Megmutatták a fiatalok, hogy tudnak küzdeni

A negyedik csoportmeccsét is lejátszotta csapatunk az Alpok-Adria kupasorozatban. Az osztrák Klosterneuburg ellen Ware-t és Agafonovot pihentette Bencze Tamás.

BK Klosterneuburg Dukes- Zalakerámia ZTE KK 72-89 (20-26, 23-18, 21-24, 8-21)
Alpok-Adria Kupa C csoport,

BK Klosterneuburg Dukes: Baurer 2, Bas 7, Lanegger 4, Blazevic 6/3, Hopfgartner 13/6, csere: Bavcic 18, Burgmeister 4, Leydolf 8/6, Purkovic 2, Kilic 3/3, Mioc 3, Kolonovics 2, edző: Werner Sallomon

Zalakerámia ZTE KK: Doktor 14/3, Thompson 16, Gliebov 16/12, Szabó 6/6, Bagó 6, csere: Gulyás 3/3, Kis 7/3, Durázi 15, Papp 6/3, edző: Bencze Tamás

Két perc ismerkedés után Szabó hármasával kerültünk előnybe (0-3). Blazovic büntetői után Thompson ziccerezett. A 4. perc elején Szabó újabb hármasával próbáltunk elszakadni ellenfelünktől (4-8). A negyed felénél Laydolf hármasa után Bagó szerezett egy közelit. A fiúk támadásban ötletesen játszottak. A 6. percben egy labdaszerzés után Gliebov szerzett indításból gólt (7-14). Hazai időkérés után megrázta magukat az osztrákok és Gliebov hármasa mellett 9-0-át rohanva egy pontra zárkóztak (16-17). Időkérésünk után ténylegesen csak a fiatalok voltak a pályán (Doktor, Papp, Durázi, Kis, Bagó). Doktor, majd Durázi pontjaival hatpontos előnyt szereztünk a negyed végére (20-26).

A második negyed elején két gyors kosárral zárkóztak a hazaiak. Kis és Durázi büntetőivel rendeztük a sorainkat (24-28). A 13. percben Szabót két technikai hiba után az öltözőbe küldte a játékvezető. A hazaiak Hopfgartner duplájával és Kilic hármasával átvették a vezetést (31-30). A 14. perc elején a legjobbkor jött Gulyás távolija (31-33). A 16. percben Glibov hármasával még a vendégeknél volt az előny, de egy 7-0-ás futással újra a Dukes vezetett (40-36). Bencze Tamás időkérése után összekapták magukat a fiúk és Thompson büntetőivel, Gliebov hármasával, valamint Durázi közelijével fordítottunk és minimális előnnyel mehetettünk nagyszünetre (43-44).

A harmadik negyed elején Hopfgartner és Blazevic tripláival fordított a Dukes (49-44). Gliebov duplájával tartottuk a lépést és nem engedtük ellépni a hazaiakat. Az osztrákoknál Bas szerzett sorozatban három duplát, míg nálunk Thompson jól védekezett és pontjaival a negyed felénél egyenlítettünk (56-56). A játékvezetők szigorúan vették a testi kontaktot és sok faultot fújtak. Harcosan és keményen védekezett a csapat, Thompson pedig egyedül vitte a hátán a csapatot.  A 27. percben az Bernard büntetőjével egyenlítettünk, majd negyedik faultja után a padra kényszerült (59-59). A hajrában jó védekezéssel, Doktor hármasával, majd Durázi 2+1-vel és Papp büntetőjével négypontos előnyt szereztünk (64-68).

A lendület megmaradt a negyedik negyedben is. Durázi közelijével és Papp hármasával kilencpontosra nőtt a vezetésünk (64-73). Hazai időkérés után sem változott a játék képe, a kemény védekezés nem feküdt az osztrákoknak. A fiatalok hatalmas elszántsággal küzdöttek. Kis és Doktor pontjaival már 13 ponttal vezetettünk (64-77). Gliebov hármasával 0-14-et rohantunk (64-82). A hazaiak csak a 36. perc végén szerezték első pontjukat a negyedben (66-82). Hazai időkérés után Durázi duplájával és Kis hármasával tovább nőtt a távolság a csapatok között (70-87). A végén még Bagó szerzett egy duplát kialakítva a végeredményt (72-89).