Negyedik helyen zártuk a bajnokságot

A bronzmérkőzés harmadik összecsapásán, Székesfehérváron léptünk pályára. Az első félidőben még tartotta magát csapatunk, de az ezúttal is jól triplázó Fehérvár végül érvényesítette a hazai pályát és győzelmével megszerezte a bronzérmet.

Arconic-Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK  109-78 (32-22, 25-21, 30-18, 22-17)
Székesfehérvár, Jv: Földházi, Goda, Ádám

Alba Fehérvár: Chambers 21/12, Kass 7/3, Barnett 17/9, Philmore 23/6, Dickey. Csere: Vojvoda 22/9, Balogh 4, Takács Mi. 4, Fazekas 6, Takács Ma. 2, Kiss, Góbi 3/3. Vezetőedző: Alejando Zubillaga.

Zalakerámia ZTE KK: Ona Embo 16/3, Szalay 1, Paige 12/6, Ikpe 8, Tóth Á. 13/3.  Csere: Németh, Keller I. 14/6, Csuti 6, Csátaljay 2, Gyimes 4, Makkos 2. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Kipontozódott: Dickey (29.)

Két légiósunk Ostojic és Hicks nélkül vettük fel a harcot a Fehérvárral.

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és Tóth és Ikpe kosaraival szereztünk előnyt. A 4. perc elején Paige hármasával 9-14-re vezettünk. Sajnos gyorsan elfogyott az előnyűnk és 12-0-s rohanással fordított az Alba (21-14). A 6. perc elején Ikpe szakította meg a hazaiak jó sorozatát. Keller és Vojvoda váltott hárompontost, majd Ikpe pontjaival két pontra zárkóztunk (24-22). A védekezés egyik oldalon sem igazán működött, ezért volt az első negyedben a sok pont. A játékrész végén Vojvoda és Philmore kosaraival tízpontos előnyt szerzett a Fehérvár (32-22).

A második negyed elején Tóth és Ona Embo kosaraival tartottuk magunkat (36-28). Chambers és Barnett tripláival mozdult előre az Alba, amit Paige kosaraival ellensúlyoztunk (44-34). hazai oldalon Philmore hozta a pontokat, de nem tudtak nagyobb előnyt szerezni, mert Keller triplájával és Paige duplájával tartottuk magunkat (50-39). A félidő vége a hazaiaké volt és 14 ponttal jártak előttünk a nagyszünetben (57-43).
A harmadik negyed elejét megnyomta az Alba és két perc alatt három triplát és egy duplát szerezve már húsz ponttal vezettek (68-48). Keller és Ona Embo pontjaival mentünk előre, de a remekül triplázó hazaiakat nem igazán tudtuk megállítani. A negyed végére 26 pontos hátrányban voltunk (87-61).

Beragadtunk a negyedik játékrész elején és a 8-0-s hazai sorozatot Gyimes Áron közelije állította meg (95-63). A folytatásban mindkét oldalon a fiatalok is több időt kaptak a vezetőedzőktől, hiszen a találkozó már eldőlt. A Fehérvár a negyed felénél átlépte a 100 pontot is. A hajrában Keller pontjaival faragtunk a hátrányunkból, majd a végén Csuti és Szalay szerzett még kosarat. A vége 109-78-as hazai győzelem, ami azt jelenti, hogy a 2023/2024-es bajnoki szezonban a bronzérmet az Alba Fehérvár szerezte meg, csapatunk pedig a negyedik helyen végzett.

Matthias Zollner : Nem kérdés, hogy a három mérkőzés után teljesen megérdemelt az Alba sikere és gratulálok neki. Amikor átvettem idény közben a csapatot, a 11. helyen állt, végül a 4. helyen zárta a bajnokságot. Nehéz jelenleg azt mondani, hogy ez siker – főleg az elmúlt hat meccs után, de lenyeljük a keserű pirulát és pár nap múlva már remélem, sikerként értékeljük a szereplésünket.