Nagyszerű meccsen vertük a Sopront

A bajnoki szünetet követően egy hazai találkozóval folytatta csapatunk az alapszakasz sorozatát. A szombati ellenfél a Sopron volt, melyet az első körben idegenben győztünk le, és most is, méghozzá egy remek hangulatú és remek játékot hozó mérkőzésen.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 96-71 (22-15, 26-21, 22-23, 26-12)
Zalaegerszeg, 1330 néző. Jv: Goda, Győrffy, Frányó.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 15/3, Szalay, Paige 23/6, Ikpe 3, Tóth Á. 17. Csere: Ostojic 6, Ona Embo 20/3, Csuti 3/3, Keller I. 7/3, Németh Á. 2, Simó, Makkor. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Sopron KC: Nichols 14/6, Griffin 13/3, Mathis 12/6, Scholl, Sidibe 4. Csere: Molnár 8, Gill 8, Csendes 5/3, Meszlényi 5/3, Sitku 2, Polster. Vezetőedző: Gasper Potocnik.

Kipontozódott: Sidibe (31.).

Együttesünkben ezen a találkozón mutatkozott be a nemrég igazolt két új játékosunk, Tristan Ikpe és Renathan Ona Embo, akik gyorsan átestek a tűzkeresztségen. Csapatunk pedig remekül indította a mérkőzést (10-2), mindenkin látszott, hogy ezen a napon nagyon szeretne bizonyítani. Tóth Ádi, csapatkapitányunk ezer fokon izzott, aztán az új fiúk, Ikpe és Ona Embo is gyorsan megszerezte első pontjait a Zalakerámia ZTE KK mezében. A Sopron csak kapaszkodott (20-9), a lendületünk pedig nem hagyott alább, közönségünk pedig űzte, hajtotta a fiúkat, nekik is tetszett az, amit a pályán láttak. Tartottuk az előnyünket (29-19), egy alkalommal lett csupán 5 pont a különbség, azután újra jöttek a pontjaink. Az első félidőben Tóth Á., Ona Embo, Paige és Hicks is elérte a 10 pontot, a félidei 48-36-os vezetésünk pedig teljesen megérdemelt volt.

Ugyanazzal a szervezett és fegyelmezett játékkal folytattuk a mérkőzést, mint amivel az elsőt abbahagytuk. Nem engedtük tíz pont alá vissza a Sopront (57-44), de persze még nem lehetett, nem volt itt az ideje az ünneplésnek. Szombati ellenfelünk szintén harcolt a győzelemért. Két hármassal fel is zárkózott, de Ona Embo szép akciója megnyugtatta a mieinket (61-52), Danilo alley oop-kosara meg egyenesen a látványról gondoskodott. J. D. Page hármasával a harmadik negyed vége előtt nem sokkal 70-56-ra elléptünk, alakult a győzelem… Úgy meg pláne, hogy Keller Iván nagyon elkapta a fonalat, dobott egy triplát, majd két indítás után két duplát (77-61). Állva hagytuk a Sopront ennek a negyednek az elején (83-61) és innen már nem lehetett elveszíteni ezt a találkozót.

Csapatunk nagyon fontos győzelmet szerzett olyan játékkal, amire méltán lehetünk büszkék és bizakodók. Lelkes közönségünk pedig a csapatunkhoz hasonlóan ma is kitett magáért. Két új játékosunk bemutatkozása nem is lehetett volna szebb, Tristan Ikpe és Renathan Ona Embo (vagyis „Ray”) remek meccsen nagyszerűen debütáltak.