Győzelemmel kezdtük a kiemelt bajnokságot

A kiemelt bajnokság első fordulójában Pécsre utaztunk, ahol a PVSK Nemzeti Akadémia / A csapatával játszottunk.

PVSK NA/A - ZALAKERÁMIA ZTE KK   66  -  74(8-14, 19-19, 26-25, 13-16)

ZALAKERÁMIA ZTE KK : Büki B. 15/3, Hoffmann M. -, Vargyai K. -, Széll B. 2, Varga H. 17, Szelestey Sz. 4, Szalay D. 6/6, Köcse B. 8, Hegedűs B. -, Lajos B. 4/3, Csuti K. 12, Makkos D. 6. edző: Bödör Ferenc

Mindkét oldalon sok hibával kezdődött a mérkőzés, sok volt az eladott labda és a pontatlan dobás. Szerencsére a lepattanókat jól szedtük, ezekből több esélyünk volt támadni így előnnyel zártuk az első negyedet. A második negyedben is hasonló volt a játék képe, viszonylagos jó védekezéssel tartottuk az előnyünket.

A második félidőben sem történt változás, 5-6 ponttal mindig a hazaiak előtt jártunk, igaz, egyszer sikerült egyenlíteniük, de a vezetést nem adtuk át. Jól reagáltuk le az pécsiek védekezés váltását is, a labdaszerzéseinknek köszönhetően pedig a különbség is nőtt. A második félidőben jól is büntetőztünk, ez pedig azt eredményezte, hogy egy értékes idegenbeli győzelemmel kezdtük a bajnokság ezen szakaszát.

Bödör Ferenc: -Az egész csapatot csak dicsérni tudom, a hibák ellenére is jó felfogásban, magabiztosan játszottunk.