Nagy küzdelemben győztük le a DEAC együttesét

Az alapszakasz 8. fordulójában a DEAC együttesét fogadtuk. Az első félidő hektikus játékát követően a másodikban ellenfelünk fölé kerekedtünk és végül nagy küzdelemben, de begyűjtöttük az újabb győzelmünket.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 84-79 (16-22, 21-20, 27-16, 20-21)
Zalaegerszeg, 800 néző, Jv: Cziffra, Farkas, Major

Zalakerámia ZTE KK: Trice 22/6, O’Reilly 12/3, Polster, Smith 12, Ostojic 16, csere: Keller 5/3, Zsíros 6/6, Csuti 1, Szalay, Rakicevic 10, edző: Sebastjan Krasovec

DEAC: Scott 12/6, Polyák 5, Gáspár 6/6, Drenovac 15, Taylor 9, csere: Balázsi, Gumbs 8/3, Garamvölgyi 2, Mócsán 22/15, Kenéz, edző: David Dedek

Kipontozódott: Taylor 39'

A találkozó elején beragadtunk és csak a 3. percben szereztük első kosarunkat O’Reilly büntetőivel (2-6). A távoli dobásaink nem ültek, a védekezésünk pedig nem volt elég határozott. A 6. percben Sebastjan Krasovec időt kért, de sajnos egy hármassal már tizenegy ponttal ment a DEAC (5-16). A negyed hajrájában Zsíros távolija végre célt talált, majd Trice közelijével lőtávolba kerültünk (14-17). Az utolsó percben a pontosabban játszó vendégek ismét elléptek (16-22).

Hasonlóan rosszul kezdtük a második negyedet is, mint az elsőt és három perc alatt 11-2-t futva tartotta előnyét a DEAC (18-33). Nem voltunk elég élesek sem támadásban, sem a lepattanók begyűjtésében. A 14. percben Keller Iván hármasa jelentett némi előre mozdulást, de tartósan nem tudtunk ellenfelünk közelébe kerülni. A félidő hajrájában Rakicevic és Trice pontjaival öt pontra csökkentettük a hátrányunk (37-42).

Smith kapta el a fonalat a nagyszünet után és két duplájával egy pontra zárkóztunk (41-42). A vendégek Drenovac pontjaival tartották a távolságot, aki egy könyökössel küldte padlóra Smith-t. Látványosan kizökkent a ritmusából a DEAC, Keller ziccerével pedig először vezettünk a mérkőzésen (47-46). Ostojic közelije után a vendégek időt kértek (49-46). Egyértelműen feljavult a játékunk és a támadásaink is eredményesebbek voltak. A vendégeknél Mócsán hozta a pontokat. Nem lanyhulhatott egy pillanatra sem a koncentráció, hiszen a Debrecen minden hibánkat próbált pontokra váltani. A negyed végéig kitartott a lendületünk és az előnyünk is (64-58).

A záró negyed elején egy kicsit megtorpantunk, pontatlanul dobtunk és a DEAC visszavette a vezetést (67-68). Három perc elteltével időt kértünk és O’Reilly, majd Zsíros hármasával vettük vissza az előnyt (73-68). Vendégek is időt kértek, de Ostojic és Trice pontjaira csak Scott tudott válaszolni (77-70). Az utolsó három percben fordult igazán élesbe a mérkőzés. Sok hibával játszottunk, a DEAC pedig pontról pontra közelített. Az utolsó percbe egypontos előnnyel mentünk, amit Trice faulttal együtt szerzett kosarával négyre növeltünk (80-76). A végjátékban Gumbs távolija csúnyán mellé ment, O’Reilly pedig egy büntetőt értékesítve bebiztosította a győzelmünket (84-79).

Az U20-as mérkőzésen:

Zalakerámia ZTE KK - DEAC 91-85 (21-22, 11-27, 23-19, 21-18, 15-9) - hosszabbítás után
Zalakerámia ZTE KK: Simó 36/3, Makkos 6, Szalay 15/6, Ungvárai 9/3, Csuti 23/6. Csere: Takács L. 2, Varga H., Tóth B., garai, Novák Téglás, Tóth M. Vezetőedző: Baki Gergely.

Fotó: Seres Péter