Nagy előnyt adtunk a Pécsnek, vereség lett a vége

A 19. fordulóban, Pécsett vendégszerepelt csapatunk. Mindkét kispadon új edző mutatkozott be, nálunk Matthias Zollner, míg a hazaiaknál Csirke Ferenc. Az első negyedben nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, ami meghatározta a mérkőzés további részét.

NKA Universitas Pécs-Zalakerámia ZTE KK 93-81 (27-14, 27-24, 22-26, 17-17)
Pécs, JV: Tóth, Makrai, Fodor

NKA Pécs: Nikolic 12/3, Kovács 11/6, Scherer 3/3, Durmo 14, Manjgafic 27/9, csere: Walker 10, Benke 2, Lados 5/3, Kerpel-Fronius 7, Herger 2. edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 13/6, Csátaljay 5/3, Paige 18/9, Ostojic 12, Tóth 18. csere: Németh 1, Mishula 9/3, Szalay, Keller 5/3, Csuti. edző: Matthias Zollner

Csátaljay egy hármassal adta meg a mérkőzés alaphangját, de a folytatás már nem volt ennyire jó. A Hazaiak kemény védekezését nehezen tudtuk feltörni, közelről nem is találtunk a gyűrűbe. 7:3-ra ellépett a Pécs, a különbséget Tóth büntetőjével és Paige hármasával sikerült ledolgoznunk (7-7). Újabb hullámvölgy következett és a hazaiak Manjgafic vezérletével a 7. percre tizenegypontos előnyt szereztek (19-8). Ezúttal is, mint a szezon során mindig, a védekezésünkkel voltak a legnagyobb gondok. Emellett támadásban sem hoztuk az elvárható szintet. Az első közelinket a 8. percben Mishula szerezte. A Pécs határozott játékkal ment előre és már tizenhat ponttal is vezettek, de a negyed végén Paige labdaszerzés után egy hármassal szűkítette a különbséget (27-14).

A második negyed elején is folytatódott a rossz szériánk és a hazaiak könnyű kosarakkal és távoli dobásokkal húsz pontra nyitották a csapatok közötti ollót (39-19). Időkéréssel próbáltuk kizökkenteni a Pécset, ami részben sikerült, hiszen Paige és Hicks pontjaival csökkentettük a különbséget a negyed felénél (41-25). A Pécs támadójátéka visszaesett és sikerült tovább faragnunk a hátrányunkon (43-31). A félidő hajrája ismét a hazaiaké volt és újra húsz pont közelébe növelték előnyüket (54-38).

A nagyszünet után összekapták magukat a fiúk és egyre többször sikerült megjátszanunk a palánk alatt Ostojicsot és Tóth Ádámot. Fokozatosan zárkóztunk és a 23. percben Hicks távolijával hét pontra feljöttünk (59-52). Közelebb sajnos nem sikerült zárkóznunk, a hazaiaknak sikerült rendezniük a sorokat és újra tíz pont körülire növelték a különbséget. A negyed végén a Pécs, Walker pontjaival próbált minél távolabb kerülni, Keller hármasa is kellett, hogy ne legyen túl nagy a különbség (76-64).

A záró játékrész kemény csatát hozott. A házigazda hosszú támadásokat vezetett és próbálta távol tartani csapatunkat. Sajnos nem jeleskedtünk támadásban, így a különbség nem csökkent. A negyed felénél 6-5-re vezettünk a negyedben. Paige kosaraival vettünk lendületet, de Kovács egy távolival oszlatta el a zárkózási törekvésünket (84-72). A negyed hajrája igazi adok-kapok játékot hozott, hiszen felváltva szereztek kosarat a csapatok. A 37. percben Mishula rázta meg magát és sorozatban szerzett öt pontjával 88-81-re feljöttünk, de Kovács egy duplával lökött vissza bennünket a realitás talajára, melynek tanulsága, hogy nem lehet a találkozó elején ennyi előnyt adni ellenfeleinknek (93-81).