Kikaptunk Japántól, nem sikerült a nyolcba kerülés

A magyar U19-es férfi kosárlabda-válogatott szerda délután Japán ellen lépett pályára a korosztályos világbajnokság nyolcaddöntőjében. Az ellenfél a Japán válogatott volt. A válogatottban szereplő fiataljaink ismét jól teljesítettek.

A találkozót Japán kezdte jobban és 10-0-s előnyt szereztek. A fiúk összeszedték magukat és a negyed végére, kétpontosra csökkentették a hátrányukat (15-13). A második negyedben is a japánok voltak a pontosabbak. A mieinknek védekezésben is, de főleg a támadójátékkal akadtak gondjaik és a félidőre 15 pontos hátrányt szereztek (35-20). A nagyszünet után feljavult a játékunk, bátrabban játszottak a fiúk és a záró negyed előtt mindössze öt ponttal voltak lemaradva ellenfelüktől (42-37). Az utolsó negyedben mindent megpróbáltak a fiúk, de öt pontnál közelebb nem tudtak feljönni és a pontosabban játszó japánok végül 63-53-ra nyertek.

A mérkőzésen a fiataljaink közül Csátaljay Péter 11/3 pontig, 6 lepattanóig és 3 gólpasszig jutott, míg Csuti Kornél 6 pontot és 6 lepattanót szerzett.

A mieink így pénteken Kína ellen folytatják majd a 9-16. helyekért.

Japán - Magyarország 63-53 (15-13, 20-7, 7-17, 21-16)