Megvan az elődöntőbe jutás! Sopronban zártuk le a párharcot

Ahogy várni lehetett hatalmas hangulat uralkodott a Novomatic Arénában, ahol előző nap a női csapat sorozatban nyolcadik bajnoki címét ünnepelhette. Kemény és kiélezett küzdelem jellemezte a találkozót, melynek a végén csapatunk örülhetett és 2016/17-es szezon után újra a bajnokság elődöntőjébe jutott!

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 79-84 (26-24, 19-17, 19-29, 15-14)
Sopron, Rájátszás 4. mérkőzés, Jv: Földházi, dr. Mészáros, Goda.

Sopron KC: Joseph 7/3, Jones 27/9, Valerio Bodon 2, Barnett 14, Durham 6, csere: Molnár 9, Takács, Sitku, Supola 2, White 12/6, edző: Kostas Flevarakis

Zalakerámia ZTE KK: Trice 15/6, O’Reilly 24/18, Polster 3/3, Smith 14/3, Ostojic 13, csere: Zsíros, Rakicevic 3, Keller 8/6, Németh 2, Csuti 2. edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Molnár 34’, Keller 40'.

Mindkét együttes nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe. Smith büntetőivel kerültünk előnybe, majd Polster távolijával és Ostojic közelijével 2-7-re vezettünk. Rendezte a sorait a házigazda és a 4. percben már náluk volt az előny (10-9). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a védekezés egyik oldalon sem működött hatékonyak, ezért is volt sok pont a negyedben. A 8. percben O’Reilly távolijával vezettünk, majd a Trice duplája is előnyt jelentett csapatunknak (22-24). A negyedet jó hajrával mégis a Sopron nyerte (26-24).

Döcögősen kezdtük a második negyedet. Ostojic egyenlített, de Molnár kosaraival újra a Sopron járt előrébb (30-26). Trice rázta meg magát és két távolit szerezve újra a ZTE vezetett (32-34). Kiegyenlített küzdelem folyt a parketten, egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól. A 16. percben Barnett bravúrkosarával került előnybe a házigazda, amit Keller egyenlített ki egy hármassal (39-39). A félidő hajrájában kétszer is elszórakoztuk a támadásunkat és leindításból könnyű kosarakat kaptunk (45-41).

A nagyszünet után egy perc alatt ledolgoztuk a hátrányunkat, sőt Smith büntetőivel a vezetést is átvettük (45-47). Innentől felváltva vezettek a csapatok egészen a negyed feléig, amikor Keller, majd kétszer egymás után O’Reilly szerzett távolit. A 28. perc elején Németh közelijével már tíz ponttal jártunk ellenfelünk előtt (56-66). A negyed hajrája ismét a Soproné volt és hat pontra faragták hátrányukat (64-70).

A záró negyed elején Molnár és White kosaraival egy pontra feljött a Sopron. O’Reilly hármasa nagyon kellett, hogy nálunk maradjon az előny (69-73). Elkapta a ritmust a hazai gárda és a 34. perc elején Valerio Bodon közelijével átvette a vezetést (76-74). Ostojic és O’Reilly büntetőivel fordítottunk (76-77). Keményen megküzdött mindkét együttes, hiszen minden momentumnak, dobott kosárnak jelentősége volt. A 36. percben O’Reilly büntetőivel tartottuk az előnyt (76-79). Barnett előbb büntetőt értékesített, majd hármasdobás közben odaütött Smith-nek, aki csak kettőt dobott be a háromból (77-81). Nem várt izgalmakat hozott a találkozó utolsó két perce. Eladott labda zalai oldalon, lépéshiba a Sopronnál, majd újabb kihagyott lehetőség nálunk. 79-81-es állásnál, kevesebb, mint fél perc volt hátra, amikor White harcolt ki faultot, de egyiket sem tudta bedobni, a lepattanózás közben odaütöttek a hazaiak Rakicevicnek, aki nem hibázott (79-83). A végén a Sopron hiába próbálkozott távoli dobásokkal, nem tudott már újítani, így végül hatalmas küzdelemben sikerült nyernünk és 3-1-es összesítéssel jutottunk a legjobb négy közé!