Nagy előnyt adtunk az első félidőben az Albának

A 11. fordulóban az Alba Fehérvár vendégeként játszottunk. Ez a találkozó volt Emir Mutapcic vezetőedzőnek és Jonathan Holtonnak az első mérkőzése csapatunkban. Derrick Wilson sérülés miatt nem lehetett ott a társakkal a parketten.

Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 103-93 (29-24, 29-14, 16-28, 29-27)
Székesfehérvár, Jv: Papp, Söjtöry, Jakab

Alba Fehérvár: Stark 8, Vojvoda 23/12, Smith 7/3, Laksa 22/12, Omenaka 2, csere: Szabó 11/3, Pongó 14/9, Lukács 3/3, Takács, Fakuade 13. edző: Matthias Zollner

Zalakerámia ZTE KK: Parks 33/9, Németh 7/3, Polster 9/9, Barnett 12, Horti 4, csere: Holton 12, Révész, Csuti, Bonifert 4, Guyton 12/6. edző: Emir Mutapcic

Villámrajtot vettünk a mérkőzés elején, hiszen három rádobásból három triplát szereztünk: kettőt Polster egyet Parks (0-9). Hazai időkérést követően Vojvoda volt eredményes, válaszként Polster újabb hármast hintett. Az első öt percet öt távolival és egy büntetővel zártuk (10-16). A folytatásban összekapta magát a Fehérvár és a 7. percre egy pontra zárkóztak (16-17). Időkérésünk után új játékosunk Jonathan Holton is pályára lépett és meg is szerezte első magyarországi pontjait. Az Alba is kezdte felvenni a ritmust és gyors indításokból szerezve pontjait megnyerte a negyedet (29-24)

A második negyed elején a pontosabban játszó Alba hét ponttal ellépett. Sajnos a belső embereinket nem tudtuk helyzetbe hozni és főleg a kinti dobásokra hagyatkoztunk. A védekezésünk sem működött jól és rendre közelről kaptunk kosarakat. A 15. percben 44-32-es hazai előnynél Emir Mutapcic időt kért. Nem sikerült rendet rakni a fejekben, a fehérváriak pedig tovább növelték előnyüket (48-32). Az Albának minden sikerült és két hárompontossal már húsz pont fölé nőtt a különbség (54-35). Az első negyed elején tapasztalt magabiztosság hamar eltűnt és konkrétan átrobogott rajtunk a házigazda (58-38).

A nagyszünet után Parks és Holton pontjaival próbáltunk faragni a hátrányunkon (64-48). Az Alba határozottan védekezett és kevés rést hagyott a pontszerzésre. Állandósult a húsz pontos különbség. Hiába dobott a 26. percben Németh bravúros hármast, Vojvoda a következő támadásból hármassal válaszolt (71-51). A negyed végére összeszedték magukat a fiúk és nagy hajrába kezdtek. Három perc alatt a húszpontos különbség nagy része elolvadt. Az utolsó másodperces Parks triplával tíz ponton belülre zárkóztunk (74-66).

A záró negyed elején Barnett és Bonifert pontjaival négy pontra visszajöttünk (74-70). Felébredt az Alba is és Vojvoda vezérletével visszaállt a tízpontos különbség (82-72). A folytatásban sajnos ismét gyermeteg hibákat vétettünk és ezt jól használta ki a házigazda. A 34. percben 89-74-nél időt kértünk. Sikerült rendezni a sorainkat és Parks pontjaival zárkóztunk (91-82). Hiába adtunk bele mindent a hajrában, az Alba nem engedte ki a győzelmet a kezéből. A félidőben összeszedett nagy különbség döntőnek bizonyult.