Izgalmas csatában győztük le a Sopront

A remek formában játszó Sopron KC-t fogadtuk a 17. forduló zárómérkőzésén. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, de a végén sikerült megnyernünk a rendkívül fontos hazai bajnokit.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 82-78 (24-18, 23-17, 11-19, 24-24)
Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Frányó, Lengyel

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 20/6, Johnson 18/3, Williams 11, Szabó 6, Agafonov 14, csere: Djuric 10/6, Gulyás -, Simon 3/3, Doktor -, edző: Ante Nazor

Sopron KC: Kinney 6, Rivers 19/3, Thompson 25/15, Takács 5/3, Carter 16, csere: Jogela 4, Fazekas -, Supola 1, Werner 2, Molnár -, edző: Konstantinos Flevarakis

A két egykori zalaegerszegi játékos Kinney és Thompson is a kezdőben kapott helyet a Sopron együttesében.

A vendégek kapták el jobban a rajtot és Thompson és Rivers kosaraival kerültek előnybe (4-9). Szorítottunk a védekezésünkön és Agafonov büntetőivel, majd Szabó Zsolt – tőle szokatlan módon- labdaszerzés után indulásból szerzett zsákolásával egy pontra zárkóztunk (8-9). Ante Nazor a pálya szélén végig irányítva élt a játékkal és jól védekezve előbb Johnson ziccerezett, majd Williams zsákolt hatalmasat (14-9). A soproniak görög mestere időt is kért. A 7. percben Thompson és Djuric váltott triplát (17-12). A hajrában Rivers és Carter pontjaival tapadt a Sopron, de Johnson ziccerével és Bibbins gól plusz fault akciójával tartottuk a távolságot (22-17). Zárásként Jogela büntetőjére válaszul Agafonov egy remek leválás után, egy zsákolással zárta a negyedet (24-18).

Djuric triplával kezdtük a második negyedet, majd egy perc alatt összeszedtünk három faultot. Werner duplája után Bibbins remek leosztásából Simon szerzett triplát (30-20). A 14. percben némi „röplabdás” betét után (pattogott a labda a kezekben mindkét oldalon) Bibbins szerzett újabb triplát (33-20). A negyed felénél Carter két közelijével faragott a Sopron hátrányán, Djuric pedig három faultjával a padra kényszerült (35-27). Hazai időkérés után Johnson és Bibbins egy-egy távolival lendítette át csapatunkat a holtponton (41-27). A 17. perc elején Thompson távolijával lépett előbbre az SKC (41-30). Az utolsó percbe kanyarodva Kinney rázta meg magát, de volt válaszunk Johnson és Bibbins révén (46-34). Reklamálásért 9 mp-el a negyed vége előtt technikait kapott a soproni pad, amit Bibbins értékesített. A félidő Thompson büntetőjével zárult (47-35).

Az első félidőben jól védekezve, a lepattanó csatát is megnyerve (22/15) irányítottuk a mérkőzést.

Kicsit beragadtunk a második félidő elején és a vendégek egy 10-0-s futással három pontra zárkóztak (47-42). A 23. percben időt kértünk. A Sopron agresszív védekezése nem feküdt nekünk, nem találtuk a játék ritmusát. Agafonov egy utolsó másodperces duplával törte meg a vendégek rohanását, majd Williams is megtoldotta egyel (51-44). A negyed felénél látványos lépéshibát nem vettek észre a játékvezetők, ami után Rivers egy triplával lőtte közelebb a Sopront (51-47). Rivers büntetői és Thompson triplái egy pontra csökkentették az előnyünk (53-52). Újabb Rivers közeli és már a vendégek vezettek, de Agafonov gyorsan válaszolt (55-54). Nagy volt a küzdelem a pályán, mindkét csapat nagyon akart. Bibbins ejtett fontos labdát a gyűrűbe, majd Johnson büntetőivel tartottuk lőtávolon kívül ellenfelünket (58-54).

Carter és Williams váltott kosarat a záró negyed elején (60-56). Támadásban nem voltunk pontosak, nem sikerültek a dobásaink. Thompson a 33. percben egyenlített (60-60). Djuric büntetőivel újra mi vezettünk (62-60). Agafonov labdát szerzett, Johnson pedig egy ziccerrel növelte az előnyünk (64-60). Vendég időkérés után Thompson egy triplával hozta közelebb a vendégeket, majd Agafonov és Rivers is szerzett egy-egy közelit. A negyed felénél Carter egy duplával fordított (66-67). Bibbins középtávolijára Takács triplája érkezett és hazai időkérés (68-70). A 37. percben Agafonov egyenlített (70-70). Izgalmas végjáték volt kibontakozóban. Johnson és Agafonov büntetői után nálunk volt az előny, de rendre egyenlíteni tudott a Sopron (74-74). Két perccel a vége előtt Agafonov kipontozódott. Johnson nehéz helyzetből betalált, Thompson dobása rövid lett, Szabó pedig leszedte a lepattanót, majd a soproni gyűrű alatt faultot harcolt ki. Csapatkapitányunk 30 másodperccel a vége előtt mindkettő büntetőjét bedobta (78-74). Most már a vendégeket sürgette az idő. Rivers harcolt ki faultot és büntetőivel két pontra csökkent a különbség (78-76). 15 másodperccel a vége előtt Johnsont faultolta Kinney, és a két büntető itt is a gyűrűben kötött ki (80-76). Carter még szerzett egy közelit, de a végén Bibbins büntetőire már nem tudtak válaszolni a vendégek (82-78).

Az első félidő jó játéka után egy elég hektikus másodikat produkáltunk, de a végjátékban nem remegett meg a kezünk és így Ante Nazor vezetőedzővel, győzelemmel folytattuk a bajnokságot.