Hosszabbításban kapott ki a ZTE KK

A 23. fordulóban a Jászberény együttesét fogadtuk. A vendégek hosszabbításos meccsen vágtak vissza a hazai vereségért.

Zalakerámia ZTE KK-Jászberényi KSE 98-99 hu. (29-20, 21-27, 18-17, 21-25, 9-10)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Földházi, Minár, Balogh

Zalakerámia ZTE KK: Duren 21/9, Donaldson 14/6, Wiggs 18/3, Völgyi 2, Szabó 18/6, csere: Vuko 15/9, Simon, Bonifert 2, Glenn 8, Vezetőedző: Luca Bechi

Jászberényi KSE: Kinney 8, Coleman 36/6, Brbaklic 7, Filipovic 4, Williams 26/15, csere: Garrett 12/3, Katona, Primorac 6, Füzi, Czirbus, Ruják. Vezetőedző: Patai Benjamin

A vendégek kapták el jobban a ritmust és 5-0-s sorozattal kezdtek. Két perc kellett, hogy magunkra találjunk. Szabó triplája nyitotta a felzárkózást és Wiggs hármasa zárta a 10-0-s futást (10-5). Letámadtunk, ami nem ízlett a vendégeknek. A negyed felénél két pontra zárkózott a JKSE, de Szabó közelijével és triplájával újra lőtávolon kívülre kerültünk (17-12). Védekezés egyik oldalon sem működött jól, felváltva potyogtak a kosarak. A 8. percben Duren távolijára Williams egy négypontos akcióval válaszolt (24-20). Nagy volt a rohanás, amiből rendre mi jöttünk ki jól, indulásból szerzett kosarakkal (28-20). Lendületesen és harcosan játszottunk.

Primorac két duplával, Vuko meg kettő triplával nyitott a második negyed elején (35-24). A 13. percben Wiggs faulttal együtt szerzett kosarat, a vendégek pedig azonnal időt kértek (38-24). Az időkérést követően megtorpant a játékunk, míg a jászságiak sokkal pontosabbak lettek és öt pontra zárkóztak (41-36). A 15. percben Szabó büntetőivel mozdultunk el a holtpontról, majd a következő támadásból a csapatkapitányunk középtávolijával szilárdítottuk meg az előnyünk (45-36). A 18. perc elején Duren és Williams váltott triplát, majd Garrett robogott végig a pályán és szerzett faulttal együtt kosarat (48-44). Szabó zsákolt az utolsó percben kanyarodva, majd Brbaklic dobott faulttal együtt közelit (50-47).

A nagyszünet után is nagy csata folyt a parketten. Duren triplájával tartottuk az előnyünk, de a 24. percben Coleman közelijénél egy pontra feljött a Jászberény (54-53). Duren kellett ahhoz, hogy a vendégek ne tudjanak kiegyenlíteni és fordítani. Az irányító öt perc alatt tíz pontot szerzett (64-58). Az összjátékban látványosat javult a házigazda, az elmúlt meccsekhez képest. Nem hagyta magát leszakítani a Berény és a hibáinkat kihasználva próbáltak meccsben maradni (68-64).

A 32. percre Williams triplájával és Kinney büntetőivel egy pontra feljött a Jászberény (70-69). Hazai időkérés után Kinney kapott technikait, mi pedig sikeres büntetőkkel tartottuk az előnyünket (75-71). A 34. percben Coleman 2+1-es akciójával kiegyenlített a JKSE (75-75). Nehéz utolsó öt perc várt a csapatokra. Donaldson és Garrett is triplát szerzett, majd Coleman büntetőivel átvette a vezetést a vendégcsapat (78-80). Kizökkentünk a ritmusból, míg a Jászberény nagy tűzzel játszott. A 37. percben Szabó egyenlített, majd egy újabb közelit szerezve kerültünk előnybe. Donaldson triplája a legjobbkor jött (85-80). Vendég időkérés után Garrett szerzett egy duplát (85-82). Kapkodott mindkét csapat. Duren csípte el Ruják hosszú indítását, majd el is adtuk a játékszert és Coleman kosarával ismét egy pontra zárkózott a JKSE (85-84). Nem volt vége még az izgalmaknak, hiszen Wiggs büntetői után Garrett sem hibázott egypontost (87-86). Duren büntetői után Coleman 3,5 másodperccel a vége előtt egy távolival egyenlített (89-89). Eladtuk a labdát így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás is kemény küzdelmet hozott. Vuko távolijával próbáltunk ellépni, de Brbaklic büntetőivel közel maradt a Jászberény. Donaldson középtávolija után a vendégek időkéréssel próbáltak újítani. Az utolsó percben Garrett és Coleman duplájával fordított a Berény, majd Wiggs vette vissza a vezetést (98-97). Tizenegy másodperccel a vége előtt Simon két büntetőt hibázott, majd az utolsó pillanatban odaütött Filipovicnak, amit hosszas videózás után tudtak csak eldönteni a játékvezetők, hogy tényleg fault volt –e. A center nem hibázott és nyert a Jászberény (98-99).

Fotó: Seres Péter