Győzelemmel kezdtük a 2024-es esztendőt

Az újév első mérkőzését hazai pályán vívta csapatunk az MVM-OSE Lions ellen, akinek a kispadján ezen a találkozón ült először a frissen kinevezett vezetőedző Váradi Kornél. A találkozón ezúttal végig vezetve, csapatként játszva sikerült nyernünk és visszavágnunk az idegenbeli vereségért.

Zalakerámia ZTE KK-MVM-OSE Lions 94-77 (24-20, 21-22, 28-17, 21-18
Zalaegerszeg, 1330 néző, Jv: Cziffra, Nyilas, Jakab

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay 2, Hicks 17, Paige 20/9, Ostojic 14, Tóth 12, csere: Németh 7/3, Mishua 15/9, Csuti 3/3, Keller 4, Szalay, Simó, Csuti. edző: Lubomir Ruzicka

OSE Lions: Szabadfi, Riddley 29/6, Gholston 27/9, John Jr. 9/3, Polutak 8, csere: Ruják 2, Gáspár, Balsay, Werner 2, Illés edző: Váradi Kornél

Csátaljay és Paige kosaraival nyitottuk az újév első bajnokiját, az OSE csak két perc elteltével talált a gyűrűnkbe (4-2). Harcosan védekeztek a fiúk, a 4. perc elején Tóth Ádám szerzett labdát és fejezte be zsákolással a támadást (10-4). A vendégek nem igazán találták a ritmust Hicks újabb labdaszerzése és kosara után időt is kértek (13-4). Az időkését követően valamelyest visszaesett a játékunk, de igazán az Oroszlány sem tudott előbbre lépni. A 7. percben a padról frissen beszálló Németh Ákos szerzett távolit (17-7). A negyed hajrájában elég volt egy kis kihagyás és a vendégek négy pontra feljöttek (21-17). Időt kértünk, majd Csuti egy hármassal nyitott, amire Riddley-től jött a válasz a vendégektől (24-20)

Keller kosaraival kezdtük a második játékrészt és hasonlóan szoros védekezéssel, mint az elsőt (28-20). A kezdeti lendület alább hagyott és a vendégek két pontra visszajöttek (28-26). Sikerült rendezni a sorokat és tartani a vezetést, de Riddley semlegesítés továbbra is gondot okozott számunkra. Próbált közelebb jönni az OSE, de sikerült visszavernünk a próbálkozásaikat. A 18. percben Mishula távolijával hét ponttal vezettünk (40-33). Úgy tűnt simán hozzuk a félidőt, hiszen Németh büntetőivel, tíz ponttal vezettünk, de ismét kiengedtünk és a három pontra csökkentette a különbséget a vendégcsapat (45-42).

Nagyszünet után is jó ritmusban kezdtünk és hamar tíz pontos előnyt szorgoskodtunk össze (56-46). Vendég időkérés sem tudta megtörni a lendületünket és sikerült tartanunk a megszerzett előnyt. A palánkok alatt jól használtuk ki a lehetőségeinket, Ostojic és Tóth is gyűjtögette a kosarakat. A 28. percben 66-52-re vezettünk. Nem volt baráti a viszony a parketten, hol Ostojic és Polutak csatázott és vitatkozott, majd Paige és Werner feszült egymásnak, aminek technikai hiba lett az eredménye mindkettőjüknél. Kezdett kinyílni az olló, előbb Mishula szerzett bravúrkosarat, majd Paige dobott a támadóidő utolsó másodpercében hármast (73-59).

Az Oroszlány 7-0-val kezdte a záró negyedet és kevesebb, mint két perc elteltével időt kellett kérnünk (73-66). A rövid taktikai szünet után Paige hármasával mozdultunk előre (76-66). Sikerült megszilárdítani a védekezésünket és nem engedtük közelebb ellenfelünket. A 34. perc elején Hicks szerzett labdát és látványos zsákolással zárta a támadást (82-70). Nem használt a vendég időkérés, hiszen zárkózás helyett könnyű kosarakkal növeltül a távolságot az Oroszlánytól (86-70). A találkozó végén Simó, Szalay is lehetőséget kapott, hiszen a már korábban eldőlt, hogy győzelemmel kezdjük az újévet.

U 20-as mérkőzésen:
Zalakerámia ZTE KK - MVM-OSE Lions 81-74 (27-18, 11-24, 20-22, 23-10)

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay 19/3, Szalay 14/3, Varga 7/3, Gyimes 10/3, Csuti 21/3. Csere: Takács 2, Ruzsics 2, Böcskei 2, Koller 2, Mike 2, Novák Téglás. Vezetőedző: Kis Attila.
Az OSE legjobb dobói: Polónyi 20/9, Árva-File 16/12.

Fiataljaink remek szériában vannak, hiszen ez volt sorozatban a hetedik győzelme Kis Attila edző csapatának!

Fotó: Katona Tibor