Kaposvári KK - Zalakerámia-ZTE KK 94-92 (14-22, 20-16, 26-20, 25-27, 9-7)

Kaposvár, 1100 néző. Jv: Papp, Balogh, Mészáros.

Kaposvári KK: Gibbs 24/3, Baki 4, Hendlein 14, Spica 16, Ivosev 24/3. Csere: Papp 8, Tóth 4, Bogdán-. Edző: Fekete Ádám.

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn 15, Benke 4, Mohácsi 2, Szabó 23/18, Radic 28. Csere: Mikovic 4, Horváth 9/3, Kis-, Doktor 7/3. edző: Bencze Tamás.

Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést és Szabó hármasaival és Radic közelijével vezettünk (0-8). A hazaiak csak a 3. perc elején szerezték első pontjukat Spica révén (2-8).  Továbbra is pontosan támadtunk és Szabó újabb hármasaival a negyed felénél 12 ponttal vezettünk (6-18).  A hazai időkérés kizökkentette csapatunkat a ritmusból és Doktor duplájánál még nyolc ponttal vezettünk a negyed végén (14-22).

A második negyed elején Radic büntetőivel újra tíz ponttal vezettünk (14-24). Ezt követően egy 8-0-s rohammal két pontra zárkózott a Kaposvár (22-24). Szabó és Radic pontjaival tartottuk minimális előnyünk, de a büntetőkkel hadilábon álltak a fiúk. A 18. percben Mikovic közelijével hat ponttal vezettünk (30-36). A hajrában Hendlein és Tóth kosarával két pontra zárkózott a Kaposvár, de Vaughn közelijével négy egységgel mi vezettünk a félidőben (34-38).

A nagyszünet után Ivosev és Gibbs kapta el a fonalat, de Spica is kellett ahhoz, hogy a 22. percben átvegye a vezetést a somogyi alakulat (43-42). Ivosev sorozatban öt pontot szerzett és ezzel vezetett a Kaposvár (48-42). A negyed feléhez érve Horváth Ákos pontjaival zárkóztunk (50-48). A 27. perc elején Doktor hármasával egy pontra zárkóztunk (52-51). Gibbs rázta meg magát és pontjaival tartotta előnyét a KKK (56-51). A fiúk nagyon akartak és a negyed végén Doktor duplájával két pont maradt a hazaiak előnye (60-58).

A negyedik negyed elején Gibbs közelijére Szabó egy hármassal válaszolt (62-61). A 33. percre Hendlein megmozdulásaival, hét ponttal ellépett a Kaposvár (68-61). Radic zsákolására Ivosev hárompontossal felelt, ami az első volt csapatának (71-63). A folytatásban Radic pontjai tartották a lépést a hazaiakkal. A 38. percre Szabó újabb hármasával két pontra zárkóztunk, majd Gibbs büntetője után Vaughn közelijével egy pontra csökkent a hátrányunk (81-80). Az utolsó percen belül Spica és Papp pontjaival három pont volt a Kaposvár előnye (85-82). 5 másodperc volt hátra, amikor Horváth Ákos egy triplával hosszabbításra mentette a mérkőzést (85-85).

A ráadást Gibbs egy távolival kezdte, majd Ivosev és Radic párbaját hozta a játékrész. A hazaiak vezettek egészen az utolsó percig, amikor Vaughn egyenlített (92-92). A meccset Ivosev közelije döntötte el, amire már nem sikerült válaszolnunk.

A második mérkőzésen a Paks hazai pályán kapott ki a Pécstől 91-84-re.

Bencze Tamás: – Egylabdás meccsen a második félidőben már nem védekeztünk olyan jól, mint korábban. A kulcsszituációkban hibáztunk. Küszködtünk, hajtottunk az egész mérkőzésen. Szerencsénk volt a hosszabbítás kiharcolásakor, utána már nem. A döntő momentum mégis a sok büntető elhibázása volt. Szomorú vagyok, mert a sokadik meccs, amit megnyerhettünk volna. Harcolunk tovább, mert szeretnénk bejutni a rájátszásba.

Fotó: Bálizs Zsuzsa