Másodszor is legyőztük a Tehetséges Fiatalokat

A 16. forduló záró mérkőzésén az újonc Serco-TF-Budapest csapatát fogadtuk. Mindkét oldalon új légiós mutatkozott be, melyek közül Harris-nek sikerült jobban az első meccs.

Zalakerámia ZTE KK- Serco-TF-BP 83-63 (26-16,17-18, 16-21, 24-8)
Zalaegerszeg, 1050 néző, Jv: Tőzsér, Kulcsár, Lengyel (Gencsev)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 6, Thompson 12/3, Harris 14/6, Szabó 17/6, Agafonov 19, csere: Bagó 2, Doktor-, Gulyás 2, Durázi 3, Kis -, Papp 8/6, edző: Bencze Tamás

Serco-TF-BP: Krnjajski 9/3, Szobi-, McLane 23/6, Clark 2, Bergstedt 17, csere: Buzás 9/3, Kozma-, Rikalo 3, Filipovic-, Beák-. Edző: Nagy Bálint

Bencze Tamás a kezdőbe jelölte a próbajátékon lévő Alandise Harris-t. Két center szerezte az első pontokat, nálunk Agafonov a vendégeknél Bergstedt. Az első perc végén Thompson duplájával vezettünk (4-2). A csapatok nem diktáltak nagy iramot, viszont próbálkozás az volt bőven, csak ez a pontokon nem látszott. A 3. perc elején Thompson törte meg a gólcsendet, majd az új fiú, Harris is megszerezte első zalaegerszegi pontjait (8-4). A negyed felénél Bergstedt büntetőivel és McLane hármasával átvette a vezetést a TF (8-9). Gyorsan rendeztük az eredményjelzőn az állást Agafonov közelijével és Thompson 2+1-vel (13-9). A 7. perc elején McLane közelije után Agafonov büntetőivel tartottuk távol ellenfelünket (15-11). Nem hagyta magát a vendégcsapat és harcosan játszottak. A 8. percben Thompson hármasával és Szabó közelijével távolodtunk, majd egy labdaszerzésből Gulyás zsákolt látványosan (22-13). Vendég időkérés után Buzás ziccerére Ware válaszolt, majd Bagó büntetőivel zárult a játékrész (26-16).

A második negyed elején Buzás gyors kosarára Harris válaszolt, majd egy időre bedeszkázták a gyűrűket. A 14. perc elején Durázi büntetőjével mozdultunk el a holtpontról (29-18). Agafonov tempója után Buzás hintett egy távolit (31-21). A negyed felénél elkaptuk a ritmust és ez a védekezésünkön is meglátszott. Agafonov büntetőzött pontosan, majd kiosztott egy blokkot, majd labdát szerzett egy percen belül. Szabó közelijével és Harris hármasával már 17 ponttal vezettünk (40-23). Fővárosi időkérés után nem tudtuk növelni az előnyünket, McLane és Bergstedt viszont tudott faragni a hátrányukból (40-31). Papp távolija üdítően hatott az utolsó percbe kanyarodva (43-29). Az utolsó másodpercekre forró lett a helyzet a parketten, ugyanis McLane-t Szabó faultolta, aki nemes egyszerűséggel vállon átdobta csapatkapitányunkat, aki ezt zokon vette. A játékvezetők sportszerűtlen hibát ítéltek és reklamálásért még egy technikait is kapott Szabó.

Durázi zsákolásával kezdtük a második félidőt, majd Harris hintett egy távolit McLane duplája után (48-36). Egy remek összjáték végén Durázi passzából Agafonov zsákolt látványosan (50-36). A vendégek minden apró hibánkat próbáltak megbüntetni és Bergstedt és Rikalo pontjaival zárkóztak (50-41). Sajnos nem igazán tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna és rengeteg hibát is vétettünk. A 26. percben Agafonov pontjaival mozdultunk el a holtpontról (54-43). A vendégeknél Krnjajski öt pontjával és McLane triplájával öt pontra csökkent az előnyünk, majd egy vitatott labdavesztés után Buzás ziccerével lőtávolba érkezett a TF (56-53). A negyed utolsó percében Szabó hármasa igazi tűzoltás volt (59-53). A végén McLane még szerzett egy közelit (59-55).

A 31. percben Szabó hármasával próbáltuk leszakítani ellenfelünket. Nem hagyta magát a TF és McLane és Krnjajski pontjaival újra három pontra zárkóztak. Harris és Szabó közelije ismét a legjobbkor jött (66-59). A negyed felénél szorítottunk a védekezésünkön, ami nem feküdt a vendégeknek. Szabó 2+1-vel újra 10 pontra növeltük a különbséget (69-59). A 37. perc elején McLane büntetőire Agafonov válaszolt (71-61). A 38. percben Harris szerzett labdát és Thompsonnal közösen oldották meg a 2-1-es szituációt (73-61). Agafonov büntetői után Ware labdát szerzett és ziccere után a vendégek még időt kértek (76-61). A rövid szünet után Ware újabb duplájával és Papp ziccerével növeltük a távolságot (80-61). Az utolsó másodpercekre maradt még egy Papp tripla, ami húszpontos győzelmet eredményezett (83-63).

Nem volt könnyű mérkőzés, sokat hibáztunk, de sikerült nyernünk és megszakítottuk hárommeccses vesztes szériánkat.

Fotók: Bálizs Zsuzsa