Győzelmi esélyt szalasztottunk el Oroszlányban

A 4. fordulóban az Oroszlány vendégeként játszottunk. Változatos mérkőzést játszottunk a házigazdákkal, ahol a végjátékban győzelmi esélyünk volt, de nem tudtunk élni a lehetőséggel.

MVM-OSE Lions- Zalakerámia ZTE KK 86-84 (22-31, 23-17, 21-24, 20-12)
Oroszlány, Jv: Győrffy, Nagy, Szilágyi

MVM - OSE Lions: Ihring 19/6, Milisavljevic 12/6, Carev, Minchev 6, Burns 9. csere: Ruják 4, Parrish 21/21, Mucza 10/9, Dorogi, Garamvölgyi 5. edző: Sebastian Krasovec

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 21/3, Németh 7, Polster, Barnett 7/3, Horti 5, csere: Guyton 20/12, Révész 3/3, Heron 2, Harris 6, Bonifert 8/3, Simó 5/3. edző: Teo Cizmic

Az első percek sok hibával és büntetőkkel teltek. Valamivel pontosabban játszottunk, de előnyt nem tudtunk kiharcolni. A házigazda távoli dobásainak köszönhetően előnybe került a negyed felénél, de Wilson büntetőivel egyenlíteni tudtunk (13-13). Az OSE-ban Ihring volt a legaktívabb, de hiába a ponterős játéka, amikor a Simó ziccerével és Barnett zsákolásával fordítani tudtunk (17-20). A negyed hajrájában kiegyenlített az OSE, de Guyton és Simó révén zsinórban három távolit szerezve kilenc ponttal elléptünk és megnyertük a negyedet (22-31).

A második játékrész elején már a hetedik eladott labdát jegyezhettük fel hazai oldalon, Révész pedig az első hármasát szerezve tíz pontra növelte az előnyünk (24-34). Alább hagyott a lendületünk, de a házigazda csak büntetőkkel tudott faragni a hátrányán. A 15. percben Bonifert már a hatodik hárompontost helyezte a hazai gyűrűbe, amit Harris egy zsákolással toldott meg, kialakítva a találkozó eddigi legnagyobb különbségét (27-39). Időt kért az OSE, akik óriási hajrába kezdtek és szinte minden dobások ült, míg nekünk semmi sem sikerült. A hazaiak 15-0-s futással fordítottak (42-39). A félidő végére összekapták magukat a fiúk és Wilson utolsó másodperces duplájával visszavettük a vezetést (45-48).

A második félidő elején felváltva potyogtak a kosarak. Nálunk Guyton kapta el a fonalat és tartotta egálban a csapatunkat (57-57). Az OSE lendülete elfogyott és a negyed felén átlendülve Guyton és Barnett hármasaival hatpontos előnyt szereztünk (57-63). A hazaiak próbálták kihasználni a hibáinkat, de szinte csak büntetőkkel tudtak közelebb jönni. Bonifert két jó megmozdulásának köszönhetően előnnyel mehettünk a záró negyedbe (66-72).

Heron egy szép egyéni akcióból szerezte első pontjait a záró játékrész elején, majd Parrish távolija után egy eladott labdából Ruják zárkóztatta az OSE-t lőtávolba (71-74). A pontjaink száma nem, de a csapathibáink annál inkább nőttek, Burns büntetőivel pedig egy pontra olvadt az előnyünk (73-74). Teo Cizmic időt kért, de nem igazán találtuk a ritmust, ráadásul Ihring egy labdaszerzés után fordított. Wilson pontjaival újra vezettünk (75-78). A mérkőzés hajrája nagy izgalmakat hozott: négy ponttal elléptünk (80-84). de az OSE nem hagyta magát és fordított (86-84). A végjátékban sokat hibáztak a fiúk. Az utolsó támadásunkban Barnett három tripladobást is elhibázott, így az OSE nagyot küzdve megnyerte a találkozót.