Magabiztos paksi győzelem

Újabb, korábbról elhalasztott mérkőzést játszott csapatunk. Ellenfelünk a jó sorozatban lévő Atomerőmű SE volt.

Zalakerámia ZTE KK-Atomerőmű SE 66-93 (15-21, 18-17, 16-28, 17-27)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Cziffra, Tőzsér, Balogh

Zalakerámia ZTE KK: Duren 15/3, Delas 10/3, Bonifert 4, Vuko 17/9, Glenn 4, csere: Polster, Simon 3, Bashir 7/3, Szabó 2, Völgyi 2, Plézer 2, edző: Ante Nazor

Atomerőmű SE: Capers 17/6, Pupp 3/3, Shepard 15/3, Eilingsfeld 14/3, Jackson 9/3, csere: Kis 3/3, Kovács 7/3, Baker 25/9, Gulyás, Velkey, edző: Branislav Dzunic

A vendégeknél Lóránt Péter és Valerio Bodon hiányzott, míg nálunk továbbra is Antóni Csanád volt maródiak listáján.

Duren és Bonifert pontjaival kezdtük a találkozót (4-0). Rendezte sorait az ASE és a negyed felénél Shepard büntetőivel átvette a vezetést (8-9). Az 5. percben Vuko tette vissza a levegőben Duren kimaradt dobását (10-9). A folytatásban kizökkentünk a ritmusból és Baker vezérletével került előnybe a vendégcsapat. A hajrában először lépett pályára az új játékosunk Ahmed Bashir. A negyed végén Glenn közelijével zárkóztunk, de jött Baker távolija és hatpontos vendég előnnyel zárult a negyed (15-21).

Kapkodva kezdtük a második játékrészt, de Baker közelije után Vuko egy duplát és egy triplát is elsüllyesztett az ASE gyűrűjében (20-23). Duren büntetői után Elingsfeld 2+1-vel tartotta előnyét a vendégcsapat (22-26).  A 14. percben Simon szerzett labdát és hozta remek helyzetbe Vuko-t (24-26). Jó védekezést követően Vuko passzából Duren egyenlített (26-26). A negyed felénél két könnyű kosarat kaptunk, Ante Nazor rögtön időt is kért (26-30). Két triplával pillanatok alatt tíz pontra nőtt a hátrányunk, amit Vuko csökkentett egy távolival (29-36). Az utolsó kettő percbe fordulva Delas büntetőjével és triplájával öt pontra zárkóztunk (33-38).

Az első negyedben jól lepattanóztak a fiúk, de a másodikban ez a mutató átfordult az ASE javára (17/20).

A nagyszünet után 5-0-val kezdett a Paks (33-43). Delas büntetői után Capers távolija ült a gyűrűnkben (35-46). Nem tudtuk megállítani a vendég támadásokat, míg a dobásaink rendre kimaradtak. A 24. percben időt kértünk, mert kezdett nagyon távolodni az ASE (35-50). A rövid taktikai szünet után újabb öt pontot kaptunk és úgy tűnt kezd elmenni a hajó (35-55). Hosszú percek után Vuko szerzett egy triplát, majd adott egy gólpasszt Völgyinek (40-57). Vendég időkérést követően Shepard szerzett kosarat, majd Bashir is megszerezte első zalaegerszegi pontjait (43-59). Új játékosunk elkapta a fonalat és kettő közelivel toldotta meg pontjait (47-63). A negyed végét Kis triplája zárta le (49-66).

A záró negyed elején Eilingsfeld triplájára Glenn és Delas válaszolt (53-69). Szabó ziccere után mindkét oldalon kapkodó volt a játék. Felpörgette a játékot az ASE és visszaállította a húszpontos különbséget (55-76). A negyed felénél Simon három büntetőt dobhatott Kovács faultja után, de Baker egyből viszonozta egy távolival (58-79). Végre Duren is betalált távolról (61-79). A hajrában sok hiba jellemezte a játékunk, a vendégek pedig könnyedén tartották megszerzett előnyüket, sőt növelni is tudták (66-93).

Csapatunk sorozatban ötödik vereségét szenvedte el. A javításra szombaton, Kaposváron lesz lehetőségünk.

Fotó: Bálizs Zsuzsa