Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de végül legyőztük a Nyíregyházát

A sereghajtó Nyíregyháza ellen rosszul kezdtünk, húsz pontos előnyt is adtunk nekik. A második negyedtől fokozatosan kerekedtünk ellenfelünk fölé és végül nagy küzdelemben, de sikerült megnyernünk a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK-Hübner Nyíregyháza BS 97-87 (21-38, 24-12, 26-19, 26-18)
Zalaegerszeg, 1250 néző, Jv: Nagy, Söjtöry, Minár

Zalakerámia ZTE KK: Trice, 14/9, O’Reilly 9/3, Polster 9/9, Smith 22, Ostojic 17, csere: Keller 16/6, Zsíros, Szalay, Rakicevic 10. edző: Sebastjan Krasovec

Hübner Nyíregyháza: Perry 35/12, Kass 8/6, Fazekas 6/6, Pipiras 16/9, Copes 10, csere: Kiss 3/3, Bazsó 3/3, Szobi, Dickerson 6, edző: Darko Radulovic

Kipontozódott: Szobi 28’,

Agresszív letámadással kezdett a Nyíregyháza, hiszen számukra életbevágóan fontos volt ez a találkozó. Az első hárompontosunkat Polster szerezte, mindjárt a második perc elején (5-2). Nem voltunk elég élesek védekezésben és a vendégek 8-0-s rohanással átvették a vezetést (7-12). Az időkérés után sem sikerült lendületbe jönnünk, nem tudtunk mit kezdeni a nyírségiek határozott védekezésével. Ráadásként jól is céloztak és a negyed felénél 11-22-re elléptek. Folyamatosan lemaradtunk Perry-ről, aki csapata pontjainak a felét, 15 pontot szerzett (17-30). A negyed végén már súrolta a hátrányunk a húsz pontot, de Keller és Ostojic pontjaival próbáltunk zárkózni. Az utolsó momentum Perry-é volt, aki utolsó másodpercben hintett egy hármast, majd a szurkolók felé is kommentálta tettét, ami csak olaj volt a tűzre (21-38).

Nagy lendülettel és sokkal magasabb hőfokon kezdett a Nyíregyháza (25-40). A távoli dobásokat erőltettük, de nem céloztunk jól, ellenben a másik oldalon a palánk is segített. Ostojic és Copes a palánk alatt nagyot küzdöttek, mondhatni verekedtek. A vendégeknél Pipiras és Copes már három személyinél járt a negyed közepén. Keller hármasa nagyon kellett, hogy ne tudjon ellépni jobban a Nyíregy (31-46). Ahogy javult a védekezésünk a támadásaink is egyre pontosabbak lettek. A 16. percben Polster hármasával tíz ponton belülre kerültünk (37-46). O’Reilly hármasával, majd Rakicevic ziccerével tovább faragtunk a hátrányunkból (42-48). Az utolsó percen belül Polster újabb hármast szerzett, de még így is maradt öt pont a Nyíregyháza előnyéből a félidőre (45-50).

Higgadtan, és ami fontosabb pontos támadásokkal kezdtük a harmadik negyedet. A 23. percben Smith közelijével két pontra zárkóztunk (52-54). A vendégeknél Pipiras hozta a pontokat, amivel sikerült tartaniuk a vezetést (52-59). Igyekeztünk megtörni ellenfelünk ellenállását, melyhez Smith óriási zsákolása is kellett (56-59). A 27. percben Keller hármasával hosszú idő után nálunk volt az előny (60-59). Sikerült elkapnunk a ritmust és könnyű kosarakat szerezve öt ponttal elléptünk (67-62). Elég volt egy kis megingás és két pontra visszajött a Nyíregyháza (71-69).

Ostojic közelijével és Trice távolijával nyitottuk a záró negyedet (76-69). Nem hagyta magát lerázni a Nyíregyháza és a 33. percben Dickerson kosarával kiegyenlített (76-76). Ostojic büntetőivel és Keller közelijével kerültünk előnybe (80-77). Sokadjára is Perry tartotta életben a vendégek győzelmi reményeit (82-81). A hajrát egy 8-0-s futással kezdtük, benne Smith és Ostojic hatalmas zsákolásával (90-81). Nem volt vége az izgalmaknak, mert vendég időkérést követően két gyors kosarat kaptunk (92-87). Az utolsó percben mindent megpróbáltak a nyírségiek, de büntetőkkel tíz pontra növeltük az előnyünk és végül, ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést.