Nagy előnyt adtunk ismét a Körmendnek, akik kiegyenlítették a párharcot

A bronzcsata negyedik összecsapását Körmenden rendezték. Az első félidőben nagy előnyt adtunk a házigazdának, ami kitartott a mérkőzés végéig, így következhet a mindent eldöntő ötödik összecsapás.

Egis Körmend- Zalakerámia ZTE KK 104-89 (31-14, 28-24, 22-26, 22-25)
Körmend, Jv: Cziffra, Goda, Ádám.

Egis Körmend: Chambes 20/6, Mitchell 33/24, Ferencz 5/3, Adams 6/3, Omenaka 13, csere: Kiss 8/6, Herczeg, Balogh, Takács, Cakarun 12, Durázi, Edwards 7/3. edző: Kocsis Tamás

Zalakerámia ZTE KK: Trice 8/3, O’Reilly 14/3, Polster, Smith 11, Ostojic 21. csere: Rakicevic 14/6, Keller 9/3, Németh 4, Szalay, Zsiros 8/6. edző: Sebastjan Krasovec

Az első percben még azt hittük 2-2-nél, hogy ez a mérkőzés más lesz, mint az előző körmendi összecsapás. Tévednünk kellett, hiszen Mitchell vezérletével pillanatok alatt tíz pontra nőtt a hazai előny (14-4). Adams hármasánál időt kértünk, majd Ostojic pontjaival csökkentettünk a hátrányunkon (23-11). A negyed vége a Körmendé volt és magabiztosan vezettek az első tíz percet követően (31-14).

A második negyed elején Smith büntetői után Mitchell kapta el a fonalat és ihletett állapotban játszott és egymás után szerezte a távolikat (a negyedben szám szerint hatot). Minden sikerült a Körmendnek és kezdett nagyon kinyílni az olló (54-28). A negyed második felében összekaptuk magunkat, főleg O’Reilly hozta a pontokat. Próbáltunk faragni a hátrányunkon, de így is 21! pontos különbséggel a Körmend vezetett a félidőben  (59-38).

A nagyszünet után Keller, majd Zsíros is triplával kezdett. Hazai oldalon Edwards pontjai kellettek, hogy maradjon a húsz pont feletti körmendi előny (66-44). A 24. percben Ostojic, majd Zsíros pontjaival húsz ponton belülre zárkóztunk (70-53). Használt az időkérés a vasiaknak és megint húsz pont körül tartották csapatunkat. A hajrában sikerült többször is jó figurákat lejátszanunk és könnyű kosarakat szereznünk (79-64). A dudaszó előtt Chambers egy távolival nyugtatta meg övéit (82-64).

A záró negyednek úgy mentek neki a fiúk, hogy mindent megpróbálnak. A Körmend belehibázott a meccsbe és szép lassan elkezdett fogyni az előnyük. Ostojic és Rakicevic is sokat dolgozott és a 34. percben Rakicevic távolijával 13 pontra zárkóztunk (89-76). Hazai időkérés után Mitchell rendezte a sorokat egy hármassal (92-76). A házigazda a 37. percben Chambers büntetőivel elérte a 100 pontot, mi pedig megpróbáltunk minél több pontot szerezni és kozmetikázni az eredményt.

A Körmend megérdemelten nyerte meg a negyedik összecsapást és ezzel 2-2-re hozta a párharcot. A végső döntés tehát vasárnapra maradt, amikor 18 órától a Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnokban találkoznak az idei szezonban utoljára a csapatok.

Fotó: Seres Péter