Kétszer is kezünkben volt a meccs, mégis kikaptunk

A 20. fordulóban a közvetlen rivális, tabellaszomszéd PVSK ellen játszottunk. Kétszeri hosszabbításban végül a hazaiak nyertek egy végig kiélezett mérkőzésen.

PVSK-VEOLIA- Zalakerámia ZTE KK hu.119-114 (19-18, 21-17, 22-28, 28-27, 15-15, 14-9)
Pécs, Jv: Ádám J., Minár L., Tóth C.

PVSK-VEOLIA: Pongó 11/3, Smith 24/6, Ruják 7/3, Budimir 24/6, Horti 13/3, csere: Aiken 13, Diggs 20/6, Ciric 7/3, Dragasevic-, edző: Dragan Aleksic

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 34/9, Johnson 21, Williams 17/9, Szabó 7, Agafonov 20, csere: Djuric 11/9, Gulyás -, Bagó -, Simon 4, Doktor-, edző: Ante Nazor

Remekül kezdtük a mérkőzést és három perc elteltével Bibbins büntetőivel és Agafonov dupláival 6-0-ra vezettünk. Horti triplájával iratkozott fel a táblára a házigazda, majd Agafonov és Williams pontjaival haladtunk tovább (3-9). Hirtelen visszaesett a játékunk és egy 6-0-s futással egyenlített a Pécs (9-9). Ante Nazor időt is kért. A negyed felénél Budimir közelijével már a baranyaiak vezettek, de Bibbins távolijával sikerült fordítanunk (11-12). Budimir büntetői után sikerült a védekezésünkön javítani és lelassítani a pécsi rohamokat. Bibbins és Djuric büntetőivel ismét nálunk volt az előny (13-16). Az utolsó percbe kanyarodva Williams verte meg egy testcsellel a védőjét és zsákolt hatalmasat (15-18). Diggs büntetője után még volt lehetőségünk kosarat szerezni, de nem sikerült Johnson kísérlete, viszont nem figyeltünk eléggé és Diggs futtából szerzett utolsó másodperces triplát, amivel megnyerte a negyedet a PVSK (19-18).

A második negyed elején is villámrajtot vettünk: Johnson előbb egy büntetővel egyenlített, majd egy duplával a vezetést is megszerezte csapatunknak. Djuric triplájával pedig ismét 6-0-át futottunk (19-24). Hazai időkérést követően kiegyenlített lett a játék és az eredmény is (24-24). Felváltva potyogtak a kosarak és a 17. percben Bibbins büntetőivel még nálunk volt az előny (28-29). A hajrában Ruják triplájával fordított a Pécs és a félidőre Diggs vezérletével ötpontos előnyt szereztek (40-35).

A nagyszünet után Szabó és Bibbins pontjaival két pontra zárkóztunk (42-40). Hazai oldalon Budimir és Diggs volt elemében és visszaverték a felzárkózási kísérletünket (46-42). A 23. percben Ciric hármasával távolodott a PVSK (49-42). Nem játszottunk jól, de nem is hagytuk magunkat leszakítani. Bibbins vette kezébe az irányítást és Johnsonnal és Williamssel kiegészülve a 26. percre két pontra zárkóztunk (53-51). Szorosan alakult a negyed hajrája, de pár ponttal mindig a Pécs járt előrébb. Az utolsó percre kanyarodva Simon és Williams büntetőivel ismét kettő pont volt a csapatok közti különbség a hazaiak javára (61-59). A negyed utolsó momentumai a mieink voltak: Simon újabb büntetőivel és Bibbins közelijével magunkhoz ragadtuk a vezetést (62-63).

A negyedik játékrész elején Johnson még megtoldotta egy duplával az előnyünk, de a folytatásban egy picivel mindig a baranyaiak jártak előrébb. A negyed felénél előbb Williams, majd Djuric távolijával tartottuk a lépést a házigazdákkal (79-78). A negyed végéhez közeledve úgy tűnt sikerül megtörnünk a Pécs ellenállását és Bibbins és Agafonov pontjaival elléptünk ellenfelünktől (82-88). Sajnos nem így történt, hiszen jól hajrázva, a végén Budimir büntetőivel hosszabbításra mentette a PVSK a találkozót (90-90). Sajnos Simon és Szabó is kipontozódott, így még jobban szűkültek a lehetőségeink.

A hosszabbítás elején a Pécs volt pontosabb és a 4. percig vezettek is. Ekkor a Johnson közelijével egyenlítettünk (100-100). Az utolsó percben Johnson és Bibbins büntetőivel, három ponttal vezettünk, de odaütöttünk Smith-nek triplakísérlet közben. Szerencsére az amerikai légiós egyet kihagyott, Bibbins-nek meg odaütöttek. Justin mindkettőt bedobta, de óriási hibát követtünk el, hiszen az alapbedobáskor nem figyeltünk Smith pedig egy parádés triplával kiharcolta a második hosszabbítást (105-105).

Rosszul kezdtük az újabb extra ráadást és egy 10-2-es futással ellépet a Pécs (115-107). Még egyszer megpróbáltunk visszajönni a meccsbe, de a végén sokat hibáztunk, amit a hazaiak pontokkal büntettek (119-114).