Közel voltunk a bravúrgyőzelemhez Pakson

A válogatott szünet előtti utolsó fordulóban, ami a 21. volt a sorban, az Atomerőmű SE otthonában léptünk pályára. Nem tudtuk megismételni a Kaposvár elleni játékunkat és az egész mérkőzésen futottunk ellenfelünk után, majd a harában sikerült fordítanunk, de a végjátékot már nem tudtuk megnyerni.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 90-88 (26-17, 21-24, 26-26, 17-21)
Paks, Jv: Cziffra, Farkas, Jakab

Atomerőmű SE: Ihring 19/6, Clarence 19/3, Géringer 3/3, Nicholson 13/3, Knowles 8, csere: Wooten 14, Kucsora 4, Dorogi, Kékesi, Kovács 10/6, Pajor. edző: Sebastjan Krasovec

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 19/6, Csátaljay, Paige 26/6, Ostojic 20/6, Tóth 8, csere: Németh 7/6, Keller, Szalay 3/3, Mishula 5/3. edző: Matthias Zollner

Kipontozódott: Tóth Á.

A hazaiak kezdőjében kapott helyet, az a Zane Knowles, aki a 21/22-es szezon elején még csapatunkkal kezdte meg a felkészülést, de egy betegség miatt idő előtt távoznia kellett. Éppen a bahamai válogatott játékos szerezte a találkozó első kosarát. A Paks játszott pontosabban és a negyed felénél Clarance kosarával 12-4-re vezetett. Nem igazán találtuk a ritmust és a szombati harcosságnak és pontosságnak is csak nyomait lehetett felfedezni az első negyedben. A házigazda fokozatosan növelte előnyét és 9. perc elején 22-9-re vezettek. A Paige és Szalay hármasaival faragtunk a különbségen, de a játékrész végén így is maradt még kilenc a csapatok között (26-17).

A második negyed eleje sem sikerült jól, hiszen nem igazán találtuk a dobóformánkat. A hazaiak sem jeleskedtek a pontszerzésben, mivel náluk volt az előny, nem kellett idegeskedniük. A negyed közepén Németh indította meg a felzárkózásunkat, melyhez Paige és a Hicks is csatlakozott (39-30). Hullámzott a mérkőzés, center poszton nem igazán voltunk eredményesek. A félidő hajrájában tartotta kilenc pont körüli előnyét a Paks, amit Hicks egy távolival csökkentett hatra (47-41).

Ostojic és Ihring váltott távolit a nagyszünet után (50-44). A Paks tartotta a félidőben kiharcolt előnyét, mi pedig próbáltuk nem elengedni ellenfelünket. Nem igazán védekeztek jól a csapatok, szinte felváltva potyogtak a kosarak. Kétszer is hat pontra sikerült zárkóznunk, de közelebb nem sikerült. A negyed zárásaként Németh szerzett távolit, ami megadta a záró negyed alaphangját (73-67).

Kemény, harcos játék folyt a parketten a záró negyed elején is és úgy tűnt sikerül kizökkenteni a ritmusából a hazaiakat. Ott voltunk ellenfelünk mögött, de nem akart átbillenni a mérleg nyelve.  A 36. percben Paige közelijével két pontra zárkóztunk, majd jó védekezés és labdaszerzés után Mishula hármasával átvettük a vezetést (77-78). A lendület a paksi időkérés után is megmaradt és Paige büntetőivel léptünk feljebb (77-80). A 37. percben Tóth kihagyott büntetői után Ihring büntetőivel vette vissza a vezetést az ASE (82-80). Ostojic gyorsan egyenlített, majd Ihring ziccere után Tóth Ádám tett ugyanígy (84-84). Kovács sikeres büntetői után, Ostijic egyenlített, majd Clarance kimaradt közeliját húzta a gyűrűben Clarance. Sajnos a következő támadásnál Hicks dobása kimaradt és 9.9 másodperccel a vége előtt faultolnunk kellett. Clarance csak egyik büntetőjét értékesítette. Paige  kiharcolt faultja után mindkét dobása a gyűrűben között ki és újra faultolnunk kellett, de Clarance most nem hibázott és ezzel megnyerte a mérkőzést az ASE (90-88).