Igazi hullámvasút volt…

A középszakasz harmadik fordulójában a Pécshez látogattunk.

Pécsi VSK-VEOLIA - Zalakerámia ZTE KK 106-95 (23-26, 34-22, 16-30, 33-17)
Pécs, Lauber D. Sportcsarnok, Jv: Tőzsér D., Jakab L., Goda L. (Faidt M.)

PVSK Veolia: Durham 20/3, Brooks 33/12, Budimir 22/12, Antóni 8/6, Sarlija 7.Csere: Supola 7, Simon 1, Harazin 8, Bíró -.edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 9/3, Vaughn 22/9, Benke 13/3, Szabó 14/12, Radic 11. Csere: Horváth 9/9, Mohácsi 5/3, Kis 3/3, Mikovic 9., edző: Bencze Tamás

Brooks duplájára Kinney egy hármassal felelt, majd ismét az irányítónk egyenlített Budimir kosara utána 3. percben (5-5). Antóni és Szabó is hintett egy hármast, majd Vaughn közelijével és egy újabb Szabó hármassal vezettünk (8-13). A hazaiak összekapták magukat és a negyed felénél kiegyenlítettek (13-13). Radic és Benke pontjaival ismét elléptünk (13-18). Elég volt egy kis rövidzárlat és a 9. percben már a hazaiaknál volt az előny Harazin közelijével (22-20). Az utolsó percben Kis és Horváth is hintett egy-egy távolit és ezzel megnyertük a negyedet és vezettünk (23-26).

A második negyedet Horváth triplája nyitotta, de a Brooks és Supola vezette Pécs hamar kiegyenlített (29-29). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, de egyik sem tudta leszakítani a másikat. A 17. percben Budimir kapta el a fonalat és pontjaival ellépett a Pécs (49-41). A negyed vége a hazaiaké volt Budimir újabb hármasával és Brook és Durham pontjaival kilencpontos előnybe kerültek a nagyszünetre (57-48).

A nagyszünet után Antóni kosarával 10 pont fölé kúszott a Pécs előnye (59-48). Radic duplájával, Szabó triplájával és Kinney zsákolásával négy pontra faragtuk pillanatok alatt a különbséget (59-55). A hazaiak a 26. percig tartották az előnyüket (68-60). Ekkor Vaughn rázta meg magát és sorozatban szerzett öt pontjával és Mikovic pontjaival kiegyenlítettünk (69-69). A hajrában Vaughn és Horváth hármasaival, előnnyel várhattuk a folytatást (73-78).

A záró negyed elején Brooks kettő triplát és egy duplát szerezve két perc alatt fordított (81-80). A Brooks-Durham-Budimir hármassal nem tudtunk mit kezdeni. A támadójátékunk akadozott és a védekezésünk sem működött hatékonyan. A 36. percben Durham duplájával már tíz ponttal vezetett a Pécs (95-85). A hajrában próbáltunk zárkózni, de a hazaiaknak ekkor már minden sikerült és magabiztosan nyerték meg a mindkét csapat számára fontos mérkőzést.

Bencze Tamás: - Sok oka volt, hogy nem győzhettünk. Igazi hullámvasút volt a meccs, amikor megléphettünk volna, vagy egyéni hibákat követtünk el, vagy a pécsiek nyújtottak bravúrosat. Nem látszott, mit akarunk a hazaiak három legjobb játékosa ellen védekezni, ráadásul a harmadik negyedben elvesztettük James Kinneyt is, akit kórházba vittek bordafájdalmakkal.

fotók: Bálizs Zsuzsa