Nem borítottuk a papírformát Szombathelyen

A 20. fordulóban a Falco KC vendégeként léptünk parkettre. A bajnokság egyik legerősebb keretével rendelkező vasiak ellen voltak jó periódusaink, de nem tudtunk meglepetést okozni.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Zalakerámia-ZTE KK 86-73 (16-16, 28-20, 19-20, 23-17)
Szombathely, Jv.: Győrffy, Tóth C., Makrai.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Somogyi 11/3, Benke 14/6, Clark 12/6, Golomán 11, Keller Á. 5/3 Csere: Váradi 15/12, Perl 9/3, Verasztó 3/3, Hawkins 2, Barac 4, Sövegjártó, Takács Z. Edző: Milos Konakov.

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 11, Takács M. 2, De Cosey 12/6, Barnett 10, Holton 14. Csere: Horti 5, Németh 6, Parks 11/3, Révész 2. Edző: Emir Mutapcic.

Mi teljes kerettel vágtunk neki az összecsapásnak, míg a házigazda keretéből Kovács Benedek hiányzott, Perl és Váradi visszatért.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Barnett és Wilson pontjaival lépkedtünk előre (9-11). A 8. percben Németh közelijével és Parks büntetőivel vezettünk (11-15). A hajrában Váradi és Perl büntetőivel egyenlített a Falco, a kevés pontot hozó első negyed végén (16-16).

A második játékrészben már mindkét együttes aktívabb volt a pontszerzés tekintetében. Egyre pontosabban játszottak a vasiak és jó távoli dobásokkal a 14. percben már tíz ponttal vezettek (33-23). Összekaptuk magunkat és fokozatosan csökkentettük a hátrányunkat. A 18. percre tíz pontot gyűjtögetve négy pontra feljöttünk (39-35). A félidő hajrája a hazaiaké volt és nyolcpontos előnnyel várhatták a folytatást (44-36).

A nagyszünet után jött a szokásos harmadik negyedes blokk, azaz szinte semmi sem sikerült nekünk, míg a Falco fokozatosan növelte előnyét. Öt per alatt mindössze négy pontot szereztünk és a vasiak 55-40-re elléptek. Az időkérés hasznosnak bizonyult, mert koncentráltabban játszottunk a következő percekben. Barnett, Parks és Decosey kosaraival nyolc pontra feljöttünk (57-49), így a Falconak is időt kellett kérni. Nem sikerült lendületbe jönniük, ellenben Németh és Horti pontjaival négyre olvadt a vasiak előnye (60-56). A hajrában Váradi büntetőivel menekült a Falco (63-56).

Váradi fontos triplát szerzett a záró negyed elején, gondolhattuk volna, de Parks is betalált távolról és Horti kosarával együtt hozta fel négy pontra csapatunkat (66-62). Újabb Váradi hármas, amihez Golomán büntetői és Clark triplája adódott hozzá és pillanatok alatt tíz pont fölé kúszott a különbség (74-62). A 35. percben Váradi keze ismét elsült, majd Somogyi is hármast szerzett és ezzel el is döntötte a Falco a mérkőzést (82-62). A hátralévő négy percet 11-4-re sikerült megnyernünk, de a csatát a játékrész elején veszítettük el.