Mielőtt megállt minden...

Mielőtt pénteken délután megállt a kosárlabda élet, junior csapatunk még egy szép győzelmet aratott a Szolnoki KA ellen.

Zalakerámia ZTE KK-Szolnoki KA 89-83 (31-22, 22-23, 19-20, 17-18)
Zalaegerszeg, fiú junior bajnokság, Jv: Dr. Magyari T., Püspöki L.

Zalakerámia ZTE KK: Simó 23/12, Kámán 21/3, Büki 14/6, Szalay 7/3, Hegedüs 11, csere: Varga 6/6, Lajos 4, Makkos 3/3. edző: Kis Attila

Szolnoki KA: Sebők 23/15, Balla 4, Verba 8, Ficsór 10/3, Kiss 2, csere: Czermann 2, Csomós 16/3, Csornai 2, Szanyi 3/3, Alcser 4, Gémes 2. Fodor 7/3. edző: Horti Viktor

Jól kezdtek a fiúk és az elejétől kezdve irányították a mérkőzést. A 4. percben Simó tripláival már tíz ponttal vezettek (20-7). Nem hagyta magát a vendégcsapat és hat pontra zárkóztak, de a negyed végét megnyomták a fiúk és őrizték előnyüket (31-22). A második negyed elején próbáltak elszakadni a fiúk (45-26). Jól hajrázott a Szolnok és a félidőre tíz ponton belülre csökkentették a hátrányukat (53-45). A nagyszünet után is lendületben maradtak a vendégek és a 24. percben egy pontra feljöttek (58-57). Sikerült visszaverni a fordítási kísérletet a fiúknak és egy remek futással újra tíz ponttal elléptek (70-59). A záró negyedben 5-10 pont között hullámzott a hazai előny. Az utolsó percre öt pontra zárkózott a Szolnok (85-80). Büki triplája és Simó büntetője vitte be a végső döfést, ami 89-83-as győzelmet ért a fiúknak.

Hogy legközelebb, mikor láthatunk kosárlabda mérkőzést, akár élőben, akár a monitorok, vagy a TV előtt, arról kedden dönt majd a szövetség a csapatokat is megkérdezve.