Kiélezett végjátékban sikerült legyőznünk a Szolnokot

Ahogy vártuk végig kiélezett, szoros küzdelmet hozott a Szolnoki Olajbányász elleni rangadó. Az idegek csatáját végül jobban bírta csapatunk és ez a végjátékban döntőnek bizonyult.

Zalakerámia ZTE KK- Szolnoki Olajbányász 79-78 (22-14, 26-26, 14-21, 17-17)
Zalaegerszeg, 1750 néző, JV: Kapitány, Farkas, Kovács

Zalakerámia ZTE KK: Trice 9/3, O’Reilly 24/9, Polster, Smith 17/3, Ostojic 12. csere: Rakicevic 5, Keller 4, Szalay, Zsíros 3/3, Németh 5. edző: Sebastjan Krasovec

Szolnoki Olajbányász: Durham 11/3, Lukács 5/3, Barnes 13/3, Subotic 8, Williamson 15/3. csere: Gavin 10/6, Rudner 14/3, Pongó 2, Gilszki. edző: Gasper Potocnik

Kipontozódott: Barnes 40’.

Szinte megteltek a lelátók a válogatott szünet utáni első bajnokinkon, ez is jelzi, hogy újra kosárláz van Zalaegerszegen. A vendégeknél sérülés miatt hiányzott a tavaly még nálunk játszó Révész Ádám.
A mérkőzés elején jelentkező technikai probléma mindkét együttes megzavarta, hiszen pont nélkül zárták az első támadásaikat. A 2. perc elején Smith hármasával kezdtük meg a pontgyűjtést. Megakadt a játékunk és a Szolnok fordítani tudott (3-6). Összekapták magukat a fiúk és a védekezésünk javulásával a kosarak is jöttek. A negyed felénél Ostojic közelijével 11-8-ra vezettünk. Ismét Ostojic hozta a pontokat ráadásul faulttal együtt szerzett kosarat. A Szolnok keményen játszott, a játékvezetők engedték test-test elleni játékot, ami a közönségnek persze nem tetszett. A 7. percben Trice hármasánál időt kértek a vendégek (19-10). Subotic büntetőivel mozdult el a holtpontról a Szolnok. A vendégek sokat reklamáltak, köztük Subotic már a harmadik faultját gyűjtötte be. Trice büntetőivel már tíz ponttal vezettünk (22-12).

A hangulatra a második negyedben sem lehetett panasz és a fiúk nagy akarással játszottak és tartottuk a tíz pont körüli különbséget (26-14). Zsíros Péter triplával szállt be a mérkőzésbe. Távoli dobásokkal próbált zárkózni a Szolnok, de csapatunkban mindig volt valaki, aki azonnal válaszoljon egy-egy kosárral. Németh Ákos szép egyéni akcióból, faulttal együtt ziccerezett és büntetője után a mérkőzés eddigi legnagyobb különbsége alakult ki (36-23). A játékrész második felére visszaesett a játékunk és két távolival öt pontra visszajöttek a vendégek (38-33). Időt kértünk, de a Szolnok láthatóan elkapta a ritmust, így nagyon figyelnünk kellett. O’Reilly három büntetője, majd Ostpjic zsákolása jelentett előrelépést (43-37). A félidő vége a miénk volt. Az utolsó percen belül Keller és Rudner váltott triplát és így alakult ki a 48-40-es félidei eredmény.

A nagyszünet után is maradt a harcos, helyenként kemény játék. O’Reilly szerzett távolit, amire Rudner válaszolt. A 23. percben Pongó meglökte O’Reilly-t kosárszerzés után, kakaskodtak, amiért mindketten sportszerűtlen hibát kaptak. A sok közjáték megzavarta csapatunkat. A 25. percben O’Reilly távolija a legjobbkor jött (58-50). A Szolnok Barnes és Durham és Williamson kosaraival egy pontra zárkózott (58-57). Teljesen elvesztettük a ritmust és Pongó közelijével átvette a vezetést a vendégcsapat (58-59). A negyed hajráját jobban bírtuk és Smith pontjaival előnnyel várhattuk a folytatást (62-61).

A vendégek kezdték jobban az utolsó játékrészt és 0-6-os futással kerültek előnybe (62-67). Smith kosarai kellettek, hogy újra meccsbe legyünk (66-67). Smith hatalmas alley-oop zsákolásával és O’Reilly triplájával, majd Ostojic közelijével 7-0-át rohanva vettük kezünkbe az irányítást (73-69). Szolnoki időkérés után 75-69-nél megakadt a támadójátékunk és a vendégek fokozatosan zárkóztak. Két perccel a vége előtt Subotic közelijével mindössze két pont volt a különbség a javunkra (77-75). Az utolsó percbe Rakicevic közelijével mentünk bele (79-75). Gavin nagyon messziről egy hármassal zárkóztatta a vendégeket, Trice válasza viszont elmaradt (79-78). Gavin hármas kísérlete kimaradt és 2 másodperccel a vége előtt Ostojic, majd Smith harcolt ki faultot. A két büntető kimaradt, de ezt már senki sem bánta, hiszen 79-78-ra megnyertük a mérkőzést.