Nem sikerült legyőznünk a Körmendet

Telt ház, remek hangulat mellett hektikus játék jellemezte az örökrangadót. A második félidőben védekezésben sokat hibáztunk, ezt pedig a vasiak kihasználva megnyerték a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 101-110 (29-29, 22-24, 21-27, 29-30)
Zalaegerszeg, 1930 néző, Jv: Nagy, Györfy, dr. Németh

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 19/3, Paige 20/15, Szalay 6/6, Németh 9/3, Ostojic 17. csere: Mishula 13/12, Csátaljay 5/3, Tóth 7, Keller 5/3, Edző: Baki Gergely

Egis Körmend: Basic 14/9, Djogo 16/3, Takács 19/6, Tolbert 21/6, Morgan 19/12, csere: Schmera, Herczeg, Ferencz 21/15, Kiss. Edző: Kocsis Tamás

Szinte egy kezdőre való játékos hiányzott a Körmend csapatában, ugyanis Sylla, Cook, Durázi és Doktor sem állhatott Kocsis Tamás rendelkezésére. Csapatunkból két fiatal Csuti és Makkos hiányzott.
Fergeteges hangulatban kezdődött az idei első örökrangadó. Paige és Németh szerzett hárompontost, de a Körmendnél volt az előny a harmadik perc elején (6-7). Szalay Domonkos távolijával fordítottunk (9-7). Mindkét együttes nagyon akart, hiszen a két klub múltja erre kötelez.  Röpködtek a távolik, Paige a negyed felénél már a harmadikat szerezte, három kísérletből (19-18). A 6. percben Paige utolsó másodperces hármasával távolodtunk a Körmendtől (22-18). A vendégek Basic pontjaival zárkóztak, majd a 8. perc elején Tolbert hármasával kerültek előnybe (26-27). A negyed vége kiegyenlített játékot hozott, ahogy azt az eredmény is mutatja (29-29).

Két gyors közelivel kezdte a Körmend a második játékrész, majd Szalay egy távolival válaszolt. Mindét együttes próbált gyors játékot játszani, dobáspontosságban a vasiak jártak előrébb, ahogy a pontokban is (36-40). A 14. percben Morgan triplája után időt kértünk (36-43). Nem sikerült ritmust váltanunk, sőt a vendégek Morgan újabb pontjaival mér nyolc ponttal vezettek (36-44). Hullámvölgybe kerültünk melyből újabb időkéréssel próbáltunk kijönni. A 17. perc elején tíz pontos vendég előnynél, Keller hármasa a legjobbkor jött (40-47). Paige és Keller kosaraival zárkóztunk, majd körmendi időkérést követően ismét Paige volt eredményes (46-48). A félidő végéhez közeledve Ferencz Csaba pontjaival próbált ellépni a Körmend, de Mishula egy hármassal közelebb dobta csapatunkat (51-53). Kocsis Tamás heves reklamálásért kapott a lefújást követően technikait.

A nagyszünet után a Körmend 5-0-val kezdett. Egyik pillanatról a másikra feljavult a védekezésünk és labdaszerzésekkel és gyors kosarakkal 10 pontot szereztünk sorozatan és fordítottunk (61-58). A 23. perc elején Tolbert törte meg a Körmend rossz sorozatát. Védekezésben mindkét csapat visszaesett és felválta vezettek. A negyed felénél ismét megakadt a játékunk, a Körmend pedig megtalálta a réseket a védekezésünkön és hat ponttal ellépett (67-73). Hiába jöttünk fel három pontra Csátaljay távolijával, az utolsó percben könnyű kosarakat kaptunk és így továbbra is a vendégek vezettek (72-80).

Ostojic duplájával és Mishula hármasával kezdtünk, de nem tudtuk kivédekezni a körmendi támadásokat, így nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. A 33. perc elején triplapárbaj kezdődött, előbb Paige és Ferencz, majd Mishula és Basic volt eredményes távolról, csak a távolság nem csökkent (83-90). A mérkőzés ezen szakaszában minden hiba duplán számít, és mi sokat hibáztunk, a Körmend pedig élt a lehetőségeivel és tíz ponttal ellépett (86-96). Teljesen szétestünk és sorra kaptuk a kosarakat (86-101). Ferencz sorra dobta a hármasokat és kezdett nagyon kinyílni az olló (82-107). Hicks kosaraival zárkóztunk, de innen már csoda lett volna, ha fordítunk. A csoda elmaradt, a Körmend pedig pontosabb játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg az Örökrangadót.