegerszeg, JV.: dr. Mészáros, Söjtöry, Csabai-Kaskötő

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 19/3, Takács 6, Holton 14/12, Barnett 17, Horti 2, csere: Makkos 4, Csuti 7/3, Németh 10, Polster 3/3, Révész 4, edző: Emir Mutapcic

PVSK: Haynes 18/3, Donaldson 8/3, Meleg 10/3, Brkic 17, Ivosev 22, csere: Goldring 6/6, Bíró 2, edző: Drazen Brajkovic

Decosey hátfájdalmai, Parks bokasérülése miatt nem állhatott vezetőedzőnk rendelkezésére.

Barnett pontjaival kezdtük a találkozót, majd Holton hármasával távolodtunk ellenfelünktől (7-2). A vendégek nem igazán találták a ritmust, sok dobást hibáztak. A 7. percben Németh és Wilson kosaraival már tíz pont fölé nőtt az előnyünk (17-6). Jöttek a fiatalok, Makkos és a Csuti, előbbi egy szép egyéni akcióvégén szerzett közelit, míg utóbbi játékosunk egy távolival nyitott (24-13). Az utolsó percen belül Goldring hármasára Németh büntetői érkeztek (25-16).

A második negyed elején tartottuk a tíz pont körüli előnyünk, majd Haynes kezdte el gyűjtögetni a pontokat a pécsieknél és a 16. percre el is olvadt a különbség a csapatok között.  A 17. percben, az egykori ZTE játékos Donaldson kosarával átvette a vezetést a Pécs (37-39). Az utolsó percbe kanyarodva Ivosev büntetői után Polster egy hármassal egyenlített (42-42). A negyed végén Brkic sportszerűtlen hibája után Wilson büntetőivel vettük vissza a vezetést (44-43).

Jó ritmusban kezdtük a második félidőt és 10-4-t futva 54-47-re vezettünk. A Pécs nem adta könnyen magát és Brkic és Ivosev vezérletével két pontra zárkóztak (54-52). Összekaptuk magunkat és Holton hármasainak is köszönhetően a 27. percre újra tíz ponttal vezettünk (64-54). Próbált zárkózni a vendégcsapat, de ahogy Pécsett is, mindig volt egy kosárnyi válaszunk a pécsi pontokra. Az utolsó momentumként Csuti kosarával visszaállt a tíz pontos vezetésünk (71-61).

A záró negyed is hasonló mederben kezdődött, hiszen felváltva potyogtak a kosarak. Takács, Csuti és Németh is ponterősen és harcosan játszott. Hármójuk pontjaival a 34. percben 79-66-ra vezettünk. Azért figyelnünk kellett, mert elég volt egy kis kihagyás és Haynes kosaraival kezdett zárkózni a Pécs (79-73). Ezt megállítandó Emir Mutapcic időt kért. Négy perc volt hátra és négy pont maradt csak az előnyünkből (79-75). Vendég időkérést követően mindkét csapat kapkodva próbált kosarat szerezni. A védekezésünk jóbban működött ellenfelünknél, és Wilson és Barnett pontjaival tartottuk az előnyünk (84-78). A 39. percben Goldring hármasa és Bíró közelije újra nyílttá tette az összecsapást (84-83). Németh közeli tűzoltóként hatott, majd sikerült kivédekeznünk a következő vendégtámadást, de nem dobtunk a miénk végén kosarat. Mindössze 14 másodperc volt hátra és csak egy hármassal menthették volna hosszabbításra a pécsiek a meccset, de Donaldson dobása kipattant, így győzelemmel búcsúztattuk a hazai pályát.