Hosszabbításban nyertünk Kaposváron

Ismét bejött, ami korábban, Heinrich Róbert győzelemre vezette csapatunkat Kaposváron.

Kaposvári KK- Zalakerámia ZTE KK 69-76, hu. (13-15, 25-20, 18-15,10-16,3-10)
Kaposvár, Zárt kapuk mögött, Földházi, Nyilas, Kovács

Kaposvári KK: Curry 14/6, Krnjajski 4, Rivers 17/6, Hendlein 11/3, Jukic 8, csere: Milisavljevic 7, Révész 3, Bogdán 5/3, Takács. edző: Fekete Ádám

Zalakerámia ZTE KK: Duren 23/6, Delas 13, Bonifert 3/3, Vuko 13/3, Glenn 8, csere: Szabó 10, Simon, Plézer 3, Bashir 3/3, Polster. edző: Heinrich Róbert

Két hazai kosárral indult a találkozó, de Duren és Vuko gyorsan egyenlített (4-4). A 3. percben Bonifert triplájával vezettünk, de nem sokáig, mert Jukic duplájával és Rivers távolijával már a Kaposvárnál volt az előny (9-7). Glenn és Delas tett róla, hogy forduljon a kocka (9-11). A negyed felétől be lettek oltva a csapatok gólszerzés ellen, felváltva hagyták ki a tiszta dobásaikat is. A 8. percben Rivers egyenlített, majd Vuko büntetőivel vezettünk újra (11-13). A hajrában Vuko újabb büntetőket értékesített, majd Milisavljevic kosara zárta az elég hektikus negyedet (13-15).

A második negyed elején Vuko szerzett három pontot gól plusz fault akcióval (13-18). Nem tudtuk megtartani az előnyünket, továbbra is sok dobást hibáztunk. A hazaiak 10 -0-s futással fordítottak (23-18). A következő percben gyorsan egyenlítettünk Glenn duplájával és Duren triplájával (23-23). Nem védekeztünk jól,  a somogyiak ismét elmentek öt ponttal (28-23). Szerencsére a hazaiak sem jeleskedtek a védekezésben és Duren, valamint Glenn pontjaival visszavettük a vezetést (29-28). A félidő hajrájában nem hagytuk ellépni a Kaposvárt, sikerült mindig egyenlítenünk. Az utolsó pillanatokban Hendlein triplájával mégis a hazaiak mehettek előnnyel pihenőre (38-35).

A nagyszünet után pontosabban kezdett a Kaposvár és Curry pontjaival 43-38-ra ellépett. A 22. percben Duren dobott tiszta helyzetből triplát, majd kicsivel később Delas egyenlített (43-43). A negyed feléhez érve Delas túl sok labdát elszórt, amikből fordult a Kaposvár és ismét két triplányi távolság lett a csapatok között (49-43). Bashir távolijával és Glenn közelijével zárkóztunk (49-48). Kapkodó volt a játék és elkerülhető kosarakat kaptunk, amivel kezdtek távolodni a hazaiak (56-48). A játékrész végén Duren faragott egy duplával a hátrányunkon (56-50).

Curry duplája nyitotta a negyedik negyedet, majd Vuko triplájával és Szabó büntetőivel közelítettünk (58-55). Szabó és Duren vitte a hátán a csapatot és utóbbi kosarával a 37. percben útólértük a Kaposvárt (62-62). Felváltva estek a kosarak az utolsó pillanatig, amikor három esélyünk is volt megnyerni a mérkőzést a rendes játékidőben. Nem sikerült, így jöhetett a hosszabbítás (66-66)

A ráadásban Duren 2+1-es akciójával ragadtuk magunkhoz a vezetést. A hazaiak kapkodtak és nem tudtak kosarat szerezni. Delas büntetőjével és Duren középtávolijával növeltük előnyünk (66-72). Időt kértek a hazaiak, de továbbra is gyengélkedtek támadásban. A 44. percben Szabó közelijével már biztossá vált a győzelmünk. Delas büntetőivel már tíz ponttal vezettünk. A Kaposvár végül Milisavljevic révén nem maradt pont nélkül a ráadásban (69-76).

A fiúk nagyot küzdöttek és végül egy hullámzó, hektikus mérkőzésen megszakítottuk öt mérkőzés óta tartó rossz sorozatunkat és újra nyertünk.