Látványos játékkal győztük le a Szolnokot a Göcsej Kupa döntőjében

Szombaton este rendezték az 53. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa döntőjét, melyben csapatunk a Szolnokkal csapott össze. Izgalmas,  kemény csatában együttesünk jó és látványos játékkal győzött, amivel a Göcsej Kupát is megnyerte.

Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olajbányász  88-84 (21-17, 24-19, 22-24, 21-24)

Zalaegerszeg 1000 néző. Jv.: Cziffra, Győrffy, Ádám J.

ZTE KK: Trice 24/9, O'Reilly 18/9, Polster 6/6, Ostojic 12, Smith 8. Csere:  Csuti 4, Keller I., Németh Á. 3, Rakicevic 5/3, Zsíros 6/6. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Szolnok: Durham 5, Pállai 18/18, Rudner, Barnes 14, Williamson 12. Csere: Subotic 17/3, Pangó 5/3, Lukács 8/6, Gavin 5/3. Vezetőedző:  Gasper Potocnik.
Kipontozódott: Smith (34.)

A  két pénteki győztes csapott össze a torna fináléjában, csapatunk pedig ott folytatta, ahol előző nap a Sopron ellen abbahagyta. Lendületes játékot mutatott ismét  Sebastjan Krasovec együttese, így az első félidőben a Szolnok gyakorlatilag csak futott az eredmény után.  Csapatunk irányítója, D'Mitrik Trice  ponterősen játszott és együttesünk nem engedte közelebb az ellenfelet. A félidőt Liam O'Reilly  hármasa zárta le (45-36), így jó helyzetből kezdhettük a második félidőt a Magyar Kupa címvédőjével szemben.

Az előző nap 25 pontig jutó (közte hét tripla) James Gavin  a második húsz perc elején szerezte meg első pontjait, méghozzá triplából, amivel megkezdte a Szolnok a felzárkózást. Élvezetes mérkőzés volt, ami a közönség reakcióiból is leszűrhető volt, hát még akkor, amikor csapatunk játékosa, Danilo Ostojic kétszer is zsákolt (58-47). Zsíros Péter két triplája pedig talán még inkább tetszett a hazai publikumnak, és  hétpontos előnnyel kezdhettük meg az utolsó  negyedet. Semmi nem volt lefutva még, és  jó  kis meccs meccs kerekedett a találkozóból, izgalmas  hajrával. Kemény, férfias küzdelem zajlott a pályán, közönségünket végig mellettünk tudhattuk, akkor is, amikor a Szolnok egyenlített (75-75). Ez is segített abban, hogy az utolsó percekben  végleg a Tisza-partiak fölé kerekedtünk, de persze  D'Mitrik Trice  fontos kosarai is kellettek ehhez.

Csapatunk megnyerte az idei Göcsej Kupa küzdelmeit.

A 3. helyért  rendezett mérkőzésen a cseh Brno szoros csatában győzte  le a Sopront.
Sopron KC - Basket Brno 83-86 (22-24, 19-26, 19-20, 23-16)
Legjobb dobók: Jones 20/12, Barnett 16, Durham 13, illetve Mishula 29/15, Pursl 15/3, R. Bálint 14/12.

Az 53. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa végeredménye: 1. Zalakerámia ZTE KK, 2. Szolnoki Olajbányász, 3. Basket Brno, 4. Sopron KC.