Legjobb nyolc között U16 csapatunk

Az utánpótlás bajnokságokban az elmúlt héten is több mérkőzésen léptek pályára fiataljaink. Az egyik legjobban várt mérkőzést az U16-os kadet csapatunk játszotta.

U16 Kadett
Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság – Főtábla „A” csoport, 7. forduló

Dávid Kornél KA/A- Zalakerámia ZTE KK/A 53 -70 (14-15, 19-14, 13-20, 7-21)
Székesfehérvár, MKOSZ Csarnok

Zalakerámia ZTE KK: Ruzsics 21, Tóth 5, Jordán 17, Gérczei 21/6, Nagy 2, csere: Molnár, Károlyi 4, Szalai, Aranyosi, Boncz, Rékli, Röszler. Vezetőedző: Németh Csaba

Németh Csaba: Az alapszakasz utolsó meccsén a DKKA ellen idegenben is győznünk kellett ahhoz, hogy biztosan megőrizzük csoportunk negyedik helyét, ezzel bejussunk a rájátszás Piros-csoportjába, az aktuálisan legjobb 8 közé. Jól kezdtünk, önbizalommal játszottunk, de a második negyedben eladott labdáink, gyenge távoli dobásaink és kihagyott ziccereink felhozták a hazaiakat, sőt hátrányba is kerültünk. Szünetben átbeszéltük a helyzetet, a harmadik negyedre védekezést váltottunk, ebből a lepattanókat is megszereztük és sikertelen távoli dobások helyett betörésekből és palánk alatti helyzetekből végre eredményesek lettünk. A végére aztán ellenfelünk fáradt el jobban, itt már okosan lehoztuk a meccset. Az első célkitűzésünk ezzel teljesült, bejutottunk a legjobb 8 rájátszásába, ahol egyedüli nem akadémiai klubként február végétől megküzdhetünk az A-döntőbe jutásért. Két régóta sérült alapemberünk februárban csatlakozik hozzánk, így most az ő visszaépítésük lesz az egyik feladat. Gratulálok a játékosoknak az eddig elvégzett munkához, és persze megyünk tovább!

U16 /B
Regionális bajnokság alapszakasz, Győr

Győri KC/B - Zalakerámia ZTE KK/B 37- 73 (12-22, 15-13, 5-20, 5-18)

Zalakerámia ZTE KK: Boncz 12, Aranyosi 9, Kakas 8, Rékli 14, Babos 8, csere: Röszler 11/3, Kámán 2, Gergály 4, Gombkötő 2, Bánfi 3/3. Vezetőedző: Bodrogi Csaba

Bodrogi Csaba: Az egész mérkőzésen irányítottuk a játékot, sikerült a saját ritmusunkban játszani, a negyedekben a csapat fault bónusz eléréséig fenn tudtuk tartani egész pályás letámadásunkat. A második félidőben több hibára kényszerítettük a győrieket, ezáltal kevés dobott ponton tartottuk őket. Továbbra is sokat kell javulnunk az egyéni védekezésen, az agresszív védekezéshez szükséges védőtávolság elérésében, a lepattanók megszerzésében, még akkor is, ha ezúttal ezekben a mutatókban is felülmúltuk az ellenfelünket.

U12
Gyermek Kupa, 4. forduló, Zalaegerszeg,

Zalaegerszegi KTE- Zalakerámia ZTE KK    30-107    (7-21, 6-33, 6-21, 11-32    )

Zalakerámia ZTE KK: Soltész 13, Molnár-Oravecz 14, Bohár 4, Viant 9, Szalai 4. csere: Hunyadi 7, Ouldamar 16, Márton 15, Nagy 10, Sulyok 11, Beledi 4. Vezetőedző: Ambrus Péter

Ambrus Péter: A két hazai csapat játszotta az első mérkőzést, ahol egy jó fizikumú lányokból álló ellenféllel küzdhettek meg a fiúk. Minden negyed feléig jól tartották magukat a lányok, utána kijött a különbség minden téren. Gratulálok a csapatomnak és a lányoknak is a küzdésért.

Zalakerámia ZTE KK - Körmendi Törpördögök 74-58 (13-11, 21-13, 23-15, 17-19)

Zalakerámia ZTE KK: Soltész 6, Molnár-Oravecz 8, Bohár 7, Viant 13, Szalai 7, Hunyadi 9, Ouldamar 10, Márton 10, Nagy, Sulyok 1, Beledi 3. Vezetőedző: Ambrus Péter

Ambrus Péter: A második mérkőzésen következett a Körmend csapata, akiktől legutóbb 2 ponttal kikaptunk, most sikerült végig kontrollálni a mérkőzést és helyenként szép, harcos játékkal legyőznünk őket. Büszke vagyok a csapatomra, nagyon intenzív edzésmunka van mögöttünk, várható volt ez a teljesítmény a srácoktól. Ezzel befejeződött a bajnokság első szakasza és 1. helyen jutottunk be a felsőházba (7 győzelem, 1 vereség mérleggel).