Ismét az utolsó pillanatok döntöttek

A Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napjának első férfi mérkőzésén két vesztes csapat találkozott. Az első félidőben meglepően jól céloztak távolról az osztrákok, amivel partiban tudtak maradni a Lévával. A nagyszünet után rákapcsoltak a szlovákok és eldöntötték a mérkőzés kimenetelét.

BSC Raiffaisen Fürstenfeld Panters-BK Levicki Patrioti 59-85 (19-20, 15-19, 8-26, 17-20)

Fürstenfeld Panters: Harun -, Hajder 4, Simon 16/6, Kouadio 16/3, Skrobo 14/3, Sakanoko 4, csere: Reinert-, Kavalek 5/3. edző: Flavio Priulla

Levicki Patrioti: Hot 7/3, Bachan 17/12, Danielic 5/3, csere: Adanik 9/6, Zilak 8/6, Volarik11/3, Kirves 9, Perovic 16, Bojanovsky 3. Edző: Michal Madzin

A nap záró mérkőzésén az első nap két győztese találkozott. A sérült Ubilla mellé Szabó és Bagó is odaülhetett, így szűkös kerettel vágtunk neki a mérkőzésnek.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 95-92 (26-18, 32-32, 16-25, 21-17)

Sopron KC: Pitts 23, Johnson 18/6, Takács 4, Rivers 17/9, Jordan-Carter 23, csere: Molnár 3/3, Élő -, Werner -, Supola 7. edző: Sabáli Balázs

Zalakerámia ZTE KK: Doktor 15/9, Williams 24/12, Johnson 28/6, Djuric 15/3, Agafonov 8. Csere: Farkas -, Gulyás 2. edző: Bencze Tamás

A Sopron kapta el jól a rajtot és két perc alatt már 7-2-re vezettek. Gyorsan rendeztük a sorainkat és sikerül fordítanunk (7-8). A negyed felénél két eladott labda után Johnson és büntetett, majd Pitts duplájával ellépett a Sopron (15-10). Doktor hármasával és Washington közelijével egyenlítettünk. A negyed hajrájában pontosabban játszott a Sopron és megnyerték a negyedet (26-20).

Nem hagytuk magunkat leszakítani és Doktor és Williams pontjaival tartottuk a lépést ellenfelünkkel. A 13. percben Djuric triplájával egy pontra zárkóztunk (32-31). A lendületünk alább hagyott és ezt a Sopron kihasználta. Pitts és Carter hozta a pontokat és a 17. percben már tíz ponttal vezettek (47-37). Ritmust váltottunk és Williams tripláival és Johnson büntetőivel kettő pontra zárkóztunk (47-45). Az utolsó percbe kanyarodva Doki triplájával már csak egyel vezetett a Sopron (51-50). A félidő zárásaként Pitts és Rivers egy triplát és két duplát szerzett így ellenfelünk maradt előnyben (58-50).

A nagyszünet után folytatódott a hajsza, amelyben próbáltuk utolérni a Sopront. Williams és Johnson pontjainak köszönhetően a 22. percben ledolgoztuk a hátrányunkat (61-59). Ellenfelünknél a palánkok alatt Carter volt egyeduralkodó, távolról meg Rivers célzott jól. Szorítottunk a védekezésünkön és a támadásaink is rendre kosárral fejeztük be. Egy 9-0-s futással már nálunk volt az előny (66-70). A hajrában Carter pontjaival tartotta a lépést a Sopron, de a negyed végén nálunk maradt az előny (74-75).

A negyedik negyedben másfél percet kellett várni az első kosárra, ami egy látványos Williams zsákolás volt. Jó ritmusban támadtunk és Williams újabb triplájával már nyolc ponttal vezettünk (78-86). A folytatásban sok volt a pontatlanság mindkét oldalon. A hajrában Carter és Pitts pontjaival zárkózott a Sopron. 40 másodperc volt hátra amikor Pitts duplájával újra a vendégeknél volt az előny (91-90). Az első meccshez hasonlóan ez a találkozó is a végjátékban dőlt el. 93-92-es soproni előnynél a Johnson büntetőket hibázott, míg Rivers mindkettőt bedobta így egy triplányi különbséggel a Sopron nyert.

A torna harmadik napján a Sopron a Lévával, míg mi a Fürstenfeld csapatával játszunk.