Megérdemelten nyertünk a Honvéd otthonában

Az alapszakasz negyedik fordulójában a 21 év után az élvonalba visszatérő Budapesti Honvéd csapatánál vendégeskedtünk. A hullámzó összecsapáson fontos győzelmet szereztünk.

Budapesti Honvéd –Zalakerámia ZTE KK 76-83 (20-27, 21-17, 19-21, 16-18)
Budapest, JV: Cziffra, Farkas, Jakab

Budapesti Honvéd: Simon 3, Mijovic 23/9, Demeter 14, Völgyi 13, Tanoh 14/6, csere: Hajdú 6/3, Peringer, Takács, Kopácsi 3/3, edző: Baksa Szabolcs

Zalakerámia ZTE KK: Trice 11/3, O’Reilly 22/3, Polster 11/9, Smith 9/3, Ostojic 9, csere: Keller 7/3, Simó, Zsíros 5/3, Rakicevic 9/3, Csuti, edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Polster 19’

Pontosabban kezdtük a találkozót, Trice és Polster hozta a pontokat. Harcosan és keményen játszottak a hazaiak, de sikerült könnyű kosarakkal előnyt szereznünk. Polster rövid idő alatt kettő hármast és egy duplát jegyzett. A negyed hajrájában Zsíros és Keller büntetőivel hét pontos előnyt szereztünk (20-27). A második negyedet is jó ritmusban kezdtük, Polster már a harmadik tripláját szerezte, igaz a faultokat is szép számmal gyűjtögette (20-32). A tíz pont feletti előnyünk könnyelművé tette a fiúkat és a 17. percre öt pontra szűkítette a távolságot a Honvéd (31-36). Egy jó periódus elég volt ahhoz, hogy újra kétszámjegyű előny álljon a nevünk mellett (31-42). A félidő hajrája ismét a házigazdáé volt, Polster kipontozódott, Hajdú pontjainak köszönhetően pedig három egységre olvadt az előnyünk (41-44).

A nagyszünet után határozott védekezéssel kezdtünk és a két perc alatt 9-2-es futással léptünk el a fővárosiaktól (43-53). Időkérés után összekapta magát a Honvéd és fokozatosan zárkóztak. Ehhez persze az is kellett, hogy hagyjuk őket játszani. Mijovic távolijával a 13 pontos előnyünkből három pont maradt (55-58). A 28. percben Rakicevic hármasa a legjobbkor jött (55-61). A záró negyedet ötpontos előnnyel kezdhettük, de nem nyugodhattunk meg, mert a Honvéd nem adta könnyen magát és két pontra feljöttek (65-67). Zsíros oldotta a feszültséget egy hármassal. A Honvéd folyamatosan tapadt csapatunkra és erőn felül küzdve nyílttá tették a mérkőzés hajráját (74-77). O’Reilly vitte a hátán a csapatot és az utolsó percre 76-83-mal mentünk, ami a végeredményt is jelentette.

Értékelés:

Mitchell Smith: Nagyon kemény mérkőzés volt, ahol hullámzóan játszottunk. A Honvéd nagyon keményen védekezett, így nehéz volt ellenük pontot szerezni. Annak köszönhető a győzelmünk, hogy a mérkőzés végéig mindenki odatette magát.

Sebastjan Krasovec: Beigazolódott a várakozásunk, ugyanis nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Ahol az első negyedben 10 pont körüli előnyt tudtunk kiharcolni magunknak, amelyet nagyon könnyen leadtunk. Megváltozott a csapat hozzáállása, ezt követően kevésbè koncentráltunk, így többször is vissza tudott jönni a Honvéd a mérkőzésbe. Ezt követően nyílt mérkőzést játszottunk, de a legfontosabb, hogy győzelemmel tudunk távozni, nehéz lesz itt nyernie akárnelyik csapatnak.