Győztes szezonkezdet- Nagy csatában győztük le a Szegedet

Jól sikerült a szezonkezdet csapatunknak, hiszen a hazai pályán végig kiélezett mérkőzésen sikerült legyőznünk a Szeged együttesét.

Zalakerámia ZTE KK- Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 89-84 (21-18, 15-20, 26-22, 27-24)
Zalaegerszeg, 950 néző, Jv: Kapitány, Frányó, Major

Zalakerámia ZTE KK: Trice 11/6, O’Reilly 22/6, Polster 2, Smith 10, Ostojic 18/6, csere: Csuti 4, Zsíros 2, Keller 7/3, Rakicevic 8/6, Németh 5/3, Szalay. edző: Sebastjan Krasovec

Naturtex-SZTE-SZEDEÁK: Washington 20/3, Polányi 8/6, Milic 4, Bognár 2, Roberson 18, csere: Kerpel-Fronius 10/9, Person 15/9, Balogh 5, Mayer, Filipovic, Kovács 2. edző: Simándi Árpád

Kiállítva: Smith

Kipontozódott: Roberson

Kapkodva kezdtek a csapatok, sok volt a pontatlan kísérlet. Határozottan védekeztünk és Trice vezérletével magunkhoz ragadtuk a vezetést (9-4). A negyed felénél 6-8 ponttal jártunk előrébb. A hajrában nem sikerültek a dobásaink, míg a Szegedben Polányi sorozatban nyolc pontot szerezve zárkóztatta két pontra csapatát (16-14). A negyed utolsó momentumát Csuti Kornél jegyezte, aki utolsó másodperces duplájával növelte előnyünket (21-18).

Nagy lendülettel kezdtük a második negyedet és három perc elteltével, Ostojic hármasával hat ponttal vezettünk (26-20). Rengeteg hibával játszottak a csapatok és a dobás sem ment egyik oldalnak sem (27-26). A 17. percben Balogh egyenlített, majd Kerpel- Fronius távolijával már a vendégek vezettek (29-32). Szétesett a játékunk, amit a Szeged látványos kosarakkal büntetett (31-38). Hazai időkérést követően O’Reilly és Ostojic pontjaival zárkóztunk (36-38).

A nagyszünet után 5-0-s sorozattal vettük vissza a vezetést, majd ugyan ezt tette a Szeged is (41-45). A 23. percben Keller ziccerével egyenlítettünk (45-45). A negyed felénél O’Reilly szerzett közelit, majd összetűzésbe keveredett Washingtonnal és Robersonnnal. A végeredmény a vendégoldalon egy sportszerűtlen hiba és egy technikai hiba, míg nálunk is technikai hiba landolt. A rövid közjáték minket zavart meg jobban és a 27. percben átvette a vezetést a SZEDEÁK (53-55). A játékrész végén jól koncentráltak a fiúk és visszavettük a vezetést (62-60).

A záró negyed elején felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott komoly előnyt kiharcolni (66-66). A 33. percben Németh és Kerpel –Fronius váltott távolit (71-71). A negyed felénél továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami kemény és szoros végjátékot ígért. A 37. percben Rakicevic triplájával tartottuk az előnyünk, amit Keller is megtoldott egyel (82-78). Egy perccel a vége előtt Washington egyenlített (84-84). O’Reilly közelijével vezettünk, majd vendég időkérést követően Keller labdát szerzett. A mérkőzés hőse Liam O’Reilly volt, aki a hajrában a hátán vitte csapatunkat!

Edzői értékelés:

Sebastjan Krasovec: - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. A látszódott a csapatunkon, hogy a múlt héten sokan betegek voltak és vasárnap tudtunk csak  igazából újra együtt edzeni. A találkozón volt, amikor elvesztettük a fonalat,és nagyon nagy erőfeszítésbe tellett, hogy vissza tudjunk jönni. Ez a mentalitás kell a továbbiakban is. A közönségnek köszönjük a biztatást, tényleg ők voltak a hatodik játékosunk.

Simándi Árpád: - Nagyon jó meccs volt, bárki nyerhetett volna. Mi elkövettünk egy olyan hibát a végén, amit nem lett volna szabad. Nagyon sok pontot kapunk, így pedig nem lehet idegenben nyerni. Készülnünk kell tovább.

A mérkőzésen készült képgalériát ITT tekinthetik meg!

U 20-as mérkőzésen:
Zalakerámia ZTE KK - Naturtex-SZTE Szedeák 100-67 (31-16, 22-16, 28-16, 21-17)

Zalakerámia ZTE KK: Simó 19/3, Ungvárai 15/3, Szalay D. 2, Makkos 15/3, Csuti 13/3. Csere: Varga 17/3, Böcskei 4, Gyimes 2, Novák Téglás 3, Koller B., Billege 2, Tóth B. 8.

A Szedeák legjobb dobói: Csornai 29/6, bella 19/9.

Baki Gergely, U20-as csapatunk vezetőedzőjének értékelése:

- Magabiztosan kezdték a srácok a mérkőzést, aminek köszönhetően hamar megnyugtató előnyre tettünk szert. Az előttünk álló sorozatterhelés miatt sokat rotáltam a csapatot, ennek ellenére is növelni tudtuk a különbséget. Van hova fejlődni támadásban és védekezésben egyaránt, de elsőre azt hiszem, elégedettek lehetünk az eredménnyel, illetve a meccs bizonyos periódusaiban a mutatott játékkal is. Gratulálok a fiúknak az első győzelemhez!

Fotók: Seres Péter