Hátvédek nélkül most ennyi sikerült

Ubilla és Johnson nélkül utaztunk Paksra, ami előre vetített egy nagyon nehéz mérkőzést. A kezdőben Simon, Gulyás és Djuric kapott lehetőséget, míg a vendégeknél Kis Raul nézett farkasszemet egykori csapatával.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 94-70 (24-21, 22-11, 24-20, 24-18)
Paks, Jv: Cziffra, Nagy, Söjtöry

Atomerőmű SE: Evans 29/9, Harris 9/6, Kis 2, Faust 20/6, Lóránt 11, csere: Kovács 7/3, Valerio 10/6, Jackson 6/3, Szalai-. Edző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Simon 5, Gulyás 8/3, Williams 20/12, Djuric 8, Szabó 14, csere: Agafonov 6, Doktor 6, Farkas 3, Bagó -. Edző: Bencze Tamás

Williams triplájával indult a mérkőzés, amit Evans egyenlített ki (3-3). Simon duplájával és Gulyás triplájával kerültünk előnybe (5-8). A folytatásban előbb Lóránt verte meg Szabót, majd Szabó Lórántot. A negyed félénél Faust ziccerével fordított az ASE (11-10). Evans eladott labdájából Djuric szerezte első pontjait, majd egy újabb labdaszerzés után Williams szerzett egy közelit (11-14). A 6. percben Evans egy triplával egyenlített (14-14). Nagy volt a rohanás a pályán, a védekezéssel keveset foglalkoztak a csapatok. Faust zsákolása után Williams triplájával fordítottunk (16-17). Hazai időkérés után Lóránt egyenlített, majd Szabó közelijével vezettünk (17-19). Az utolsó két percre kanyarodva Jackson duplájával és Valerio triplájával fordított az ASE, majd Agafonov zsákolásával zárkóztunk (22-21). Farkas sportszerűtlen hibát kapott, amit Evans értékesített (24-21). A végén Jackson két büntetőt is hibázott, így maradt a hazai előny.

Bagó eladott labdája után Faust ziccerezett (26-21). Jól védekeztünk Lóránton és Simon szép ziccerével zárkóztunk (26-23). A 12. perc elején Faust triplájával stabilizálta előnyét a hazai csapat (29-23). Támadásban nem voltunk elég pontosak és az ASE minden ponttal tovább növelte előnyét. A 14. perc elején Faust újabb távolijával tíz pont fölé nőtt a különbség (34-23). Bencze Tamás időt kért. Sajnos a hazaiak kemény védekezésének nem találtuk ellenszerét. Egy újabb eladott labda után Evans szórt triplát (37-23). A negyed felénél, Faust büntetői után már 17-2-es rohanásban voltak a hazaiak. Sok rossz döntést hoztunk, eladott labdákkal, passzokkal. A 16. percben Djuric törte meg a hosszú gólcsendünket (41-25). A 17. percben Farkas remek passzát Gulyás váltotta pontokra (42-27). Williams kezéből Jackson vette ki a labdát Evans meg könnyedén ziccerezett. A 19. perc elején Szabó passzából Gulyás szerzett egy újabb közelit (44-29). A félidő utolsó percében Agafonov büntetőivel kozmetikáztunk (44-32). A végén a remekül játszó Evans büntetőivel zárult a játékrész (46-32).

Kimaradt dobások mindkét oldalon, majd Kovács ziccer (48-32). Gulyás triplájára, az eddig pont nélkül álló Harris válaszolt szintén egy távolival, majd Evans ziccerezett (53-35). A 24. percben Simon bejátszásából Williams zsákolt. Simon büntetője után Lóránt szerzett kosarat, majd Szabó középtávolijával faragtunk a hátrányunkból (55-40). Sokadik eladott labda után Szabónak fújtak sportszerűtlent, amit Faust váltott pontokra (57-40). A negyed felénél Simon szerzett labdát, amiből Williams szórt triplát. Sajnos a másik oldalon Jackson is triplát szerzett (60-45). Jackson és Evans büntetőivel növelte előnyét a Paks (63-45). A 28. percben Valerio triplájával húsz pont fölé tornázta a különbséget (66-45). Djuric és Williams dupláival válaszoltunk, de gyorsan kaptunk újabb kettő közelit (70-49). A negyed utolsó momentuma Farkas triplája volt (70-52).

Agafonov büntetőjével és Djuric betörésével kezdtük a záró negyedet (70-55). Hiába a jó kezdés Valerio és Kovács kosaraival újra húsz pont fölé kúszott az ASE (77-55). Időkérésünk után pillanatok alatt szerzett öt pontot a hazai csapat (82-55). A negyed felénél Williams büntetőivel és triplájával csökkentettük a különbséget (85-60). Djuric kipontozódott, nem igazán játszott jól. Hazai oldalon Valerio villogott, míg nálunk Doktor pontjainak tapsolhattunk (87-66). A hajrában Doktor is kipontozódott. Szabó és Evans szerzett felváltva kosarakat. Farkas a végén még tripladobás közben odaütött Harrisnek, aki egyet bedobott kialakítva a vége (94-70).

Hátvédjeink nélkül, sok eladott labdával, hibával ennyire voltunk képesek. A küzdéssel, akarattal nem volt gond, de egy-egy játékostól még ennél is sokkal több kellene a folytatásban.