U18 junior, középszakasz, Fehér-csoport:

Kaposvári Sportiskola-Zalakerámia ZTE KK 105-64 (31-14, 23-14, 34-9, 17-27)
Kaposvár.
Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 7/3, Takács 8, Novák Téglás 9/9, Gyimes 15/3, Billege 6. Csere: Horváth B. 4, Tóth M., Gerencsér, Garai 8/6, Böcskei 5/3, Hosszú 2. Vezetőedző: Bödör Ferenc.
Bödör Ferenc értékelése: - Nagyon rosszul kezdtünk, ami rányomta bélyegét a továbbiakra is. Nagyon puhák voltunk védekezésben, egyik negyedben sem értük el az öt csapathibát. A támadójátékunk sajnos nagyon egysíkú, a mélységi játék hiánya miatt a külső dobásainkra, vagy labdás betörésekre kell hagyatkoznunk. Ezeket ma, az alaposan megerősödött ellenfelünk megfelelően hatástalanította.

Falco KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 75-80 (14-22, 13-20, 21-18, 22-10, 5-10)
Szombathely.
Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 11, Takács 17, Novák Téglás 13/9, Gyimes 22/3, Böcskei 7/3. Csere: Tóth M., Gerencsér 2, Garai D. 6, Horváth B. 2, Hosszú. Vezetőedző: Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc értékelése: - Az előző mérkőzésekhez képest sokkal kreatívabb volt a játékunk, ez elsősorban a belső posztokon való több mozgás eredménye volt. Ehhez persze kellett, hogy a Falco sem rendelkezett kimondottan 5-ös posztú játékossal, ám ez mit sem von le játékosaink érdemeiből. Harmincöt percig teljesen kontrolláltuk a mérkőzést, de ezután volt egy pár perces rövidzárlat, ami hosszabbítást eredményezett. Ott ismét erősek voltunk mentálisan,  és szerintem  megérdemelt győzelmet arattunk.

Zalakerámia ZTE KK – Kaposvári Sportiskola 65-90 (11-31, 10-22, 25-14, 19-13)
Zalaegerszeg.
Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 17/3, Takács 7, Novák Téglás 2, Gyimes 8, Böcskei 2. Csere: Tóth M., Gerencsér 3/3, Garai 11, Horváth B. 8/3, Billege 7,  Hosszú. Vezetőedző: Bödör Ferenc.

Bödör Ferenc: - Úgy gondolom, hogy a Kaposvár joggal pályázik a nyolcas döntőbe, azonban ez nem jelenti azt, hogy nekünk feltett kézzel kellene kezdeni a mérkőzést. Az első félidő nem volt hozzánk méltó, nagyon puhák voltunk. A második félidőben már voltak momentumaink, de addigra a lényegi kérdések már eldőltek. Mentalitásban tudtunk javulni,  de ez csak a különbség csökkentésére volt elég a kulcsjátékosait pihentető Kaposvár ellen.

Szolnoki Kosárlabda Akadémia-Zalakerámia ZTE KK 71-64 (16-11, 16-16, 24-21, 15-16)
Szolnok.
Zalakerámia ZTE KK: Tóth B. 9, Takács 10/3, Novák Téglás 12/12, Gyimes 9, Böcskei 4. Csere: Tóth M. 2, Horváth B., Gerencsér 6, Garai 6/3, Billege 6. Vezetőedző: Bödör Ferenc.
Bödör Ferenc értékelése: - A védekezésünk viszonylag rendben volt, bár az ellenfél magas emberének védése sok problémát okozott. A támadásainkat sokszor lejátszottuk ziccerig,  azonban ezeket nem dobtuk be, ami ezen a szinten több mint luxus. Az utolsó negyedben újra védekezést váltottunk, ezzel megint ott voltunk az ellenfelünk nyakán, de kulcspillanatban megint hibáztunk üres helyzetben a palánk alatt. A folytatásban keresztjátékra kényszerülünk a B-döntőért.

U16 kadett, rájátszás, Piros-csoport:
Zalakerámia ZTE KK „A”- Soproni Sportiskola „A” 53-108 (16-32, 10-26, 15-23, 12-27)
Zalakerámia ZTE KK „A”: Jordán 10/6, Károly Z. 6, Tóth Á. 6, Gérczei 8/6, Ruzsics. Csere: Kovács Á. 16/3, Tóth L. 2, Szalai K. 5, Röszler, Molnár B., Boncz. Vezetőedző: Németh Csaba.

Németh Csaba értékelése: - A listavezető Sopron ellen komplett kerettel álltunk ki, bízva abban, hogy az odavágó súlyos vereségéhez képest hazai pályán már jelentősen kisebb különbség lehet a két csapat közt. Kezdettől fogva szenvedtünk a Sopron határozott védekezése ellen, míg ők magassági fölényüket és sebességüket maradéktalanul kihasználták. Sajnos kezdő centerünk, Ruzsics Barnabás az 5. percben megsérült, ez is komoly gondot okozott. Eladott labdáinkból több leindítást kaptunk, támadásban meg kellett küzdenünk a dobóhelyzetekért is. A játékosok küzdöttek, néhány szép megoldásra is futotta erőnkből, de alapvetően kevés passzal, lassan játszottunk, míg ellenfelünk háromszor több gólpasszt osztott ki, mint mi. A két csapat nincs egy súlycsoportban, de ennél azért többet kellett volna mutatnunk a játék minden elemében. A Sopronnak gratulálunk, úgy gondolom, idén ők a bajnoki cím egyik esélyesei. Mi Debrecenben folytatjuk, ahol jó volna végre egy jó meccset játszanunk még a hosszú utazás ellenére is.

U12, Gyermek Kupa, 8. forduló, Észak-nyugati régió, Zalaegerszeg:

Zalakerámia ZTE KK – Soproni Tigrisek 76-46 (20-9, 27-22, 17-9, 12-6)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz 3, Bohár 1, Márton B. 20, Viant 2, Nagy M. 10. Csere: Hunyadi 10, Ouldamar B. 12, Soltész 7, Lovas-Bán 2, Sulyok 1, Szalai 5, Takács 3. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Ambrus Péter értékelése: - A gyermek bajnokság utolsó fordulójában a szomszédos régió második helyezettjével mérkőztünk meg. Hiába volt jobb fizikumú csapat a Sopron, a mérkőzés elejétől kezdve uraltuk a pályát. Jól védekeztünk a mérkőzés elején, ami nagy előnyt adott a csapatnak. Gratulálok a fiúknak a jó teljesítményért!

Zalakerámia ZTE KK-Ifjú Sólymok Szombathely 56-76 (7-14, 17-21, 12-26, 20-15)

Zalakerámia ZTE KK: Molnár-Oravecz, Bohár, Márton B. 4, Viant 6, Szalai Z. 8. Csere: Nagy M. 5, Ouldamar B. 6, Soltész 13, Sulyok 6, Takács 3, Csegezy. Vezetőedző: Ambrus Péter.
Ambrus Péter értékelése: - Hiába nyertünk a bajnokság során többször nagyobb különbséggel is a Szombathely ellen, most a régiós döntőben 20 ponttal kikaptunk tőlük. Fájó vereség ez számunkra, hiszen többször bizonyították már a fiúk, hogy képesek megverni erősebb csapatokat is. Most az Észak-nyugati Régió második helyezésével kell beérnünk.

Fotó: Jóna István