Kikaptunk Debrecenben, így oda a Play off esélye

A középszakasz utolsó előtti fordulójában Debrecenbe utaztunk. A mérkőzésnek nagy tétje volt, hiszen amelyik csapat nyer, annak még lehet esélye a rájátszásba kerülésre.

DEAC - Zalakerámia ZTE KK 100-79 (23-10, 24-30, 27-25, 26-14)
Debrecen, Jv: Cziffra, Tőzsér, Fodor (Farkas J.)

DEAC: Velkey 5/3, Manigat 15/9, Borisov 25/15, Ivosev 13/3, Amigo 23/3. Csere: Kozák -, Tóth B. -, Kósa -, Omenaka -, Opre -, Polyák 15/6, Bognár 4. edző: Berényi Sándor

Zalakerámia ZTE KK: Ware 20/9, Thompson 12, Green 5/3, Szabó 12/6, Agafonov 17/3. Csere: Bagó 6, Durázi 2, Farkas -, Gulyás 5/3, Kis R. -, Doktor -. edző: Bencze Tamás

Thompson és Ware kosaraival mondhatjuk jól kezdtünk (0-4). A hazaiak csak két perc elteltével találtak a gyűrűkbe és egyből egy 10-0-s rohanással átvették a vezetést (10-4). A negyed felénél Agafonov volt eredményes, de a debrecenieket nem tudtuk megakadályozni az újabb kosarak szerzésében és elhúztak (20-8). Teljesen visszaesett a támadójátékunk, mait jól jelez, hogy 11 triplakísérletünkből egy sem talált be (23-10).

A második negyed elején Borisov kapta el a fonalat és sorra szerezte a távolikat. Gulyás és Green tripláival zárkóztunk, de csak nyolc pontra sikerült (31-23), mert a hazaiak továbbra is pontosabban játszottak. A hajrában Borsiov hármasával újra tíz pont fölé kúszott a hazai előny (42-30). A negyed hajrájában Agafonov és Ware pontjaival hét pontra csökkentettük a hátrányunk (47-40).

A harmadik negyedben fokozatosan lendültünk játékba és Ware pontjaival közelítettünk. A Debrecen támadójátéka, a védekezésünk erősödésével visszaesett. A 24. percre Szabó pontjaival kettő egységre megközelítettük a Debrecent (55-53). Sajnos az egyenlítés nem sikerült, Ivosev öt pontjával rendezte sorait a hazai csapat. A hajrában újra tíz pont körülire tornázták előnyüket a vendéglátók (74-65).

A záró negyed elején nagyon beragadtunk. A DEAC 11-0-s rohammal szinte el is döntötte a mérkőzést (85-65). A 3. percben Szabó egy triplával törte meg a góltalanságunkat. A hazaiak a folytatásban is remekül támadtak, míg nekünk szinte semmi sem sikerült. A vége 100-79-es hazai győzelem, ami azt jelenti, hogy számunkra elúszott a play off-ba kerülés esélye, míg a DEAC-nak megmaradt.