Jó védekezés és jó dobóforma a Göcsej Kupa nyitányán

Az 51. Forest Hungary Kosárlabda Göcsej Kupa nyitómérkőzésén a Sopron KC volt az ellenfelünk.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 85-99 (20-26, 28-30, 16-23, 21-20)
Zalaegerszeg, Jv: Ádám, Szalai, Földesi
Néző: 350 fő

Sopron KC: Dillard 12/9, Thompson 20/6, Sitku 5/3, Takács6/6, Wideman 15, csere: Supola 5, Fazekas 4, Borisov 7, Popadic 1, Jogéla 5/3, Werner 2, Bagó 3, edző: Konstantinos Flevarakis

Zalakerámia ZTE KK: Simó, Delas 6/6, Vuko 24/9, Szabó 26/12, Montae 13, csere: Simon 2, Plézer 5/3, Bonifert 7/3, Völgyi 2, Polster 11/9, Antóni 3/3, edző: Ante Nazor

A Sopron teljes légiós sorral érkezett, míg nálunk továbbra is betöltetlen az irányító poszt, így azt felváltva Simon, Delas és Simó látta el.
Az első negyed hajrájáig kiegyenlített játék folyt a pályán. Hol egyik, hol a másik csapat vezetett. A hajrában pontosabban játszva nyertük meg a játékrészt. A második negyed elején amilyen gyorsan elolvadt a hatpontos előnyünk, olyan gyorsan vissza is állítottuk. A csereként beálló Polster hozott új lendületet a játékunkba, pillanatok alatt 11 pontot szorgoskodott össze, közte három triplával. Jól védekeztünk és a 18. percben már 11 ponttal jártunk ellenfelünk előtt (39-50). A félidő vége triplaesővel zárult és nyolc pontos hazai előnnyel (48-56).

A fordulás után pórbált zárkózni a Sopron és Thompson kosarával egy távolira feljöttek (55-58). Szabó és Vuko vette vállára a csatot, csatlakozott hozzájuk Montae és fokozatosan elléptünk ellenfelünktől. Jó védekezésünk mellé jó ritmusú támadások párosultak. A 28. percben Antóni triplájával 58-79-re vezettünk.

A záró negyed elejét sem engedtük el, igaz Antóni és Simon is gyorsan kipontozódott. Szabó és Vuko továbbra is nagyon élt a parketten. A hajrában Delas tanárian irányított és káprázatos labdákkal szolgálta ki társait. A vége magabiztos győzelem. A látottakat elégedett tapssal köszönte meg a közönség a fiúknak.

A találkozón Szabó Zsolt harminc perc alatt 92%-os hatékonysággal dobott mezőnyből 26 pontot szerezve, 5 lepattanója mellett 6 gólpasszt is kiosztott. Tonko Vuko volt csapatunk másik húzóembere, aki 38 perc alatt 24 pontig jutott, 5 lepattanója mellé 3 gólpasszal is kiszolgálta társait.

Szombaton 18 órától a Körmend ellen folytatjuk.