Magabiztosan győztük le a Sopront

Felnőtt

Szombat délután Sopronban játszott csapatunk felkészülési mérkőzést. A Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésen a házigazda Sopron KC volt az ellenfelünk
Együttesünk először játszott a felkészülés során elsőosztályú ellenféllel. Mindkét oldalon voltak hiányzók. Nálunk Carlton Guyton és Zane Knowles, míg a házigazdánál a két új légiós E. J. Montgomery és Quincy Ford, valamint Supola Zoltán hiányzott.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 66-97 (16-21, 26-29, 15-24, 9-23)
Sopron, Krasznai Ferenc Emlékmérkőzés, 200 néző

Sopron KC: Halász 8/3, Myers 4, Borisov 18/6, Sitku 8/3, Werner 4, Csere: Collins 11/6, Fazekas 7/3, Takács, Csendes 3/3, Schöll 3, Csátaljai. Vezetőedző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 9, Németh 2, Heron 9, Barnett 34/18, Csuti 4, csere: Bonifert 13/9, Révész 3, Horti 13, Polster 3/3, Makkos 2, Simó 5/3, Szalay. Vezetőedző: Teo Cizmic

A házigazda a második negyed közepéig még tartotta a lépést csapatunkkal, sőt a 15. percben 34-33-ra vezettek is, de a félidő hátralévő részében jól összpontosítva és pontosabban játszva nyolcpontos előnyt szereztünk (42-50). A második félidőben a játék minden elemében ellenfelünk fölé nőttünk és magabiztosan nyertünk.

Teo Cizmic, nem volt maradéktalanul elégedett a mérkőzés után:

-Ez volt az első mérkőzésünk elsőosztályú csapat ellen, de messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, hiszen mindkét oldalon meghatározó játékosok hiányoztak. Támadásban keveset járattuk a labdát, nem mozogtunk és nem passzoltunk annyit, amennyit kellett volna. A lepattanókra jobban oda kell figyelnünk és többet kell beszélnünk védekezésben is. Örülök a győzelemnek, de sok olyan dolgot láttam, amiben még fejlődnünk kell. Vasárnap edzünk és hétfőn újabb mérkőzést játszunk.

Ahogy vezetőedzőnk is mondta hétfőn 19 órától a PVSK vendégeként újabb felkészülési mérkőzést játszik csapatunk. A találkozó nyilvános lesz, de a szurkolóknak a belépéshez védettségi igazolvány szükséges.