Nagyarányú vereség Oroszlányban

Nem jó előjelekkel utaztunk a 2. fordulóban Oroszlányba, hiszen kevés idő volt a Szeged elleni bajnoki után a regenerálódásra és a sérültek kezelésre. A házigazda ismét remek napot fogott ki és végig vezetve, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

MVM OSE LIONS- Zalakerámia ZTE 114-79 (25-20, 36-20, 24-21, 29-18)
Oroszlány, JV: Goda, Nagy, Szilágyi

MVM OSE LIONS: Szabadfi 7/3, Ruják 3/3, Gholston 22/12, Thomas 12/6, Polutak 18, csere: Árvai-File 4, Illés 8/6, Gáspár, Jefferson 18/3, Balsay 2, Riddley 20/3, edző: Simon Petrov
Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay 2, Hicks 22/6, Németh 7, Lekunas 11, Tóth 14, csere: Keller 11/6, Simó, Csuti 7, Szalay, Mishula 5/3. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Jefferson 32’,

A Szeged elleni meccshez hasonlóan két játékosunk volt a maródiak listáján. Ezúttal Green és Ostojic nem tudta vállalni a játékot.

Gholston duplájára Hicks triplával válaszolt (2-3). Tóth Ádámra hamar befújtak két személyit, így a padra kényszerült. A hazaiak távoli dobásokkal szereztek előnyt (12-7). Nem igazán ültek a kinti dobásaink, míg ellenfelünk gyorsan és harcosan játszott. Keller hármasával és Hicks pontjaival tartottuk magunkat, de közel nem igazán tudtunk az OSE-hez kerülni (25-20).

A második negyed elejét jó ritmusban kezdtük és Tóth, valamint Hicks pontjaival egyenlítettünk (25-25). Az OSE ritmust váltott, nekünk pedig összeesett a védekezésünk. A 15. percre 19-2-es futással 17 pontos előnyt szerzetek a hazaiak (44-27). A folytatásban is az történt, amit az Oroszlány akart és a félidőre tetemes előnyt szereztek (61-40).

A nagyszünet után büntetőkkel növelte előnyét a házigazda, melyre Hicks-nek volt egy triplányi válasza. Nem tudtunk közelebb jönni, sőt két perc alatt 10 pontot kaptunk (71-45). Valamelyest sikerült rendeznünk a sorainkat és megállítanunk a hazai rohamokat, de húsz pontnál közelebb nem tudtunk zárkózni (85-61).

A záró negyed már formaságnak tűnt. Az OSE légiósainak köszönhetően tovább nőtt a különbség és a 34. percben Riddley közelijével átlépték a 100 pontot (101-73). Sajnos nem tudtunk egyenrangú partnere lenni a házigazdáknak, akik jó egyéni teljesítményekkel, kihasználva a hibáinkat végig vezetve nyerték meg a mérkőzést.