Győzelmi esélyt szalasztottunk el Szegeden

Zárt kapuk mögött rendezték meg a Szedeák elleni bajnoki mérkőzésünket, ami sajnos nem végződött jól számunkra.

Naturtex-SZTE- SZEDEÁK- Zalakerámia ZTE KK 85-79 (15-19, 23-21, 22-24, 25-15)
Szeged, Jv: Cziffra, dr. Mészáros, Lengyel

SZTE SZEDEÁK: Curry 26/12, Kerpel fronius G. 10, Kerpel Fronus B. 4, Krapic 21/6, Asbury 19, csere: Vágvölgyi 5/3, Mayer -, Olasz-, edző: Srecko Sekulovic

Zalakerámia ZET KK: Bibbins 9, Johnson 24/12, Williams 12/12, Szabó 13/6, Agafonov 15, csere: Simon -, Djuric 4. Doktor -, Gulyás 2, edző: Ante Nazor

A találkozó előtt derült ki, hogy a házigazdánál Durand Scott nem játszik.

Agafonov kezdte a pontgyártást és meg sem állt sorozatban nyolc egységig. A 2. perc derekán kiírhattuk volna a táblára, hogy SZTE- Agafonov 7-8. Andriy mellé felzárkózott Johnson is, aki Szabóval párban három triplát süllyesztett el a szegedi gyűrűbe (7-17). Nem tudtuk sokáig tartani az eredményt, mivel hagytuk Karpicsot érvényesülni, aki szinte egymaga hozta fel csapatát kettő pontra (15-17). A negyed végén Gulyás erősítette meg a vezetésünket egy közelivel (15-19).

A második negyed elején Krapic vezérletével zárkózott a Szedeák. Johnson pontjai kellettek ahhoz, hogy megtarthassuk az előnyünk (20-23). A 13. percben Bibbins és Szabó kosaraival próbáltunk elszakadni ellenfelünktől (22-27). A hazaiaknál Curry vette vállára csapatát és a negyed feléhez érve Asbury közelijével fordítottak (30-29). A folytatásban Williams és Johnson triplái kellettek, hogy újra mi vezessünk (34-38). A félidő hajrája ismét a Szegedé volt és Kerpel-Fronius Gáspár közelijével két pontra feljöttek (38-40).

A nagyszünet után Szabó harcolt ki faultot, de csak egyik büntetőjét értékesítette, majd labdát szerzett és Johnsonnak adott gólpasszt (38-43).  Újabb kihagyott hazai dobást követően Johnson növelte egy duplával pontjaink számát. A 23. percben Kerpel-Fronius Gáspár és Krapic pontjaival zárkózott a Szeged, de egy 6-0-s futással lassítottunk a lendületükön (41-51). A negyed felénél Curry és Szabó váltott távolit, majd Bibbins szerzett egy közelit. Hazai oldalon Krapic büntetői jelentettek némi vigaszt (47-58). A horvát játékos elkapta a fonalat és tovább gyűjtögette a pontokat. Csatlakozott mellé még a hajrában Curry, aki két távolt szerezve felezte meg az előnyünk (57-64). A negyed végén Bibbins eladott labdája után időt kértek a hazaiak, majd Krapic hintett újabb távolit (60-64).

Nem vesztett a lendületéből a Szeged és Vágvölgyi triplájával egy pontra zárkóztak (63-64). Agafonov harcolt ki faultot, de csak egyiket értékesítette a büntetői közül, majd Asbury egy duplával egyenlített (65-65). A 32. percben Johnson távolija a legjobbkor jött. Sajnos nem védekeztünk jól és rossz döntéseket hoztunk támadásban is. A Szeged 6-0-át futva átvette a vezetést (71-68). A 35. percben Agafonov forgatta meg védőjét és szerzett fontos közelit, de nem tudtuk megakadályozni Asbury-t, hogy újabb ziccert dobjon (73-70). A 36. perc elején Asbury újabb közelije után Ante Nazor időt kért (75-70). Agafonov vált le Krapicsról és szerzett egy közelit, majd ismét Asbury volt eredményes (77-72). A 37. percben Bibbins kosarával zárkóztunk, de hiába védekeztünk ki egy újabb támadást nem tudtunk élni a lehetőséggel (77-74).  Két perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Krapic szerzett egy távolit (80-74). Időkérésünk után Williams hozta vissza a reményt egy triplával, majd Bibbins harcolt ki egy faultot, ami után Agafonov egy közelivel egy pontra hozta fel csapatunkat (80-79). Kivédekeztük a következő hazai támadást, a lepattanót Szabó röviden passzolta, amiből Curry hármast hintett (83-79). 40 másodperc volt hátra Johnson büntetőket hibázott, ugyanezt Curry nem tette meg és eldöntötte a meccset.

Győzelmi esélyt szalasztottunk el ismét, hiszen volt, hogy már tíz pont felett volt az előnyünk és inne engedtük vissza a házigazdánkat.

Fotó: Hype Brand Marketing