Győztünk, de magunknak tettük nehézzé a mérkőzést

A 10. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltunk kedden este Jászberényben. A végig nagy erőbedobással küzdő házigazda ellen végül kétszeri hosszabbítás után tudtunk nyerni.

Jászberényi KSE- Zalakerámia ZTE KK 110-117 hu. (22-15, 19-30, 20-22, 29-23, 15-15, 5-12)

Jászberény, Zárt kapuk mögött, Jv: Győrffy, Mészáros, Makrai

Jászberény: Kinney 9, Füzi 7/3, Coleman 27/3, Williams 30/12, Primorac 15, csere: Brbaklic 6, Garrett 7/3, Filipovic 9, Katona, Czirbus. edző: Patai Benjamin

Zalakerámia ZTE KK: Duren 26/6, Donaldson 18/3, Wiggs 18/6, Völgyi 2, Vuko 19, csere: Szabó 11/6, Simon 11/9, Glenn 12, Bonifert, Polster, edző: Luca Bechi

Jól kezdett a Jászberény a találkozó elején, talán még bennük volt a Körmend elleni bravúr. A 3. percben Füzi távolijával már 9-2-re vezettek. Nem hagytuk magunkat és egy 8-0-s futással fordítottunk (9-10). A folytatásban Filipovic és Wiggs vívott pontpárbajt, amit a hazai játékos nyert. Coleman is hozzátett egy kicsit és a JKSE megnyerte a negyedet (22-15).

A második negyed elején Primorac növelte a hazai előnyt (24-15). A 11. percben Szabó és Williams váltott triplát, majd két perccel később Duren távolijával zárkóztunk (29-25). A negyed feléhez érkezve Vuko és Glenn pontjaival kiegyenlítettünk, majd Wiggs büntetőjével már mi vezettünk (34-35). A negyed hajrájában Glenn szerzett két közelit, Donaldson meg egy triplát és végül négy ponttal megnyertük a félidőt (41-45).

Kapkodva és pontatlanul kezdtek a csapatok a nagyszünet után. A hazaiak Szabó sportszerűtlen hibája után Coleman büntetőivel és Kinney közelijével egyenlítettek (45-45). Csapatkapitányunk a következő támadásban egy triplával tette jóvá hibáját (45-48). A 23. perc elején Williams egyenlített három büntetővel, Szabó faultja után, majd Wiggs távolijával és Szabó közelijével újra nálunk volt az előny (50-55). Sok volt az egyénieskedés, az elhamarkodott támadásbefejezés.  A 27. percben Donaldson törte meg a gólcsendünket egy labdaszerzés utáni zsákolással, de Coleman azonnal válaszolt egy triplával (57-57). Időkérésünk után Vuko zsákolt hatalmasat (57-59). A játékrész utolsó percébe kanyarodva Vuko büntetője után Duren szerzett labdát, amit Donaldson váltott pontokra. Coleman 2+1-vel zárkózott a Jászberény (61-62). Egy szépen kiijátszott támadás végén Simon szerzett tiszta helyzetből távolit, majd Vuko labdaszerzéséből indulva Donaldson az utolsó másodpercben, estében szerzett kosarat (61-67).

Williams és Simon is három pontot szerzett a záró negyed elején, előbbi 2+1-es akcióval, míg Kristóf a triplavonalon túlról (64-70). Primorac sportszerűtlen hibája után négy pontot szereztünk, Vuko kettő büntetőt, Duren pedig egy középtávolit (64-74). A 32. percben Brbaklic közelije után Vuko szerzett estében bravúrkosarat, Coleman után pedig Duren volt eredményes, így maradt a csapatok között a tíz pontos különbség (68-78). Sok hibával játszottak a hazaiak, így tartani tudtuk a megszerzett előnyünk. A negyed felénél Williams és Simon váltott triplát (73-85). Nagy hajrát nyitott a házigazda. Primorac és Coleman kilenc pontot szerzett sorozatban és két pontra olvadt az előnyünk (86-88). A 39. percben Vuko szerzett fontos közelit (86-90). Coleman büntetőivel továbbra is lőtávolon belül maradt a Jászberény, majd Donaldson kimaradt dobása után Primorac egyenlített (90-90). Kilenc másodperc volt hátra, de Wiggs kihagyta és így jöhetett a hosszabbítás.

Williams hét pontot szerzett a ráadás első felében és ezzel karnyújtásnyira került a győzelemhez a házigazda (97-91). Időkérésünk után sem változott a játék, nem tudtunk pontot szerezni. A 43. percben Garrett szerzett triplát, majd Glenn két közelijével zárkóztunk (100-96). Simon labdát szerzett, de kimaradt a ziccere, a másik oldalon Garrett büntetőzött pontosan (102-96). Duren szerzett gyorsan egy közelit, majd a következő támadásnál kiharcolt egy faultot és büntetőivel két pontra visszajöttünk (102-100). 14 másodperccel a vége előtt KInney csak egy büntetőt dobott be, majd eladtuk a labdát és Kinney-nek újra odaütöttünk. James ismét csak egy büntetőt értékesített, míg Duren egy triplával egy pontra csökkentette hátrányunk (104-103). 4 másodperc volt vissza, amikor Filipovic is csak egy büntetőt dobott be, míg Duren kiharcolt egy faultot a záró sípszó pillanatában. A játékvezetők hosszas videózás után kettő büntetődobást ítéltek, Duren pedig kiegyenlített (105-105).

Az újabb ráadást 4-0-val nyitotta a hazai csapat,  majd Wiggs egyenlített két gyorsindulásból (109-109). Filipovic büntetőivel került előnybe a Jászberény, amit Donaldson büntetőivel fordítottunk át a javunkra (110-113). A házigazda nem tudott kosarat szerezni, Duren pedig egy faultot követően, büntetőkkel öt pontra növelte az előnyünket (110-115). 14 másodperccel a vége előtt Coleman távolija lecsorgott és ez a Jászberény vereségét jelentette. Duren még kettő büntetőt értékesített kialakítva a 110-117-es végeredményt.