Meccslabdánk is volt a végén, de nem sikerült a fordítás Pakson

Az első félidőben a átgázolt csapatunkon a Paks, minden elemében jobbak voltak. A második félidőben, ahogy fáradtak az atomvárosiak úgy jöttünk vissza a meccsbe és a végén még nyerhettünk is volna.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 99-98 (34-23, 25-17, 23-23, 17-35)
Paks, Jv: dr. Mészáros, Nagy, Fodor

ASE: Kovács 15, Edwin 23/3, Pajor, Grubor 28/18, Eilingsfeld 25/9, csere: Karosi, Taiwo 8, edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Trice 20/3, O’Reilly 28/15, Polster 3/3, Zsíros 7/6, Ostojic 22, csere: Rakicevic 10/6, Németh 3, Csuti 2, Szalay, Keller 3/3, edző: Sebastjan Krasovec

Hazai oldalon Gulyás, Buckhingam, Atkinson hiányzott, míg nálunk Smith nem tudta vállani a játékot.

Polster hármasával nyitottuk a találkozót, amire egyből jött a hazai válasz. A 2. percben Ostojic pontjaival vezettünk (3-6). O’Rielly szerzett sorozatban öt pontot, de nem sikerült megtartanunk az előnyünket, mert Grubor második hármasával egy pontra zárkózott az ASE (10-11). A negyed felénél Trice hármasával vezettünk, de gyorsan elfogyott az előny és Grubor újabb távolijával már az ASE vezetett (16-14). Lendületbe jöttek a hazaiak és hamar időt kellett kérnie Krasovec mesternek, mert 22-17-re ellépett a Paks. A rövid szünet után Németh köszönt be egy duplával. A 9. percben Grubor már a negyedi tripláját szerezte, amire O’Reilly válaszolt egy távolival (27-23). A negyed végére elfogytunk és a házigazda Edwin hármasával tíz pont fölé tornázta a különbséget (34-23). Az első negyedben sok volt a pont, a védekezés egyik oldalon sem működött jól.

Az Edwin és Grubor kettőst a második negyed elején sem tudtuk tartani. Hiába volt Csuti közelije és O’Reilly hármasa, nem tudtuk tartósan közel kerülni ellenfelünkhöz. Sőt a 14. percben Grubor büntetőivel 15 pontra nőtt a különbség (43-28). A negyed második felébe fordulva Rakicevic kosaraival próbáltunk zárkózni, de a hazai távolik továbbra is jó százalékkal ültek (50-37). Eilingsfeld kétszer is triplát dobott, majd Kovács duplájával már 18! ponttal vezetett az ASE (55-37). A félidőben még egy pontot rátettek a hazaiak és nagy előnnyel mehettek pihenőre (59-40).

Nagy elszántsággal kezdtük a második félidőt, de a védekezésünk nem akart összeállni. Nem tudtunk közelebb jönni ellenfelünkhöz, sőt tovább nőtt az olló a felek között (67-44). Időkéréssel próbáltuk megtörni az ASE lendületét. A folytatásban a Trice és Ostojic kettős pontjaival 72-56-ra zárkóztunk. Időkérés után próbálta rendezni sorait a házigazda, de Trice pontjainak köszönhetően közelebb jöttünk, de még nem eléggé (82-63).

A záró negyed elején nagy hajrába kezdtünk. O’Reilly hozta a pontokat, valamint Zsíros keze is elsült távolról. Egyre jobban fáradt a Paks és ezt próbáltuk kihasználni. Trice és Ostojic pontjaival hosszú idő után tíz ponton belülre jöttünk fel (89-80). Edwin rázta meg magát, de jött Keller hármasa. Rakicevic labdát szerzett, indulás közben sportszerűtlenül állították meg, de csak a büntetőket értékesítette játékosunk (93-87). Sajnos nem tudtuk megállítani a hazaiakat a pontszerzésben, az idő pedig egyre jobban fogyott (98-89). Időt kértünk, amely után O’Reilly sorozatban öt pontot szerzett. Kovács büntetője után Trice könnyű ziccert szerzett, majd labdát szereztünk és újra légiósunk volt eredménye és már csak egy pont maradt a paksi előnyből (99-98). Meccslabdánk volt, de O’Reilly dobása kimaradt, így hiába hajráztunk jól, a végén nem sikerült a fordítás.