Hosszabbításban kaptunk ki Debrecenben

A válogatott szünet előtt Debrecenbe játszott csapatunk. A kiélezett első félidőt követően sikerült ellépnünk ellenfelünktől, de sokat hibáztunk, így hosszabbításra mentette a meccset a DEAC és végül egy kosárnyi különbséggel megnyerték az összecsapást.

DEAC- Zalakerámia ZTE KK 83-81 (21-20, 13-16, 14-24, 23-11, 12-10)-hosszabbítás után
Debrecen, Jv: dr. Mészáros, Goda, Makrai

DEAC: Govens 17/3, Mócsán 24/15, Gáspár 5/3, Drenovac 9/3, Tóth 4, csere: Scott 10, Neuwirth, Polyák 7/3, Taylor 7. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Trice 21/9, O’Reilly 7/3, Rakicevic 14/6, Smith 6, Csuti 2, csere: Polster 3/3, Ostojic 17, Keller 6/6, Zsíros 5/3, Németh. Edző: Sebastjan Krasovec

Jól kezdett csapatunk és a 4. percben O’Reilly duplájával 2-10-et mutatott az eredményjelző. Govens adott lendületet pontjaival a DEAC-nak és a 6. percben ki is egyenlítettek (14-14). A negyed hajrája kiélezett játékot hozott. A házigazda többet járatta a labdát és távolról is pontosabban célzott. A negyedet végül Polyák hármasával hozta a hazai alakulat (21-20).

A második negyedet Polster triplája nyitotta, majd Ostiojic közelijével növeltük az előnyünket (21-25). Kapkodtak a csapatok, ezt jelezte az eladott labdák száma. A 14. percben O’Reilly hármasával távolodtunk (23-28). A hazaiak kihasználva a hibáinkat egy pontra zárkóztak, de Smith és Trice duplájával sikerült tartanunk a vezetést (27-32). A félidő utolsó percében Govens egy távolival egyenlített, de Ostojic közelijével újra előnybe kerültünk és megnyertük a félidőt (34-36).

Másfél perc elteltével Mócsán egyenlített, majd Smith a térdét fájlalva kényszerült a kispadra. Zsíros jött be helyette, aki az első kísérletéből hármast szerzett. Keller sem akart lemaradni és ő is bevágott egy távolit (36-42). Jól védekeztünk, a DEAC nehezen talált fogást rajtunk. Zsíros közelijével az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (36-44). Taylor magasságát próbálta kihasználni a Debrecen és faragni a különbségen (43-46). Időt kértünk, ami hatásosnak bizonyult, hiszen Rakicevic egy triplával nyitott, majd Trice is hozzátett még kettőt. 11-3-at futva tíz pont fölé növeltük az előnyünket (46-57). Hazai időkérés után Rakicevic is szórt egy hármast (46-60).

A záró negyedben, hosszú kihagyás után újra pályára lépett Németh Ákos. Pontosabban nyitott a DEAC és két perc alatt 7-0-át futva zárkóztak (55-60). Időkérésünk után Ostojic közelije törte meg a gólcsendünket (55-62). Mócsán hármasa faulttal együtt beakadt, majd egy újabb hármassal egyenlített (62-62).Felváltva vezettek a csapatok, majd az utolsó percben Trice triplájával kerültünk előnybe, de Govens egy közelivel hosszabbításra mentette a meccset (71-71).

A ráadásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem igazán tudtak dűlőre jutni egymással. Az utolsó percen belül Rakicevic egyenlített, de Scott azonnal válaszolt. Volt lehetőségünk az egyenlítésre, de a dobásunk kimaradt, így a házigazdák örülhettek a győzelemnek (83-81).