Nagy küzdelemben győztük le a Kaposvárt

A második fordulóban, hazai pályán fogadtuk a Kecskeméten nyerni tudó Kaposvárt. A bemutatást követően Bárdos László és dr. Szittyai Borbála adta át Szidónia díjat, az elmúlt év fiatal magyar játékosának. Az alapítvány a 2020-as díjat Polster Attilának ítélte oda. A feldobást a mérkőzés napján a születésnapját ünneplő Hodosi Gréta végezte el.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 80-77 (29-22, 15-17, 12-20, 24-18)
Zalaegerszeg, Jv: Kapitány, Tőzsér, Sörlei

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 21/6, Németh 4, Polster, Barnett 8/3, Harris 15, csere: Simó, Horti 6, Révész 6/3, Guyton 16/12, Heron 4, Bonifert, edző: Teo Cizmic

Kaposvári KK: Hilliard 17/3, Price 2, Plézer 5/3, Ford 19, Martin 25, csere: Krnjajski 7/3, Paar, Hendlein 2, Csorvási. Edző: Nikola Lazic

Ahogy a Körmend ellen, ezúttal is Harris kezdte meg a pontgyártást. A 4. percre már hét ponttal vezettünk, de elég volt egy kis kihagyás és felzárkózott a Kaposvár (10-7). Gyorsan rendeztük a sorainkat és újra hét pontra növeltük az előnyünket (16-9). A somogyiak távoli dobásokkal próbálkoztak, de sikertelenül. A hajrában Guyton szórt két távolit, majd Horti egy közelit (29-20). A negyed végén Krnjajski szerzett egy utolsó másodperces duplát (29-22).

Mindkét csapat nehezen találta a ritmust a második negyed elején. Mi sem jelzi ezt jobban, mint hogy négy perc alatt 2-2 pontot szereztek a felek. A folytatásban is sok hibával játszottunk, ezért a 16. percben Teo Cizmic időt kért (33-28). Sajnos keveset járt a labda a támadásainkban, próbáltuk gyorsan befejezni az akciókat. A 17. percben Ford közelijével lőtávolba került a Kaposvár (36-34). A védekezésünk nem volt elég határozott és ezt jól használta ki a vendégcsapat (37-36). A negyed vége is szorosan alakult volna, de Guyton egy hármassal öt pontra növelte az előnyünket (44-39).

A nagyszünet után keményebb védekezéssel kezdtünk és pillanatok alatt kilenc pontra tornáztuk a különbséget (48-39). A jó kezdés gyorsan átváltott kapkodássá és pontatlansággá. A Kaposvár közelített. A negyed felénél Révész utolsó másodperces triplát, Guyton pedig egy közelit szerzett (55-49). A folytatásban elég volt néhány vitatható játékvezetői ítélet és teljesen kizökkentünk a játékból, a vendégek pedig a 28. percben Krnjajski hármasával átvették a vezetést (55-56). Az időkérés után sem lett pontosabb a játékunk, sőt Hilliard büntetőivel három pontos előnyt szerzett a Kaposvár (56-59).

Harris egy perc alatt öt pontot szorgoskodott össze a záró negyed elején, amivel kiegyenlítettünk (61-61). A 32. percben Hilliard közelije után Guyton hármasával fordítottunk (64-63). Izgalmas, sok hibával tarkított küzdelem folyt a parketten. A negyed felénél négy ponttal vezettünk (69-65). Légiósai vitték előre a vendégeket, akik a 37. perc elején Martin pontjaival fordítottak (69-70). Izgalmas három perc következett, melynek elején felváltva vezettek a csapatok. A vezérünk egyértelműen Derrick Wilson volt, akinek a keze a kritikus szituációkban sem remegett meg (76-72). Az utolsó percbe kanyarodva Hilliard triplát szerzett, majd Barnett zsákolt látványosan. 4 másodperccel a vége előtt Ford közelijével egy pontra feljött a Kaposvár (78-77). Barnett-nek odaütöttek, akik nem hibázott büntetőt (80-77). 3,7 másodperc volt hátra, de már nem tudott kosarat szerezni a Kaposvár, így nagy küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet (80-77).