Nagy küzdelemben győztük le az Oroszlányt

A Kecskemét és a Kaposvár után az Oroszlányt is legyőztük a 9-14. helyért folytatott alsóházi rájátszásban. Szabó Zsolt győzelemmel és jó játékkal ünnepelte jubileumát.

Zalakerámia ZTE KK- OSE LIONS 93-91 (25-24, 19-22, 32-25, 17-20)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, JV: Kapitány, Ádám, Boros

Zalakerámia ZTE KK: Duren 35/3, Donaldson 14/3, Polster 2, Szabó 12/6, Vuko 16. Csere: Bonifert 3/3, Völgyi, Wiggs 9/6, Antoni 2. Vezetőedző: Heinrich Róbert.

OSE LIONS: Washington 23/3, Kucsora 5/3, Abell 18/6, Garamvölgyi 6, Anderson 22/9. Csere: Anda 7, Illés 8/6, Mucza 2. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Kipontozódott: Anda (35.).

A csapatok bemutatásakor Stárics Kornél ügyvezető köszöntötte Szabó Zsoltot, aki szerdán 150-ik alkalommal öltötte magár a kék-fehér mezt.

A vendégeknél Bíró és Bailey mellett Morgan sem állhatott rendelkezésre, míg nálunk Simon és Glenn hiányzott.

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és két percet követően 6-2-re vezettünk. Anderson pontjaival zárkózott az OSE (8-7), de egy 9-0-s futással állva hagytuk ellenfelünket (17-7). Időkérés után próbált újítani a vendégcsapat, de a védekezésük szellős maradt és sok pontot kaptak. A jubileumát ünneplő csapatkapitányunk  a mezőnymunkából és a pontokból is kivette a részét (25-19). A negyed végére kicsit kiengedtünk és ezt az Oroszlány kihasználva egy pontra zárkózott (25-24).

Anderson távolijával átvette a vezetést az OSE (25-27). Közel ötperces hullámvölgyet szakított meg Wiggs a büntetőjével (26-29). Nem tudtuk megállítani a vendégek gyors játékát. A 14. perc elején Szabó hármasával mozdultunk előre, majd Duren közelijével két pontra zárkóztunk (31-33). A folytatásban felváltva potyogtak a kosarak, de hiába jöttünk közelebb ellenfelünkhöz, mindig kaptunk egy újabb kosarat. A 17. percben előbb Duren szerzett triplát, majd Donaldson, de büntetőből összerakva. A 18. percben Donaldson robogott végig a pályán és hozta ziccerbe Vukót (41-40). A hajrában Anderson és Washington révén került előnybe az OSE, míg mi főleg büntetőkből szereztük pontjainkat (44-46).

A nagyszünet után Duren egyenlített, majd Anderson távoliját követően Donaldson ziccerezett. Az adok-kapokból a 24. perc elején Duren közelijével előnnyel jöttünk ki. Illés hármasa után Szabó egyenlített (56-56). Nem voltunk elég határozottak és pontosak, sem védekezésben sem támadásban és az OSE öt ponttal ellépett (58-63). A játékrész felénél időkéréssel próbáltuk kizökkenteni ellenfelünket, de tartósan nem sikerült, mert védekezésben rendre hibáztunk, amikből gólokat kaptunk. A 17. percben Wiggs hármasával, majd Duren közelijével zárkóztunk (68-71). Duren magasan kiemelt dobása hosszas gyűrűn pattogás után beszédült, majd irányítónk labdát szerzett és ziccerével fordítottunk (72-71). Az utolsó percben Antóni harcolt ki személyit és büntetőivel távolodtunk. A végén Vuko forgatta be Andát és közelijével ötpontos előnybe kerültünk a záró negyedre (76-71).

Wiggs egy triplával nyitott. Próbáltuk tartani az előnyünket, de szívósan küzdött az OSE. Nagy volt a küzdés a parketten, de sok hibával játszottak a csapatok. Duren egyértelmű vezére volt csapatunknak és pontjaival a 36. percben 87-78-ra vezettünk. Három perccel vége előtt nem dőlt el még semmi, nagyon oda kellett figyelnünk. Washington közelijére Vuko válaszolt, de elég volt egy kimaradt ziccer és tovább közelített az OSE (89-86). A 39. percben Duren gyűrűről kipattanó dobását Vuko pöccintette a gyűrűbe, de Washington tett róla, hogy izgalmas legyen a vége (91-91). Duren higgadt maradt és 0.2 másodperccel a vége előtt ráemelte a középtávolit és eldöntötte a mérkőzést.