Megérdemelten nyert a Kaposvár

A visszavágás reményében fogadtuk a 20. fordulóban az egyre jobb formában játszó Kaposvárt. Két ellentétes félidőt láthattunk, egy nagyon rosszat és egy sokkal jobbat. Végül a somogyiak örülhettek.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 85-96 (33-36, 14-26, 13-13, 25-21)
Zalaegerszeg, Jv: Kapitány, Boros, Kovács (Forray)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 26/18, Thompson 23/6, Green 13/3, Szabó 8, Agafonov 11, csere: Durázi 4, Doktor-, Gulyás-, edző: Bencze Tamás

Kaposvári KK: Ubilla 19/9, Johnson 28/12, Markovic 9/3, Hendlein 17/3, Spica 8, csere: Pustahvar 9/3, Harazin 4, Halász 2, Baki-, edző: Fekete Ádám

Igazi dobópárbajjal kezdődött a találkozó. Johnson nyitotta a sort, majd Thompson rámolt be egy duplát és egy triplát. Hendlein sem késett a távolival, majd egy szerencsés kosárral egyenlítettünk a 2. perc végén (7-7). A 3. percben Ware duplájával és Green büntetőivel próbáltunk elszakadni a Kaposvártól, de Spicának volt válasza (11-7). Ware kapta el a fonalat és rövid idő alatt két távolit és egy duplát rámolt be a vendégek gyűrűjébe. Sajnos ezzel a sorozattal sem tudtunk tartós előnyt kovácsolni, mert rendre kosarakat kaptunk (19-18). A negyed felénél Thompson hármasával és Green 2+1-vel kerültünk lőtávolon kívülre (25-18). A Kaposvárban Hendlein gyűjtögette szorgosan a pontokat (25-20). A támadójátékunk egy kicsit szétesett és 7. percben Ubilla hárompontosaival átvette a vezetést a Kaposvár (25-28).  Thompson büntetői nagyon kellettek, hogy megtörjük a somogyiak lendületét, majd Green remekül forgatta meg védőjét és szerzett egy közelit (29-30). A hajrában Harazin és Halász büntetőivel tartotta előnyét a Kaposvár (29-34). Agafonov első pontjait szerezte az utolsó 20 másodpercben, majd Markovic duplája után Durázi tette vissza Thompson lecsorgó távoliját (33-36).

Kapkodva kezdte mindkét csapat a második negyedet, Thompson ráadásul harmadik faultja után a padra kényszerült. Spica büntetői és Johnson ziccere után időt kértünk (33-40). A 13. perc elején Green törte meg a gólcsendünket (35-40). A Kaposvár agresszíven védekezett és pontosan is támadott és egy 8-0-s rohanással már 13 ponttal vezettek (35-48). Még a büntetődobás sem ment. A 14. percben Agafonov szerezett egy közép távolit, de azonnal jött a kaposvári válasz (37-50). Újabb időt kértünk, ami után Agafonov szerzett kosarat, de Johnson egy távolival felelt (39-53). Mindenben fölénk nőtt a Kaposvár és Pustahvar közelijével már 19 pont volt a hátrányunk (39-58). A 18. percben Ware dobta át a somogyi védelmet, majd Agafonov büntetőjével zárkóztunk (43-58). Az utolsó percen belül Szabó és Thompson is szerzett egy-egy kosarat, de a dudaszó pillanatában még Ubilla ziccere is a gyűrűben kötött ki (47-62).

Thompson duplája után Johnson büntetőzhetett, majd egy könnyű ziccert is szerzett (49-66). Öldöklő küzdelem folyt mindkét csapat körtéjében. Agafonov, majd Thompson szerzett fontos pontokat. A 27. percben végre feltámadtunk porainkból. Thompson 2+1-vel, majd Durázi látványos kosarával zárkóztunk (58-68). A negyed hajrájában Johnson és Ubilla lőtte távolabb a Kaposvárt (60-75).

Könnyű kosarat kaptunk a záró negyed elején, amire csak egy Green büntető érkezett válaszul (61-77). Johnsonnal továbbra sem bírtunk, közelijével és Pustahvar duplájával újra 20 pontra nőtt a hátrányunk (61-81). A 34. percben Ware szerzett egy triplát, majd Szabó egy közelit, amire Johnson tudott válaszolni. A negyed felénél Green és Szabó is hintett egy távolit (71-83). Kaposvári időkérés után Ware is szórt egy távolit, majd egy labdaszerzésből indulva Thompson ziccerezett (76-83). Ubilla hűtötte le a kedélyeket egy palánkos kosárral. Agafonov büntetői után Ware is bedobott kettőt (80-85). Izgalmas három perc következett. Johnson ziccerével lépett egyet előre a Kaposvár (80-87). Szabó elvesztette a labdát, amiből indult a vendégcsapat és Pustahvar egy triplát szerzett (80-90). Hazai időkérés után Ware szerzett egy triplát, de a remek napot kifogó Johnsont ezúttal sem tudtuk megállítani a pontszerzésben. Egy perc volt hátra amikor Ware büntetőzhetett (85-92). Hendlein előbb egy közelit szerzett, majd a mérkőzést egy zsákolással zárta. A Kaposvár sokat tett a győzelemért és megérdemelten nyert 85-96-ra.