Megszakadt a sorozatunk, kikaptunk a Nyíregyházától

Az alsóházi küzdelmek harmadik fordulójában a Nyíregyháza együttesét fogadtuk. Három negyeden keresztül vezettünk, de a hajrában a pontosabban játszó vendégek fordítani tudtak.

Zalakerámia ZTE KK- Hübner Nyíregyháza BS 82-87 (20-16, 24-22, 24-18, 14-31)
Zalaegerszeg, 1300 néző. Jv.: Cziffra, Jakab, Major

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 13/3, Takács, De Cosey 11/9, Barnett 20/6, Horti 4. Csere: Holton 2, Parks 19/3, Révész 2, Németh 11/3. Vezetőedző: Emir Mutatpcic

Hübner Nyíregyháza: Johnson 20/3, Bryce 25/6, Kiss 3/3, Coleman 12/6, Suarez 9/3. csere: Pipiras 8/3, Bazsó 10/6, Mokánszki, Madár. edző: Pethő Ákos

Az első percekben nem igazán törődtek a csapatok a védekezéssel és felváltva szerezték pontjaikat. A 4. perc elején Wilson hármasával 11-7-re távolodtunk. A negyed felénél megtorpant a játékunk és Bryce révén fordított a Nyíregyháza (13-16). A negyed végére ismét magunkra találtunk, és Parks pontjaival fordítottunk (20-16).

Németh Ákos jól szállt be a padról és hat pontot tett rövid idő alatt a közösbe, ami után érthető volt a vendég időkérés (28-19). Kizökkentünk a ritmusából és három pontra visszajöttek a nyírségiek (28-25). A 15. percben Barnett pontjaival mozdultunk el a holtpontról és pillanatok alatt tíz pontra (35-25). A félidő hajrájában Pipiras és Suarez faragott a Nyíregyháza hátrányából (39-34). A hektikus első félidő végén Parks szerzett faulttal együtt kosarat, amire még volt egy utolsó pillanatos válasza Bryce-nak (44-38).

A nagyszünet után is nagy akarással játszottak a csapatok, de a látványos kosarak mellett könnyelmű hiba is becsúszott a játékba, Nálunk Németh és Barnett gyűjtögette a pontokat. Nem érezhettük magunkat nyeregben, mivel minden hibát kosárral büntettek a vendégek. A negyed végét megnyomtuk és Parks betörésből szerzett kosaraival tíz pont fölött tartottuk az előnyünk (68-56).

A záró negyed elején beragadtunk és pillanatok alatt nyílttá tette a mérkőzést a Nyíregyháza (68-66). Túl hosszan és elképzelés nélkül játszottunk, de amikor odafigyeltünk, akkor rendre jó megoldásokat választottunk. A negyed felénél Barnett hármasa érkezett tűzoltóként. Nem adta könnyen magát a Nyíregy, egy pillanatra sem lankadhatott a figyelmünk. Coleman távolijával egyenlíteni tudott a Nyíregyháza (78-78). Az utolsó percbe kanyarodva Bazsó hármasával, hosszú idő után vezetett újra a vendégcsapat. A végjátékban jobban összpontosított a Nyíregyháza és jó hajrájának köszönhetően megnyerte a találkozót.