A 23. hétközi fordulóban a DEAC csapatát fogadtuk. Közvetlen riválisunk triplazuhataggal rukkolt elő és szoros végjátékban nyerni tudott.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 112-114 (25-27, 29-25, 30-29, 28-33)
Zalaegerszeg, Jv: Praksch, Söjtöry, Kovács (Várhalmi)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 24/12, Thompson 31/3, Green 11, Szabó 8/3, Agafonov 18/6, csere: Gulyás 8/6, Doktor 6/6, Durázi 4, Bagó 2, edző: Bencze Tamás

DEAC: Dugat 30/12, Manigat 18/15, Borisov 30/9, Ivosev 15/9, Amigo 2, csere: Polyák 9/3, Bognár -, Velkey -, Omenaka 4, Kósa 6/6. edző: Berényi Sándor

Egy perc kellett, hogy a gyűrűbe találjunk Ware révén, majd két perc elteltével Szabó 2+1-vel növeltük a pontjaink számát (5-0). Jól védekeztünk és a vendégek nehezen találták a ritmust. A 4. perc elején Green büntetői után Manigat szerzett egy távolit, majd Thompson közelije után, Dugat keze sült el távolról (9-6). Agafonov is egy triplával nyitott, majd egy büntetőz is bedobott a negyed felénél (13-10). Ivosev büntetőivel zárkózott volna a DEAC, de Thompson gyorsan szerzett egy távolit (16-12). A 7. percben Borisov büntetői után Ivosev egyenlített (16-16). A 8. percben Borisov duplájával, majd Amigo közelijével került előnybe, a mérkőzésen először a Debrecen (18-22). Hazai időkérés után pillanatok alatt egyenlítettünk Ware és Thompson pontjaival (22-22). A negyed végén Polyák duplájával és Dugat triplájával lépett volna el, ha Doktor Peti nem süllyeszt el egy utolsó másodperces triplát (25-27).

Borisov két gyors kosara között Doki újabb triplát szerzett, ott folytatva, ahol szombaton abbahagyta (28-31). A 12. perc elején Amigo a negyedik hibáját szerezte, így a helyére Ivosev jött vissza. Green pedig egy 2+1-es akcióval kiegyenlített (31-31). Manigat és Dugat pontjaival lépett el újra a DEAC, de Thompson és Szabó egy duplával és egy triplával kiegyenlítet, majd Agafonov közelijével már mi vezettünk (38-36). A 16. percben Dugat triplájával fordított a Debrecen, de Thompson és Green büntetőivel visszavettük az előnyt (43-41). A 17. percben Borisov kosaraival tartotta a lépést a vendégcsapat, majd Omenaka zsákolásával átvették a vezetést (46-47). Gulyás hármasa a legjobbkor jött, majd Thompson pöckölte a gyűrűbe Green lecsorgó ziccerét (51-47). Az utolsó percen belül Borisov triplájával és Dugat közelijével fordított a DEAC, de Thompson egy villámgyors ritmusváltással helyzetbe hozta magát és szerzett fontos kosarat és mivel faultolták, a büntetőjét is bedobta (54-52).

Manigat egyenlített, Agafonov meg Ivosev triplát szórt… így kezdődött a második félidő (57-57). A 22. perc elején újra Agafonov volt eredményes, de Ivosev ismét egy távolival felelt (59-60). Green büntetőjével egyenlítettünk. A 23. perc elején egy tiszta szerelést láttak faultnak a bírók Szabónál, akinek ez volt a negyedik hibája. Manigat büntetője után Durázi szép betörésből zsákolt, majd Bencze Tamás kért azonnal időt Manigat hármasa után (62-64). Thompson tette vissza Durázi kimaradt távoliját, majd Borisov hintett egymás után kétszer is triplát (66-70). A negyed felénél Agafonov szerezett egy kosarat remek leválás után, majd Polyák szórt egy távolit. Thompson 2+1-es akciója nagyon kellett, hogy ne szakadjunk le a vendégektől (71-73). A 27. percben Polyák büntetői után Ware szerzett egy triplát, majd Dugat egy közelit, amivel maradt a három pontos debreceni előny (74-77). A 28. percben Ware távolijával kiegyenlítettünk (77-77). A következő támadásnál Green-nél láttak szabálytalanságot a dobni készülő Borisov-val szemben, ami azért vitatható volt. Borisov nem hibázott (77-79). Ware büntetőivel egyenlítettünk, majd Polyák közép távolija után Ware közelijével és Gulyás hármasával megint mi vezettünk egy parázs hangulatú negyedet lezárva (84-81).

Kósa és Ware is triplával kezdte a negyedik negyedet, majd Amigo kipontozódott (87-84). Thompson találta meg labdával Agafonovot a gyűrű alatt, majd Dugat ziccerezett, Ivosev egy távolival egyenlített (89-89). Gulyás remek befutásból szerzett kosarával vezettünk. Nem tartott sokáig az előny, mert Kósa triplát szórt, majd Ivosev labdaszerzése után Dugat ziccerezett (91-94). Időkérésünk után Szabó közelijével zárkóztunk, majd Dugat büntetői után Thompson duplájával és Green büntetőivel fordítottunk, de jött egy Manigat hármas és újra a DEAC vezetett (97-99). A negyed felénél Thompson büntetőivel egyenlítettünk, majd Kósa színészkedésért (műesésért) kapott technikait, amit Thompson értékesített, de a bónusztámadásunkkal nem tudtunk élni (100-99). Vendég időkérés után Manigat is hintett egy triplát, Thompson meg egy majdnem triplát (102-102). Ivosev higgadtan büntetőzött, mi kapkodtunk a támadásunknál, Manigat meg újabb triplát szórt (102-107). 38. percben Green büntetőket hibázott, majd egy labdaszerzés után már pontosabban célzott (104-107). Dugat lőtte közelebb csapatát a győzelemhez egy közelivel (104-109). Egy perc volt hátra, amikor utolsó időnket is kikértük. Szabó büntetői kimaradtak, majd kipontozódott. Dugat nem hibázott (104-111). Ware triplát szerzett, Green odaütött és kipontozódott. Borisov sem hibázott (107-113). 18.8 másodperc volt hátra, amikor Durázi közelijével közelítettünk (109-113). Borisov csak egy büntetőt értékesített míg Ware a triplakísérlete után kettőt, de a harmadikat visszaszedtük és Agafonov is büntetőzhetett. Egyet bedobott, a másodikat kihagyta így a Debrecen örülhetett a végén (112-114).