Megmutattuk, hogy van bennünk erő és akarat!

A negyeddöntő első mérkőzésén, Szombathelyen remek hangulatú mérkőzést játszottunk és közel álltunk a meglepetéshez.

Falco -Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 91-88 (22-33, 23-22, 23-19, 23-14)
Savaria Aréna Szombathely, Jv: Papp Péter, Praksch Péter, Farkas Gábor (Szabadvári János)

Falco KC: Govens 24/9, Perl 17/3, Váradi 10, Borisov 4, Taylor 14, csere: Tóth 4, Pustahvar 5/3, Norfleet 13/3, edző: Srecko Sekulovic

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 8, Vaughn 13, Benke 14/6, Szabó 11/3, Radic 28/3, csere: Horváth 12/6, Mohácsi 2, Mikovic-, Doktor-, Kis-, edző: Bencze Tamás

Váradi és Benke is a kezdőben kapott helyet a sérülésük ellenére.

A feldobás után miénk volt az első támadás lehetősége és Radic nem hibázott. Taylortól azonnal jött is a válasz (2-2). Jó védekezés, labdaszerzés és Benke zsákolás a 2. perc elején. Radic büntetővel távolodtunk (2-6). A 3. percre Taylor centerezéseivel kiegyenlített a házigazda, majd Radic tette vissza Vaughn lecsorgó ziccerét (6-8). Borisov büntetőivel zárkózott a Falco, de Radic újabb közelijével tartottuk az előnyünket. A 4. perc elején Benke büntetőivel újra négy ponttal elhúztunk. Jól védekeztünk és a támadásaink is rendben voltak. Szabó és Radic is távolit szerzett, amire Váraditól érkezett csak válasz (10-18). A negyed felénél Benke ziccerével már 10 ponttal vezettünk (10-20). Hazai időkérés után Váradi és Kinney váltott kosarat, majd Taylor szerzett újabbat center posztról (14-22). A 7. percben Kinney növelhette volna büntetőkkel az előnyünket, de négyből csak egyet értékesített (14-23). Govens csapata első hármasát szerezte, Benke pedig egy duplával a 8. pontját (17-25). Perl büntetőjére Vaughn egy szép betörésből szerzett kosárral válaszolt, majd egy labdaszerzés és Radic már a 13. pontját szerezte (18-29). Az utolsó percbe kanyarodva Mohácsi büntetőivel újra tíz pont fölé tornáztuk az előnyünk (20-31). A hajrában Govens büntetőire Vaughn betörésből válaszolt és meglepetésére 11 ponttal megnyertük a negyedet (22-33).

A második negyed elején Perl büntetőivel zárkózott volna a Falco, de Horváth hármasával tovább nőtt az előnyünk (24-36). Norfleet duplája után Bencze Tamás időt kért (26-36). Perl előbb szerzett egy távolit, majd Kinney-től csente el a labdát és szerzett könnyű kosarat (31-36). A 14. perc elején újabb elrontott támadás és Norfleet közelijével lőtávolba kerültek a hazaiak (33-36). Kinney törte meg a gólcsendünket egy közelivel (33-38). Nehezen tudtuk tartani a szombathelyiek kisembereit, így Kinney-nek már a 3. faultot írták a neve mellé a 15. percben. Govens büntetői után James már a negyedik faultot kapta, így a padra kényszerült. Govens távolijával egyenlített a Falco (38-38). A 16. percben Szabó ziccerével vettük vissza a vezetést (38-40). Tóth szinte azonnal egyenlített. A 17. percben Radic és Benke pontjaival távolodtunk (40-44). Norfleet betörésből szerzett kosarat, Radic meg horogdobásból (42-46). Horvát centerünket nem tudták tartani a hazaiak és újabb kosarával és Horváth ziccerével távolodtunk (42-50). A negyed hajrájában Govens 2+1-re Radic egy 2+1-el válaszolt. A félidő utolsó momentum Vaughn-hoz fűződik, aki egy közép távolival 10 pontra növelte az előnyünk (45-55).

A nagyszünet után egy eladott labdából Váradi szerzett könnyű kosarat. Újabb Váradi kosár, majd Radic közeli következett. Taylor duplájára Kinney felelt a 23. perc elején (51-57). Agresszívebben védekezett a Falco és ezt nehezen tudtuk feltörni. Taylor újabb ziccerére Szabó egy nyugtató hármassal válaszolt (53-62). Nagyot harcoltak a srácok a pályán. A negyed felénél Szabó újabb távolit hintett (53-65). A hazai közönségnek nem tetszett, hogy nem úgy alakul a mérkőzés, ahogy szeretnék. A 27. perc elején Radic és Norfleet váltott kosarat, majd Vaughn szerzett újabb fontos kosarat (57-69). Pustahvar hozta közelebb övéit egy távolival, amire Horváth válaszolt egy duplával (60-71). Govens büntetőivel, majd Váradi közelijével faragott a hátrányán a Falco (64-71). Időkérésünk után Mikovic hagyott ki könnyűnek tűnő ziccert, majd Norfleet hintett egy távolit (67-71). A negyed végén Horváth Ákos lélektanilag nagyon fontos hármast szerzett (68-74).

Nagyon rosszul kezdtük a záró negyedet és Perl egymaga hét pontot szerzett és fordított a Falco (75-74). Nem hagytuk magunkat és Benke hármasával és Vaughn közelijével visszaettük a vezetést (75-79). A negyed feléhez érve az ex-zalaegerszegiek- Govens és Norfleet – kosaraival kiegyenlített a hazai csapat (79-79). Benke hármasa a legjobbkor jött, de ugyan ezt érezték a házigazdák Govens duplájánál is (81-82). A 36. percben Kinney csak egy büntetőjét értékesítette, Govens pedig bevert egy távolit (84-83). A büntetőkkel megint hadilábon álltunk, Vaughn csak egyet dobott be, amivel egyenlítettünk (84-84). A 37. percben Kinney kipontozódott, Tóth pedig egy duplát szerzett (86-84). Vaughn büntetőivel egyenlítettünk, Norfleet pedig szintén kipontozódott (86-86). Radic blokkolta Váradit, de nem tudtunk kosarat szerezni. Másfél perccel a vége előtt kivédekeztünk egy támadást, de most sem sikerült pontot szereznünk, faultot viszont igen, ami után Váradi büntetőzhetett (88-86). Egy perc volt hátra és Vaughn dobása lecsorgott a gyűrűről, Govens pedig kilépett az oldalvonalon. Időt kértünk, ami után Vaughn vállalkozott újra dobásra, szinte ugyanonnan, de ez is kimaradt. Horváth odaütött Perlnek, aki csak egy büntetőt értékesített (89-86). Perl viszonozta a faultot Horváthnak, amivel kipontozódott. Horváth Ákos nem hibázott (89-88). Mindössze 10 másodperc maradt a fordításra, de a Falco támadhatott. Hogy ne menjen az idő Benke odaütött Govensnek, aki nem hibázott. A végén még Radic elengedett egy távolit, de a labda a gyűrűről kipattant és így nagy csatában, de a Falco szerzett vezetést a negyeddöntőben.

Minden tisztelet a csapatnak, hiszen szinte végig vezettünk a jóval esélyesebb hazaiak ellen. Köszönet a szurkolóknak, akik szinte hazai pályát teremtettek Szombathelyen!