Magabiztos siker Nyíregyházán

A válogatott szünetet követően a Nyíregyháza vendégeként folytattuk a szezont. Az első és harmadik negyedet elég volt megnyernünk ahhoz, hogy a mérkőzést is győzelemmel zárhassuk.

Hübner –Nyíregyháza BS- Zalakerámia ZTE KK 74-87 (20-28, 20-15, 14-29, 20-15)
Nyíregyháza, JV: Földházi, Tőzsér, Győrfy

Nyíregyháza: Perry 14/6, Fazekas 5/3, Mokánszki 4, Henderson 6/6, Dolezaj 2, csere: Dickerson 17/6, Kiss 3/3, Williams 17, Vaskó, Bazsó 6/6, edző: Pethő Ákos

Zalakerámia ZTE KK: Trice 13/3, Szalay 6/6, O’reilly 14/3, Smith 28/9, Ostojic 10, csere: Zsíros 10/6, Csuti 4, Rakicevic 2, Keller, Simó, Németh. Edző: Sebastjan Krasovec

Szalay Domonkos kezdőként kapott szerepet és egy triplával hálálta meg a bizalmat. A 2. percben Smith és Ostojic büntetőivel, majd Trice és Szalay újabb hármasával, 12-0-val kezdtünk. Közel három percet kellett várni az első hazai kosárra (3-12). Sikerült kihasználnunk a hazaiak védekezési hibáit és pontos támadásokkal a 6. percben már 7-23-ra vezettünk. Remekül szállt be a padról Zsíros, aki egy távolival és egy duplával nyitott. A 9. perc elején Kiss extra, utolsó pillanatos hármasával zárkózott a Nyíregyháza (20-28).

A második negyed elején tovább faragott a hátrányán a házigazda és pillanatok alatt elfogyott a 16 pontos előnyünk. Valamivel több, mint két perc alatt 11-2-t futott a Nyíregyháza és a 13. percben Dickerson kosarával át is vette a vezetést (33-32). Trice és O’reilly pontjaival rendeztük a sorainkat (33-36). Lendületbe jött a házigazda és újra átvették a vezetést, amit Smith látványos pöcizéssel egyenlített ki (38-38). A félidő hajráját jobban bírva végül hárompontos előnnyel mehettünk szünetre (40-43).

Smith remek ritmusban játszva folytatta a nagyszünet után és hamar hat pontot tett a közösbe, de sajnos védekezésben nem voltunk elég határozottak, így a hazaiak is eredményesek voltak (44-49). A 23. perc elején Smith újabb hármasával és Trice duplájával tíz ponttal elléptünk (44-54). Nem használt a nyíregyházi időkérés, hiszen egyre jobban nőtt javunkra a különbség (44-61). A negyed utolsó percébe kanyarodva Ostojic közelijével elértük a 70 pontot (54-70).

A záró negyed elejét próbálta megnyomni a Nyíregyháza, de Smith révén sikerült visszavernünk a felzárkózási kísérletüket. A negyed felénél két támadást is kosárral sikerült befejeznünk, Pethő Ákos pedig időt kért (63-80). Az utolsó három percet O’reilly hármasával indítottuk és elértük a húszpontos különbséget (65-85). A hátralévő időben kulcsjátékosainkat Krasovec mester pihentethette, hiszen a találkozó már korábban eldőlt. A Nyíregyháza faragott a hátrányából, de csak a negyedet tudta megnyerni a találkozót nem.

Sebastjan Krasovec : Tudtuk, hogy Perry és Dickerson nagyon jó képességű játékosok, egy-egy nehéz megfogni őket, ezért nagyon jó csapatvédekezésre volt szükségünk, amit sikerült is megvalósítani. Nagyon sok eladott labdával visszaengedtük az ellenfelet, amely ziccereket dobhatott. A harmadik negyedben újra jól koncentráltunk. Örülünk, mert a győzelemért jöttünk.